Jak se obléci do Las Vegas? Praktické tipy a doporučeníJak se obléci do Las Vegas? Praktické tipy a doporučení 4.17/5 (83.33%) 6 votes

co do las vegasKaždý, kdo se vydá poznávat východní pobřeží Spojených států, by měl alespoň jeden den (a hlavně noc) strávit v nevadském Las Vegas. Město plné luxusních hotelů a kasin v noci bují životem a je doslova magnetem pro každého turistu. A ačkoliv zdejší podniky často nemají stanovený dress code, je dobré vědět, jak se na nekonečné večírky v ulicích Las Vegas obléci. Budou si vás pak více vážit.

Oblečení v kasinu

Las Vegas žije hlavně v noci, během dne proto můžete v kasinech nosit prakticky cokoliv. Trička, polotrička, šortky, džíny nebo halenky – to vše je přijatelné. Vaše oblečení musí být pouze čisté a pěkně vyžehlené, otrhaného vandráka v kasinu nestrpí.

Jakmile začne slunce zapadat za obzor, měli byste se do kasina oháknout lépe. Po setmění už jsou zapovězené šortky a zapomeňte také na žabky nebo pantofle – je nutná uzavřená obuv. Jinak se doporučují např. rifle a košile, ještě lépe oblek. Ženy nejvíce oslní v halence se sukní nebo elegantních večerních šatech – třeba takových.

Nezapomínejte na to, že tato doporučení jsou jen obecná – žádné kasino nemá dress code přímo stanovený. Určitě ale nechcete strávit večer v žabkách a šortkách ve společnosti elegantních pánů v oblecích – necítili byste se dobře.

Oblečení v nočních klubech

Dress code v nočních klubech a barech už je v Las Vegas o dost přísnější. Trička, šortky, tenisky a žabky jsou zapovězené a vůbec je na sebe neberte. Často se totiž stává, že v tomto směru nevzdělaný člověk vystojí dlouhou frontu a ochranka ho pak pro nevhodné oblečení bez milosti vykáže ven.

Obecně lze dress code do nočních klubů nazvat jako „business casual“. Musíte mít uzavřené (ideálně kožené) boty, dlouhé kalhoty a košili. Pokud nenávidíte límečky a chcete jít v tričku, vezme si přes něj alespoň sako. Ženy si pak mohou obléci halenku a sukni, případně dlouhé šaty.

Oblečení v restauracích

Ve většině restaurací v Las Vegas vám stačí „business casual“ styl, který jsme popsali v předchozím odstavci. Pánové tedy uzavřené boty, dlouhé kalhoty a košile. Dámy sukně nebo večerní šaty. Pozor dejte jen na opravdu luxusní podniky – do těch vás nepustí jinak, než v obleku. Takových je ale ve městě jen pár.

Pokud se hodláte pouze procházet po městě, můžete si na sebe obléci úplně cokoliv, v čem se cítíte pohodlně. Nezapomínejte ale na to, že Las Vegas je město v poušti – přes den tu bývá horko, v noci ale o poznání chladněji – více o podnebí si přečtěte tady. Večerní vycházka v šortkách a žabkách tak nemusí být nejlepší, raději si na svém hotelu vždycky předem ověřte předpověď pro daný večer. Ať vás nic nezaskočí.

Kde najdete Las Vegas?

 

VIDEO: Co nosit v Las Vegas – Tip od modelky

Zdroj obrázku: Otto-shop.cz

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.