5 nejkrásnějších míst v Itálii5 nejkrásnějších míst v Itálii 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Pokud si chcete opravdu odpočinout a vidět něco nového, tato pětice italských městeček je ideální volbou. Strmé útesy a domy, které nastavují tvář mořskému vánku. Itálie dalo světu tolik krásných a dobrých věcí, že ani všechny nejde vyjmenovat. Italské espresso, křupavá pizza, Botticelli, Michelangelo, Verdi … Pojďte s námi ochutnávat!

Pohled na městečko Spoleto

Pohled na městečko Spoleto

Městečko Spoleto: Umění, hudba a espresso

Město umění a kultury v zelené Umbrii. Jeho středověký obraz se podařilo tak dobře zachovat, že máte pocit, jakoby se zde zastavil čas. Podívejte se na nádherný dóm, vypijte si espresso v Tric Trac baru na náměstí. Na terase si můžete užívat slunce a přitom si vychutnávat hru na klavír, protože vedle v Teatro Caio Melissa cvičí mladí pianisty. Toulejte se po Via del Corso a pořiďte si v malých potravinách úžasně chutný, za studena lisovaný olivový olej z okolí.
Trh s čerstvým ovocem přímo na náměstí. V italském městečku se budete cítit, jako před 100 lety. Dýchá na vás klídek, pohoda, žádný shon.

Pohled na městečko Attrani

Pohled na městečko Attrani

Atrani: Pobřeží na zamilování

Městečko leží jen kousek od slavnějšího Amalfi mezi pobřežím a prudkými útesy. Jeho domy nádherně bíle září v paprscích slunce, tmavomodré moře s nimi vytváří úžasný kontrast. A ty citrónové háje! Věřili byste, že toto městečko pokrývá plochu jen 1 km²? Z jeho úzkých uliček, kleneb, oblouků a minischodísk však budete mít velký dojem. Dostanou vás i malá plážičky a světla rybářských lodí, které se vydávají v noci na lov. Určitě navštivte Kostel San Salvatore de Birecto a Kostel Santa Maria Maddalena. Nasměrujte si to i do Ravel do Villy Cimbrone – z vysoko položených teras budete mít božský výhled na celé Amalfi.

Náš tip: Pokud si chcete odpočinout od rychlého života ve stresu, doporučujeme sehnat si ubytování s označením „Agroturismo“. Většinou jde o domky na statku v krásném prostředí obklopené vinicemi či olivovými háji se zvířaty. Ochutnávat můžete i produkty, které vyrábějí přímo tam. Nejlepší ceny za pronájem jsou po sezóně, pohybující se od 400 € za domek na týden.

Zástavba v Alberobello

Zástavba v Alberobello

Alberobello: Kouzelné minidomčeky

Alberobello v Apulii je známé zejména domky „trulli“. Domky trulli, stavěné bez malty z opracovaných kamenů, měly původně jen jednu místnost kvadratického půdorysu se silnými stěnami vysokými cca 1,5 m. Kryty jsou kuželovitou střechou zdobenou bílými znaky, stěny jsou zářivě bíle olíčené vápnem. Cítíte se tam jako šmoulové. Vše je velmi maličké a mystické. Dokonce i kostel je postaven v trulli stylu. Při toulkách po čistých uličkách, které jsou ozdobeny květinami, budete cítit tuto zvláštní a krásnou atmosféru. Lidé jsou zde velmi přátelští. V některých domcích jsou obchody se suvenýry a restaurace, abyste se mohli na tyto mini dílka vynadívat i zevnitř. Mimochodem – po večerech, když domky osvěcuje moře hvězd, je zde obzvláště romantická nálada. Městečko je na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

V domcích ve čtvrti Piccola se stále bydlí, ve čtvrti Rione Monti na protilehlém kopci jsou již domky turistickou záležitostí.

Kostel sv. Antonína v Alborabellu

Ve stejném stylu je v Alberobellu vystavěn i kostel sv. Antonína, byl v letech 1925–1927 vystavěn na vrcholu kopce Rione Monti. Stavba dokonale zapadá mezi budovy, které ji obklopují. Má tvar řeckého kříže a je krytá střechou ve stylu trulli, jejíž výška je 21 m. V roce 2004 prošel kostel kompletní rekonstrukcí.

Monticchiello

Monticchiello

Monticchiello : Tajný tip pro požitkáře

Přes tuto málo známou, ale nádhernou vesničku jezdí ještě dosud někteří z jejích 250 obyvatel na koních a přivážou je před barem, pokud si tam vychutnávají chianti. Nejen víno , ale i těstoviny, sýry, salámy a olivový olej zde chutnají jedna báseň. Kromě dobrého jídla tam má tradici i divadlo. Navštivte v létě jedno z představení pod širým nebem, bude to jedinečný zážitek. Procházka kamenným městečkem a jeho uličkami je tím pravým vdechováním toskánské středověké atmosféry. Nebude se vám chtít vrátit zpět do reality.

Erice

Erice

Erice: Jde se nahoru!

Když se budete nacházet ve městě Erice na severozápadě Sicílie, musíte bezpodmínečně navštívit slavnou Pasticceria Grammatico. Mandlové pečivo je tu nejúžasnější a ty cannoli – sladké rolky plněné ricottou – no pohádka! Když budete chtít po těchto lahůdkách spálit kalorie, snadno se vám to podaří při výstupu k úžasné pevnosti Erice ve výšce 750 metrů. Výhled na širé moře dá křídla vaší duši, přes jasné dny dokonce dohlédnete až k Etně. Pak zavřete oči a přejte si něco, říká se, že se vám to do tří dnů splní.

MAPA: Městečko Erice

 

VIDEO: Další tipy na výlet v Itálii

VIDEO: 10 TOP měst v Itálii

Zdroj obrázků: Wikipedia.org a Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.