Dubrovník – krásné město s mnoha památkamiDubrovník – krásné město s mnoha památkami 4.75/5 (95.00%) 8 votes

dubrovnikDubrovnik je jedna z nejatraktivnějších turistických destinací ve Středomoří. Město známé svými bohatými kulturními památkami a hlavně pro svou krásu je známé na celém světě. Už před 30ti lety bylo zapsáno do světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho nesčetné kostelíky a jiné sakrální památky, městské hradby, pevnosti, muzea mají svou výjimečnou hodnotou a fascinují každého návštěvníka.

Dubrovnik je město s výjimečně bohatou turistickou nabídkou. Množství kamenných pláží nabízí zábavu stejně během dne i v noci. Odpočívat můžete na romantických plážích schovaných v malých zátokách, ale také na plážích luxusně vybavených. Jedna z nejnavštěvovanějších pláží je Šljun na ostrově Lopud, dále Banje, zátoka Lapad a nepochybně pláž Copacabana. Milovníci sportu si mohou užívat při plavání, vodní házené, rybolovu, plachtění, tenise, potápění a množství dalších zaujímavých aktivitách. Doporučujeme navštívit Elafitské ostrovy, NP Mljet, Lokrum (ostrov zamilovaných).

Během nočních procházek městem se vám naskytne nezapomenutelná atmosféra, zaposlouchat se můžete do dalmatských písní pouličních zpěváků, trubadurů, také můžete navštívit různé diskotéky a noční kluby. Oddejte se bohaté kulturní nabídce tohoto historického města s úžasnou atmosférou a nevynechejte divadelní představení, koncerty a také tradiční Dubrovnické letní hry.

Věděli jste, že? – Dubrovnik dostal pojmenování po lese, který Dubrovničané nazývali Dubrava a ten se nacházel na kopci Srdž. Svahy tohoto kopce se táhnou z jižní strany do samotného města.

Nenechte si v Dubrovniku ujít

Během staletí byl Dubrovník metropolí kultury, město, kde se romantika stává skutečností, jen těžko lze atmosféru popsat slovy, musíte se ocitnout přímo na místě, abyste pocítili tu zvláštnost tohoto kouzelného města. Město je výjimečná historická památka, i díky tomu je zapsáno do seznamu světové ho dědictví UNESCO.

Knežev dvůr (Knížecí dvůr)

Jednoduchý, harmonický, goticko – renesanční palác, který dýchá historií Dubrovníku. Stejně jako Dubrovnianska Republika i tento palác prožili bouřlivou minulost, exploze střelného prachu, zemětřesení, ale i přesto dnes stojí a nabízejí návštěvníkům města opravdový požitek z dovolené.

Stradun

Slavný Stradun, pravým jménem Placa, je nejoblíbenější místo procházek všech Dubrovničanů, zejména mladých, ale i turistů ze všech koutů světa. Je to ulice uprostřed města, obklopená městskými hradbami, vykládaná dlažbou, která v minulosti byla pod mořskou hladinou. Určitě navštivte!

Pláž Banje

Pláž Banje byla nedávno vyhlášena za jednu z deseti nejkrásnějších pláží na světě. Tato krásná pláž se nachází u vstupu do starého města, proto nabízí nádherný pohled na městské hradby.

Městské hradby v Dubrovníku

Městské hradby Dubrovníku jsou jedním z nejpozoruhodnějších památek v Evropě. Jsou to opevnění, které se táhnou kolem celého města. Délka hradeb je 1940 metrů a dodávají městu jeho charakteristický vzhled. Mají tvar několikaúhelníku a najvyšším bodě se nachází věž Minceta.

Velká Onofrijeva fontána

U vstupu do města na Stradun (Placu) se nachází velká Onofrijeva fontána. Byla postavena kolem roku 1400 jako symbol výstavby městského vodovodu a přívod pramenité vody z nedaleké Rijece Dubrovačka, vzdálené asi 12km.

Ulice Prijeko

Taky zajímavá, navštivte.

Pevnost Lovrjenac

Zajímavá a nejvyšší pevnost města Dubrovníku. Tato monumentální pevnost je často přezdívaná „Gibraltar Dubrovníku“. Tyčí se do výšky 37 m. Přístup k ní je z městské části Pile lesní cestou.

Zábava v Dubrovníku

Dubrovnické letní hry

Festival se každoročně koná od 10. července do 25. srpna.

Filmový festival Libertas

Promítají se zde dokumentární a hrané filmy s tématikou podpory svobody v zemích po celém světě.

Dubrovnický mezinárodní filmový festival

Festival má soutěžní charakter a ceny se prodávají v několika kategoriích a to hraný film, dokumentární film a krátký film.

Hudební festival „Julian Rachlin a přátelé“

Festival komorní hudby, který se odehrává koncem léta. Kromě Juliana Rachlina hostuje na něm množství známých světových hudebníků.

Karantena

Festival současného divadelního umění s řadou alternativních forem současného uměleckého vyjádření.

MAPA: Kde najdete Dubrovník

 

VIDEO: Záběry z Dubrovníku

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Dubrovník – krásné město s mnoha památkami”

  1. […] průlivem (Mljetský kanal), 13 námořních mil od ostrova Korčula a 24 námořních mil od Dubrovníku. Ostrov má prodloužený tvar a je poměrně velký, zabírá plochu 100,4 km2, je 37 km dlouhý a […]

  2. […] jsou malá turistická osada vzdálená 5 km od Omiše směrem na Makarskou a Dubrovník. Její strmé srázy nabízejí překrásný výhled stejně jako plný komfort v nově […]

  3. […] je dalším městem jehoz atmosféra vychází z architektonické krásy. Přestože Hvar je oproti Dubrovníku jen malým městem, každý kámen zde vyzařuje svůj šarm. U dalmatských ostrovů většinou […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.