Las Vegas – turistický průvodceLas Vegas – turistický průvodce 4.80/5 (96.00%) 5 votes

las vegasOficiální název Las Vegas. Kouzlo tohoto místa má vlastní charakter. Většinu návštěvníků tvoří vlasatí lidé se zlatými řetězi v polyesterových oblecích, dívající se na neonové reklamy jako jeleni zhypnotizované reflektory aut.

Seriózněji vyhlížející částí Las Vegas jsou milióny dolarů na stolech heren a megarezortů. I když zde je dostatek atrakcí na jejich ignorování, podlehnete jim. Pokud vás neustálý hluk hracích automatů unaví, Las Vegas leží v jedné s nejkrásnějších scenérií amerického jihozápadu.

Doprava

Orientace Las Vegas

Las Vegas je rozděleno do dvou větších částí. První je kompaktní centrum kolem ulice Fremont, přezdívané Glitter Gulch, ležící blízko křižovatky dálnic Highway 95 a Interstate 15. Kasina jsou rozmístěna mezi Fremont Street a bulvárem Strip, většina hotelů leží nedaleko Stripu, vzdálených okolo 10 km od centra.

Po centru Las Vegas a The Stripe je příjemné jít pěšky, i když to znamená, že za jeden den projdete kolem tří-čtyř komplexů kasin a hotelů. Pokud plánujete jít po svých, nezapomeňte, že jste v poušti a počasí může být neskutečně horké.

Město často trpí dopravními zácpami, orientace v něm není úplně jednoduchá. Pokud si chcete auto pronajmout nejvíce půjčoven sídlí přímo na letišti. Parkování je zdarma a spravovaná parkoviště (spropitné okolo 2 USD) jsou v centru a na bulváru Strip.

Veřejná doprava v Las Vegas

Veřejná autobusová doprava CAT (www.catride.com) jezdí 24 hodin po celém městě. Linky č. 301 a 302 spojují centrum města s bulvárem Strip (cena kolem 2 USD). Lístky se kupují v automatech, při přestupech platí stejná cena, více se vyplatí koupit si denní jízdenku (2.50 – 3.50 USD), je platný na všech trasách kromě linek double-decker. Platí zde „all access“ pas na všechny linky (stojí kolem 5 USD). Několik kasin má vlastní kyvadlovou autobusovou dopravu.

Soukromé tramvaje spojují Treasure Island a komplexy kasin jako Mirage, Excalibur, Luxor a Mandalay Bay (cena kolem 1.50 USD). Jiná linka spojuje kasino Stratosphere s centrem (cena 0.50 USD).

Taxíků jezdí po městě tolik, že si zde nemusíte zašpinit ani boty. Stačí zamávat …

Monorail Las Vegas (www.lvmonorail.com), jezdí východně od bulváru Strip, stojí při několika hotelích av Las Vegas Convention Center. Jedna cesta stojí 5 USD, zpáteční lístek 9 USD, denní jízdenka stojí 15 USD. Pro větší skupinu je pravděpodobně výhodnější taxík. Přejít od zastávky monorailem, přes obrovské kasina na bulvár Strip může trvat od třiceti do šedesáti minut. Pro obyvatele státu Nevada a zaměstnance kasin stojí lístek jen 1 USD.

Ubytování v Las Vegas

S více než 130 000 pokoji je ve městě ubytování dostatek. Bydlet se dá v levných hotelích v centru, v přeplněných hotelech střední úrovně, nebo v exkluzivních suitách na bulváru Strip, doprovázených 24-hodinovým servisem. Při nižším rozpočtu, nebo při příjezdu v pátek nebo v sobotu, je lepší si pokoje rezervovat předem. Každý víkend do města přijíždí téměř 200 tisíc návštěvníků. Minulostí se staly obrovské akce, kdy se dalo ubytovat za hrst dolarů. Seriózní gambleři mají ubytování zdarma, ale pozor, za skutečného hráče budete považováni, až když utratíte více než několik tisíc dolarů. Může se stát, že budete bydlet v jednom pokoji několik po sobě následujících dnů, ale ceny za den budou různé, závisí na dni v týdnu, také od toho, co se ve městě děje. Jediným způsobem jak ušetřit je navštívit Las Vegas během pracovních dnů, ceny během víkendu stoupají o 30 až 50 USD v nižších cenových úrovních, ve velkých kasinech až o 100 USD. Kromě toho mnoho hotelů neakceptuje sobotní příjezdy. Rezervace a informace o dostupnosti ubytování získáte v Las Vegas Convention & Visitors Authority, nebo na tel. č. 1-800/332-5334.
Seznam hotelů na oficiálních turistických stránkách města.

Jídlo

Před více než deseti lety byly místní restaurace nízké kvality, mezi lepší sortu patřily jen italské podniky, ležící mimo centra. Dnes se situace otočila, největší kasina zaměstnávají nejlepší kuchaře a otevírají pobočky vynikajících amerických podniků. Mnoho turistů sem přijíždí navštívit nejlepší americké restaurace, aniž si museli rezervovat místa v několikaměsíčním předstihu, nebo platit astronomické částky. Počet restaurací na bulváru Strip je zdrcující.

Výběr restaurací na oficiálních stránkách města.

Dnes je skoro v každém kasinu bufet s neomezenou konzumací. Kvalita jídla se dá srovnat s restauracemi v obchodních centrech, jídlo dostanete rychle, ale kvalita je nižší. Nejlepší bufety jsou v kasinech dál od bulváru Strip a centra. V bufetech největších kasin na Stripe, jako Excalibur, nebo MGM Grand, je kvalita jídla často nízká. Novým trendem hlavně v dražších kasinech jako Bellagio a Paris je zvýšení cen na úroveň luxusních podniků, což se projevuje i v kvalitě jídla.

Zábava

Časy Franka Sinatry, kdy bylo Las Vegas světovým centrem zábavy jsou pryč. Dnes, přes množství peněz, je zde jen několik umělců, kteří mají celovečerní show. Tendencí jsou speciální efekty a kaskadéři, nebo krátké hostování rockových nebo popových hvězd. Množství starších lasvegaských revue ve svých programech pokračuje, vidět se vyplatí i současné produkce. Mezi nejznámější show patří pantomimické představení modrých mužů Blue Man Group v Luxoru, koncerty Celine Dion v New Day Caesars Palace, představení kouzelníka Lance Burtona v Monte Carlo, koncerty legend v Imperial Palace, představení Circus Soleil v Mystere Treasure Island av Bellagio.

Programy show a akcí.

Bary a kluby v Las Vegas

Alkohol je v Las Vegas velmi populární, všechny kasina mají množství barů, pokud chcete drink nemusíte nikam chodit, neustále kroužící číšnice si vás najde sama. Do módy se vrátil staromódní styl Las Vegas Lounge, zvlášť zajímavý pro mladé retro-rockery a obdivovaný staršími návštěvníky v důchodovém věku.

Z Las Vegas se pomalu stává hlavní klubové město světa. Jejich návštěvníci dnes nejsou ignorování typem hosta. Úspěch nočních klubů v lepších kasinech jako Hard Rock a Mandalay Bay motivoval konkurenci k výborným výsledkům.
Více informací o klubech.
Nejlepší kluby požadují cover ve výši kolem 15 dolarů. Poplatky nemusí platit hosté s rezervovaným stolem, ženy, a někdy i místní obyvatelé. Počítejte s tím, že před vstupem do klubů se tvoří dlouhé fronty (jejich délka může být od deseti minut po několik hodin). Nejlepší přijít dříve (před 22:00 hod.). I když klub bude prázdný, vyhnete se dlouhým frontám a poplatkům. Počítejte s tím, že stůl dostanete až po objednání láhve, pokud si je přestanete kupovat, může vás obsluha požádat abyste stůl opustili. Pokud se chcete do klubu dostat, nenoste tenisky, kšiltovky, trička a modré džíny.

Nákupy v Las Vegas

Kromě ultra drahých obchodů s haute-couture, kde najdete stejné zboží jako v nejdražších obchodech v Londýně, New Yorku a v Tokiu je v Las Vegas množství outletů s neuvěřitelným množstvím slev. Obchodní domy se značkovým zbožím jsou součástí větších kasin. Více informací o nakupování v Las Vegas na oficiálních turistických stránkách města.

Kde najdete Las Vegas?

 

VIDEO: Menší Las Vegas video

VIDEO: Výlet do Las Vegas

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Las Vegas – turistický průvodce”

  1. […] Tak co, kdy do New Yoku zajedete vy? Můžete si také přečít turistického průvodce Las Vegas. […]

  2. […] často nemají stanovený dress code, je dobré vědět, jak se na nekonečné večírky v ulicích Las Vegas obléci. Budou si vás pak více […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.