Nejzajímavější hotely v EvropěNejzajímavější hotely v Evropě 5.00/5 (100.00%) 4 votes

Hotely obvykle nabízejí nádhernou recepci, lobby, množství služeb, krásně zařízené pokoje a výhled na moře nebo hory. Přemýšleli jste někdy nad tím, že vás nebaví bydlet jen tak v obyčejném hotelu? Nepotrpíte si na luxus, raději máte dobrodružství, zábavu a něco originálního? Mrkněte na ty nejzajímavější a nejnetradičnější hotely v Evropě. Žebříček není sestaven na základě dlouholeté analýzy referencí hostů, nezohledňuje cenu za noc, metry čtvereční pokoje, zlaté kliky ani nic podobného. Hotely a ubytovací zařízení na tomto seznamu jsou výjimečné, unikátní pro svůj vzhled, polohu nebo tématiku. Zpestřete si cestování po Evropě a navštivte některý z těchto jedinečných hotelů.

Spitbank fort, Portsmouth – hotel v bývalé věznici

Spitbank-Fort-porths

Chtěli byste strávit noc ve vězení a ještě za to zaplatit nekřesťanské peníze? Zvláštní podnikatelský nápad vznikl ve Velké Británii nedaleko města Portsmouth. Bývala mořská věznice, které později sloužila i jako pevnost, byla osídlena desítkami vojáků, kteří chránily město. Kasárna a zbraně nahradily bary, welness a 9 luxusních pokojů. Noc na tomto soukromém ostrově a vězení v jednom vás bude stát minimálně 700 €. (Fotografie: Amanda Retreats)

Jumbo stay, Stockholm – hotel v letadle

Inside_the_Jumbo_Hostel

Mnozí z nás už spali v letadle, není na tom nic tak zvláštního, i když, většinou se to letadlo pohybuje vysokou rychlostí 10 kilometrů nad zemským povrchem. U Stockholského letiště Arlanda však stojí zaparkovaný Boeing 747 Jumbo Jet, ve kterém můžete přespat i bez letenky. Na výběr jsou od hostelových pokojů (50 € / postel) se společnou koupelnou v uličce až po luxusní pokoj s panoramatickým výhledem na letiště přes kabinu kokpitu (383 € / noc). (Photo: Stefan Schäfer, Lich)

Villa Cheminée, Nantes – domek na komíně

Villa-Cheminee

Sedím si na komíně a je mi dobře. I tak by se dal popsat malý domek pro 2 osoby ve francouzském městě Nantes, který navrhl japonský umělec TATZ Nishi v roce 2009. Dvoupatrový domek je postaven na 15 metrů vysokém komíně místní elektrárny, ubytování se dá sehnat přibližně od 100 € / noc. (Photo: François & Marie)

Marqués de Riscal, Logroño – avantgardní vinařský ráj

marques-de-riscal

Slavná španělská vinařská oblast Rioja a luxus ve stylovém hotelu s terasami a kýčovité střechou Marqués de Riscal. Design od Franka Gehryho, moderně zařízené pokoje s výhledem na vinice v okolních kopcích doplňuje vínoterapií, welness má hodnotu od 400 € / noc se snídaní. (Photo: Nestosjp)

Hostel Tresor, Ljublana – přespat v bankovním trezoru

hostel-tresor-1-1024x670

Strohé a přísně prostory banky přeměněny na moderní bydlení. Hostel Tresor byl otevřen v 2013 v centru Ljublana a nabízí sdílené pokoje i dvojlůžka. Jaké to asi je bdlet noc v trezoru?

Utter Inn, Stockholm – postel v akváriu

Utte_big

Třetí švédský hotel v seznamu naznačuje, že seveřanům z nedostatku slunečního světla asi roste kreativita a fantazie. Místní umělec Mikael Genberg se rozhodl postavit si jeden pokoj 3m pod hladinou jezera Mälaren. Dvoulůžková postel v malém akváriu stojí asi 130 € / noc. Malý typický švédský červeno-bílý domeček vyčnívající nad vodou je asi kilometr od přístavu, večeři vám proto na miniostrov přinesou za deluxe příplatek.

Welcome hotel, Brussel – mezinárodní mix pod jednou střechou

hotel-welcome-brussel

Kosmopolitní belgické hlavní město s mnoha evropskými institucemi a organizacemi je sídlem pro zajímavý hotel Welcome. Každý pokoj v tomto hotelu má styl některé země (Egypt, Čína, Japonsko, Thajsko, Bali, Marrákeš, Kuba, Kongo …), hotel má vynikající polohu v centru města a dvoulůžkový pokoj stojí od 100 €. (Photo: Welcome hotel Brussel)

Capsule hotel – nocleh v UFO kanystru

capsule-hotel-hague

Malé ufo talířky v okolí Haagu dokáží ubytovat až 3 osoby. I když s malým prostorem a chemickým záchodem určitě nepatří mezi nejpohodlnější, na mém seznamu tímto pojízdným mini domečkem patří zasloužené místo v hitparádě „netradiční hotely“.

Tak co, které místo pro netradiční nocleh si vyberete?

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.