Brescia – hlavní město provincie LombardieBrescia – hlavní město provincie Lombardie 4.60/5 (92.00%) 5 votes
Chrám Tempio Capitolino

Chrám Tempio Capitolino

Brescia se nachází na severu Itálie v regionu Lombardie. Hlavním městem provincie je právě Brescia. Harmonii tomuto zelenému a úrodnému kraji dodávají i jezera, tři největší z nich jsou Iseo, Garda a Idro. Pokud pojedete do Itálie autem nebo autobusem přes Brennerský průsmyk, pak se můžete v Brescii zastavit, protože vám bude stát přímo v cestě.

Rekordních osm milionů noclehů, tak mluví statistika turistického ruchu v tomto regionu. Ubytovací kapacity nabízejí hotely, venkovské domy i kempy. Návštěvníky chtějí získat turisty dobrým poměrem mezi cenou a kvalitou nabízených služeb. A čím ještě je chce Brescia příjemně překvapit? Jedinečností a rozmanitostí. Krásou a pohostinností. Historií a uměním. Klidem přírody i dynamikou moderního života. Regionální kuchyní, která je tak bohatá, že když máte v rukou dobrou kuchařskou knihu o italských specialitách, většinu z nich najdete i v tomto regionu.

Trošku z historie Brescie

Město Brescia založili Keltové a zkultivovali Římané a další následovníci. Zůstal po nich archeologický park, středověký hrad, katedrála, kostely a kláštery i noblesní městské paláce. Romantickou krásu města a jezer v okolí opěvovali mnozí básníci, od římského poeta Catulla, přes Goetha, lorda Byrona, DH Lawrence, až po italské mistry slov, především Gabriela D’Annunzio, který léta žil ve vile u jezera Garda. Unikátní informace o regionu, jeho dějinách a uměleckých dílech, archeologických a architektonických památkách, naleznete v městském muzeu v klášteře Santa Giulia. Každý rok na začátku turistické sezóny organizují Santa Giulia Festival, svátek lidových tanců a zvyků, prohlídku lidových krojů a tradičních jídel. V červnu a červenci ulice města zaplní vystoupení akrobatů a artistů během Mezinárodního festivalu cirkusového umění.

Co navštívit v Brescii?

Piazza del Foro

Pokud se zde vyfotíte, budete mít fotku téměř z prvního století našeho letopočtu. Tehdy Římané stavěli velkolepé budovy, které tu stojí dodnes. To se město Brescia ještě jmenovalo Brixia. Prostě historie sama.

Tempio Capitolino (Capitoliuum)

V Brescii můžete navštívit také mnoho muzeí. Nejpůsobivější je asi kapitolínský chrám Tempio Capitolino. Jsou zde zbytky antického římského chrámu.

Milla Miglia neboli Tisíc mil

Říká vám něco Milla Miglia neboli Tisíc mil? To je závod historických automobilů, který probíhá v květnu. Začíná v Brescii a končí v Římě. Mohou se ho účastnit pouze vozy staršího roku výroby před rokem 1957. Tenhle závod je jednou z nejúchvatnějších podívaných v okolí.

V květnu si přijdou na své milovníci veteránů. Nenechte si ujít jedinečný zážitek, jakým je každoroční přehlídka automobilové klasiky, včetně závodů historických vozidel z Brescie do Říma a zpět. Více info najdete na tomto webu – www.millemiglia.it.

Náměstí Piazza Loggia

Možná nejhezčí místo v Brescii je náměstí Piazza Loggia. Celé náměstí je směsicí ukázek největších architektonických skvostů ve městě. Nachází se zde stejnojmenný Palazzo Loggia z 15. století s krásnou klasicistickou fasádou. Dnes je v něm sídlo městského úřadu. Na náměstí Loggia můžete videt také známý orloj z 16. století, který odbíjí hodiny. Charakterizují ho Macc dè lé ure. V místním nářečí to znamená dva mechanické stroje poháněné větrem.

Duomo di Brescia

Obdiv dále budí Duomo di Brescia. Nachází se na stejnojmenném náměstí a dělí se na nový dóm z 19. století a starý dóm ze století 11. Ten je v podstatě nejdůležitější ukázkou románské architektury v Lombardii. V Brescie můžete navštívit také mnoho muzeí. Nejpůsobivější je asi Capitolium. Jsou zde zbytky antického římského chrámu.

Broletto

Broletto, stará radnice z 12 století. Pilíře okolo dveří jsou vyrobeny z pravé egyptského žuly. Krásná památka.

MAPA: Kde leží Brescia

 

Aktuální počasí – Brescia

Aktuální počasí v Brescii
15°
moderate rain
vlhkost: 92%
vítr: 2m/s N
Max 18 • Min 14
20°
St
22°
Čt
25°
27°
So
23°
Ne

 

VIDEO: Krásy města Brescia

Zdroj obrázku: Freeimages.com / mark chambers

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.