TOP 10 nejkrásnějších míst v PortugalskuTOP 10 nejkrásnějších míst v Portugalsku 4.80/5 (96.00%) 10 votes

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy, na který se však velmi často zapomíná. A nutno říci, že neoprávněně. Rekreanti raději upřednostňují Itálii a Španělsko, přitom i Portugalsko jim může nabídnout oblíbené destinace, do kterých se budou chtít stále vracet. Poutavá historie ve spojení s nádhernou přírodou směle konkurují i ​​známým soupeřům. Tak udělejte konečně změnu a příště si zakupte letenky do Lisabonu, odkud se pak vydáte dál.
 

Porto

Druhé největší město v zemi je podle mnohých turistů podstatně hezčí než Lisabon. Může za to jeho jedinečná historická atmosféra, kterou vám nabízí centrum. Hradby a krásné staré budovy v různých stylech zaujaly i milovníky památek a od roku 1996 patří mezi dědictví chráněné UNESCEM. Doporučenou atrakcí jsou plavby na menších a větších lodích, které nabízejí pohled na město z jiné perspektivy. No a když mluvíme o Portu, nelze zapomenout ani na jejich proslulé víno. Má charakteristickou těžší chuť, výborně doplňuje i různá jídla a přidávat se může i do některých teplých dezertů. Když ho chcete ochutnat v jeho originální podobě, zajděte si do některé z restaurací nebo typické „Bodegas“ a objednejte si pravé portské přímo na místě jeho výroby.

Porto - Zdroj obrázku: Freeimages.com / Nico Thom

Porto – Zdroj obrázku: Freeimages.com / Nico Thom

 

Fátima

V Evropě jedno z nejdůležitějších poutních míst. Tři děti zažily v roce 1917 zjevení, které výrazně ovlivnilo křesťanský svět. Panna Maria jim předala několik proroctví, které se později uchovaly v rukou vysokých církevních hodnostářů. Některé z nich se již od té doby splnily a některé jsou stále neodhalené. A právě od té doby začali lidé podnikat velké poutě, na nichž ve Fatimě prosí o zdraví a zázraky pro jejich rodiny. Ty největší se konají vždy v květnu, kdy se oslavují výročí událostí zjevení. Místo má magickou sílu a člověk na nich pociťuje velkou pokoru a propojení s duchovnem.

Fátima, Zdroj obrázku: Freeimages.com / jose assenco

Fátima, Zdroj obrázku: Freeimages.com / jose assenco

 

Lisabon

Hlavní město je charakteristické starou částí s malými úzkými uličkami. Když tam vkročíte, budete mít pocit, že jste se ocitli v daleké minulosti. Odevšad dýchá historie a vám se odtud ani nebude chtít odejít. Mnoho návštěvníků nevynechá ani návštěvu Belémské věže. Charakteristická bílá stavba u moře hrdě hlídá okolí a patří k jednomu z nejkrásnějších míst. Z Lisabonu určitě nemůžete odejít bez toho, abyste se převezli tramvají číslo 28. Jde o historické vozidlo, které vás zavede přesně do těch kopcovitých částí města, které jste určitě viděli na nesčetných fotografiích.

Tramvaj číslo 28 v Lisabonu - Zdroj / Charles codopi

Tramvaj číslo 28 v Lisabonu – Zdroj fotografie: Freeimages.com / Charles codopi

 

Útesy Sagres

Nacházejí se v oblíbeném regionu Algarve. Útesy jsou nejjihozápadnějším bodem Evropy. Občas sice procházku zmaří větrnější počasí, ale přesto si jejich návštěvu nenechte ujít. V blízkosti se nachází i městečko Sagres. Malé přívětivé portugalské městečko se může pochlubit i pevností, která se nachází přímo u moře. Udělat si tam tedy můžete příjemný celodenní výlet.

Útesy Sagres - Zdroj fotografie: Freeimages.com / Naiara Pereira

Útesy Sagres – Zdroj fotografie: Freeimages.com / Naiara Pereira

 

Évora

Évora je elmi cenné středověké městečko. Jednou z nejvyhledávanějších památek je Římský chrám Diany. Pochází dokonce z prvního století ai když se tam nacházejí pouze jeho ostatky, přesto mají velkou hodnotu. Navštívit můžete i krásnou kostnici, majestátní katedrálu a jednou ze zajímavostí je i akvadukt, který prochází vedle Evory.

Évora v Portugalsku - Zdroj obrázku: Freeimages.com / Gabor Palla

Évora v Portugalsku – Zdroj obrázku: Freeimages.com /
Gabor Palla

 

Coimbra

Další z historických skvostů, který se navíc může pochlubit jednou z nejstarších univerzit v Evropě. Díky tomu tam vládne čilý ruch a příjemně živá atmosféra. Když se vám už omrzí dobrá hudba a zábava v podnicích, vyberte se prozkoumat památky. Coimbru přezdívají i městem kostelů, které patří k hlavním atrakcím.

Univerzita v Coimbře - Zdroj obrázku: Freeimages.com / Miguel Braga

Univerzita v Coimbře – Zdroj obrázku: Freeimages.com /
Miguel Braga

 

Madeira

O ostrově Madeira, který patří k Portugalsku, jste již jistě slyšeli mnoho příběhů. Krásná zahrada Evropy plná nádherných květin, příjemná atmosféra, vstřícní obyvatelé a klid, po kterém jste tak toužili. No k tomu připočítejte jednu kratochvíli. A tou je spouštění na velkých dřevěných saních, které brzdí dva řidiči. Zažijete spoustu smíchu a adrenalinu, takže na Madeiru jen tak rychle nezapomenete.

Maderia - zdroj fotografie: Freeimages.com / Michel Meynsbrughen

Maderia – zdroj fotografie: Freeimages.com /
Michel Meynsbrughen

 

Sintra

Jako z pohádky! To bude jedna z prvních vět, kterou vyslovíte po vstupu do Sintry. Krásné městečko s jedinečnou architekturou. Fasády jsou malované různými pastelovými barvami, díky čemuž Sintra chytá jedinečnou atmosféru. Jeho součástí je i část národního parku a palác, který hrdě trůní uprostřed města.

Sintra v Portugalsku - Zdroj obrázku: Freeimages.com / fatboyfash

Sintra v Portugalsku – Zdroj obrázku: Freeimages.com /
fatboyfash

Cascais

Cascais se čte kaškajš. Hezké městečko s pevností a v podstatě turistické letovisko s velkou pláží. Cascais je velmi blízko Lisabonu. Cascais je s Lisabonem spojeno příměstským vlakem. Jezdí každou chvíli. Město Cascais si dodnes zachovalo velkou část svého původního kouzla. Malebné městské centrum za pláží na chráněném místě představuje bludiště vzdušných uliček, z nichž mnohé jsou vyhrazené jen chodcům s cílem pohodlného přístupu do zdejších obchodů, barů a restaurací. V Cascais můžete nakupovat, jak je libo. K dispozici jsou vám elegantní butiky, které stojí na známých ulicích, zatímco velká nákupní střediska najdete na kraji města.

Pláž v Cascais leží na chráněném místě v zálivu posetém rybářskými a vyjížďkovými loděmi jen pár minut chůze z centra města. Pláž je lemovaná hezkou promenádou, které se říká „paredão“ a která vede na sousední pláže. Je vynikající příležitostí k pohodové procházce podél oceánu, běhání, jízdě na kole nebo posezení v některém ze zdejších barů či restaurací.

Cascais v Portugalsku - Zdroj obrázků: Freeimages.com / Cristina ortigoso

Cascais v Portugalsku – Zdroj obrázků: Freeimages.com / Cristina ortigoso

Lagos

Kilometry písečných dun omývaných klidnými teplými vodami, přírodní jeskyně v útesech, historické památky, které vyprávějí příběhy o dřívější slávě, moderní přístav, rušný noční život, nedaleká golfová hřiště a velký výběr barů a restaurací – to všechno přispělo k tomu, že se Lagos stalo jednou z nejoblíbenějších rekreačních destinací v oblasti Algarve.
Dnes je Lagos moderním prosperujícím městem a cestovní ruch má v malíčku. Místní pečují o své historické památky, čímž vzdávají hold důležité minulosti, a zároveň se naučili využívat moderních prostředků, které sem přitahují turisty.

Lagos v Portugalsku - Zdroj obrázku: Freeimages.com / Carlo Winkelmann

Lagos v Portugalsku – Zdroj obrázku: Freeimages.com / Carlo Winkelmann

 

MAPA: Kde leží Portugalsko

 

VIDEO: 10 nejlepších míst v Portugalsku

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.