Ostrov Sardinie – karibik středomoříOstrov Sardinie – karibik středomoří 4.75/5 (95.00%) 4 votes
sardinie

sardinie

Věděli jste, že Sardinie patří mezi 5 modrých zón planety? Je odborníky ohodnocena jako jedno z nejzdravějších míst pro život na Zemi. Tmavé červené víno, čerstvý sýr a domácí chléb prý velkou měrou přispívají k udržení výborného zdravotního stavu domácích až do pozdního stáří. Pokud se sem však z jakýchkoliv (nepochopitelných) důvodů nemůžete či nechcete přestěhovat, dopřejte si alespoň „ozdravnou“ dovolenou.

Na Sardinii dostanete vše, co si od dovolené představujete. Husté lesy, hory, voňavá příroda, čerstvý vzduch, pláže s bílým pískem a průzračné moře vás budou provázet během celého pobytu. Ne nadarmo se Sardinii říká karibik středomoří. Vládne zde klidná přímořská atmosféra jako stvořená na romantické poznávání. Ať přijdete kvůli turistice, cyklistice nebo vás lákají horké karibské pláže nebo jste nadšenými agroturistami, či botaniky, jedno je jisté, Sardinie vás chytí za srdce. Je to magická krajina plná krásných zákoutí, dobrého jídla, slunce a srdečných lidí.

Sardinie Vás uchvátí

Sardiňané se ničím neliší od klasických Italů – anglicky zde neví téměř nikdo, ale zato vám budou radostně štěbetat italsky a gesty odpovídat na vaše dotazy. Nevím, jestli je to tím, že jsou takoví přehnaně expresivní, ale neměli jsme problémy jim nakonec porozumět. Velmi pěkně vysvětlují rukama – nohama a mimikou obličeje. Rodilí herci. Navštivte Sardinii na ještě před sezónou (v červnu) nebo koncem srpna. Minimálně první polovina srpna bude k zbláznění – celá přeplněná domácími, jelikož mají měsíční prázdniny.

Víte, jak se nejlevněji dostanete na tento kouzelný ostrov? Přestože z Prahy létá přímá linka do Alghera, nemusíte se tohoto letu striktně držet. Vždy jsou zde i jiné možnosti. My jsme našli velmi dobré spojení přes Milán do hlavního města Cagliari, kde jsme strávili tři dny, a pak jsme se autobusem odjeli do Alghera, kde jsme strávili druhou polovinu naší „last minute“ dovolené. Vlastně, letenky jsme měli koupené už od června. Obecně, pokud chcete letět Ryanair, kupujte si letenky dva – tři měsíce dopředu. Z Alghera jsme letěli už přímo do Prahy. Vždy se snažíme naši dovolenou strávit na různých místech v dané destinaci abychom viděli a zažili alespoň část z toho, co návštěvníkům nabízí. Je opravdu škoda zůstávat na jednom místě. Hlavně, pokud se to týká Sardinie . My jsme sem přišli s cílem vidět krásné pláže a nabrat síly před blížící se zimou a byli jsme velmi spokojeni. Sardinie je super.

Něco málo o Sardinii

Sardinie je středomořský ostrov a je součástí Itálie (v překladu Italy) jako autonomní oblast. Břehy Sardínie omývá z větší části Středozemní moře, východní část ostrova pak moře Tyrhénské, které je součástí Středozemního moře ležící mezi Apeninským poloostrovem a ostrovy Korsika, Sardinie a Sicílie. Ostrov je vyhledávaným místem pro dovolenou zejména pro překrásně čisté a průzračné moře a jeho nejnavštěvovanější částí je severní část, zejména pak Costa Smeralda.

Vstup do Sardinie

Sardinie je italské území (autonomní oblast).

Sardinie: pas nebo občanský průkazV souvislosti se vstupem ČR do EU/EHP se každý státní příslušník ČR může dovolávat práva pobytu v jiném členském státě EU ( tzv. volný pohyb osob ), a to na základě čl. 18 Smlouvy o založení ES, který stanoví, že “každý občan Unie má právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států”.

Právo pobytu může být omezeno pouze v případech odůvodněných veřejným pořádkem, veřejnou bezpečností nebo ochranou zdraví. Nezletilé osoby mohou cestovat pouze v doprovodu dospělých. Při pobytu delším než tři měsíce je zapotřebí se příhlásit k pobytu na ohlašovně příslušného obecníhoo úřadu. Pro pobyty kratší tří měsíců se nevyžadují žádné formality.

TIP: Důležité oficiální informace naleznete vždy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České Republiky v části Cestování – Itálie

MAPA: Kde leží Sardinie

 

VIDEO: Krásný dokument o Sardinii

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Ostrov Sardinie – karibik středomoří”

  1. […] z pěti oblastí na světě, kde se nachází vysoké procento velmi starých lidí, dalšími jsou Sardínie, jeden horský region na Kostarice, Okinawa v Japonsku a Loma Linda v […]

  2. […] Elba je třetím největším italským ostrovem po Sicílii a Sardinii a největší v Toskánskem souostroví. Elba má 147 kilometrů dlouhé pobřeží, nejvyšším […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.