Tel Aviv – město se specifickou atmosférouTel Aviv – město se specifickou atmosférou 5.00/5 (100.00%) 2 votes

tel-avivTel Aviv byl založen židovskými obyvateli starobylého města Jaffa na začátku 20. století. Dnes je mnohými státy světa uznáván jako jeho hlavní město, ale samotný Izrael uvádí jako svou metropoli Jeruzalém. Tel-Aviv se rozprostírá na přibližně 14 kilometrů dlouhém pobřežním úseku a tvoří jej moderní centrum plné výškových budov a mrakodrapů a slunečné pláže, což z něj dělá atraktivní destinaci. Kromě toho zde najdete množství nákupních center, exotických trhů, či zábavních podniků. Mladí lidé si zkrátka přijdou na své.

Tel Aviv je město s velice specifickou atmosférou – tak specifickou, že jej i samotní Izraelci nazývají „The Bubble – Bublina“. Život v Tel Avivu se totiž značně liší od života v jiných izraelských městech. Pro mladé sekulární Izraelce je Tel Aviv symbolem rychle se rozvíjejícího města s řadou pracovních příležitostí a nekonečnými možnostmi, jak se bavit v jedné ze stovek restaurací, barů či klubů. Pro ortodoxní náboženské Židy je naopak symbolem morálního úpadku, kde nejen náboženské, ale i duchovní hodnoty ztrácí na významu. Na toto město existují kontroverzní názory.

Oblíbené turistické lokality v Tel Avivu

Přístav

Přístav Tel Avivu je jedno z hlavních center zábavy s módními obchody, bary, nočními kluby, kavárnami a trhy. Tisíce obyvatel a turistů se pěšky prochází podél jedinečně navržené dřevěné paluby promenády, aby cítili slaný mořský vánek, nádherné západy slunce a cítili vibrace Tel Avivu. Opravdu krásný zážitek.

Je tu obrovské pískoviště pro děti. Víkendy jsou nejvytíženější, s pouličními zpěváky a balónovými umělci. Přístav v Tel Avivu také hostí řadu venkovních festivalů po celý rok. Je to takové místní místo kde se koná mnoho zajímavých akcí, takže si ho nenechte ujít!

Stará Jaffa

Žádná návštěva Tel Avivu není kompletní bez návštěvy Old Jaffa (stará Jaffa). Je to jedno z nejstarších měst na světě a domov pro nejstarší přístav na světě.
V posledním desetiletí, se Old Jaffa stala jedním z nejžhavějších míst kam se stěhují různí umělci a designéři. Přijďte hladoví, protože ulice jsou plné nabídky jídla.
Nenechte si ujít slavný Clock Tower, bleší trh, restaurace, značkové obchody, galerie a muzea, starý přístav.

Pláže v Tel Avivu

Západní část Tel Avivu, to je 13 kilometrů (osm mil) písečných pláží. Časopis National Geographic nazývá toto místo Tel Avivu „Miami Beach on the Med.“ Zde nikde nešlápnete vedle, každý metr pláže stojí za to. Kamkoliv se usadíte, tam to bude super.

Gordon Beach je jednou z nejznámějších a lákadlem pro turisty, místní obyvatele, běžce a chytače slunečních paprsků po celý rok.

Banana Beach, která se nachází na nejjižnějším okraji poblíž Jaffy, je opravdu super.

Hilton Beach (v blízkosti hotelu), je gay pláž, a Jeruzalém Beach je také velmi LGBT friendly.

Takže sbalte si krém, ručník a dobrou knihu a hurá na pláže v Tel Avivu. Opravdu stojí za to.

Promenáda v Tel Avivu (Tel Aviv-Jaffa Promenade)

Tel Aviv-Jaffa Promenade je rušná promenáda, která spojuje Starou Jaffa na jihu se severní čtvrtí města. Lidé promenádu navštěvují, jelikož jsou zde nádherné západy slunce, lahodné jídlo, super kavárny či restaurace podél promenády, nebo je zde slyšet některé z nejlepších kousků klasické hudby pouličních muzikantů, na které velmi pravděpodobně narazíte.

Deset nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Tel Avivu najdete na této webové stránce.

Ubytování v Tel Avivu

Hotely

Téměř všechny hotely v Tel-Avivu jsou lokalizovány na pobřeží, což zaručuje skvělý výhled a příjemné prostředí. Za noc v tříhvězdičkovém hotelu zaplatíte v průměru od 80 do 240 euro. Dobré hotely v Tel Avivu jsou:

 • City Hotel
 • Park Plaza Orchid Tel Aviv
 • Isrotel Tower

Nabídku hotelů v Tel Avivu najdete na této webové stránce.

Hostely

 • Hayarkon 48
 • Mugraby Hostel

Nabídku ubytoven naleznete na této webové stránce.

Veřejná doprava v Tel Avivu

 • Doprava je v Tel Avivu zajišťována především červenými autobusy společnosti DAN Bus Co-Operative.
 • Minibusy, tzv. šerutimy
 • Taxíky- mezi známé taxi společnosti patří: Kastel (03-6993322) nebo Ichilov (03-6967070)

Nakupování v Tel Avivu

Nakupování v Tel Avivu může být fascinujícím zážitkem, protože město nabízí nejrůznější obchody, od vnějších bleších trhů po obrovské moderní nákupní centra.

 • Hlavní obchodní centra jsou soustředěny na ulicích Ben Yehuda, Allenby, Dizengoff a Hayarkon.
 • Na náměstí Hamedina a ulici Sheinkin najdete exkluzivní módní domy jako Prada, Gucci apod.
 • Nákupní centra Dizengoff Center a Azrieli centr s množstvím obchodů, stravovacích zařízení či kinem potěší každého příznivce nákupů.

Více informací o možnostech nákupů naleznete na této webové stránce.

Stravování v Tel Avivu

Kromě typických židovských jídel v Tel-Avivu najdete i pestré množství ukázek ze světových kuchyní. Restaurace, které stojí určitě za vyzkoušení jsou:

 • Messa
 • Yakimono Rothschild

TOP 8 restaurací v Tel Avivu najdete na této webové stránce.

Izraelci často s oblibou říkají: ‚Jeruzalém se modlí a Tel Aviv se baví‘. Tel-Aviv je centrem tamní zábavy a mladých lidí je každý pátek večer v ulicích požehnaně.

Naše fotogalerie Tel Avivu

Mrkněte na zajímavé fotografie z Tel Avivu:

Zajímavé linky o Tel Avivu

MAPA: Kde je Tel Aviv

 

VIDEO:Krásy Tel Avivu

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.