Cestovní tipy na svatého Valentýna – kam vzít svoji drahou polovičku?Ohodnoťte článek, budeme rádi: 
Co takhle vzít na Valntýna svou drahou polovičku na Eiffelovu věž?

Co takhle vzít na Valntýna svou drahou polovičku na Eiffelovu věž?

Proč je Paříž synonymem lásky

Je t’aime, je j’aime zpívá Lara Fabian ve své známé písni a ví o čem zpívá. Paříž, Eiffelovka a Notre Dame jsou pro mnohé z nás synonyma lásky, a my Vám řekneme proč. Vezměte si, že za pár dní dokážete stihnout na poli romantiky více, než za celý rok doma. Zavřete oči a pojďte s námi snít o Paríži.

Nejprve se vybereme lodí na plavbu po Seině, během níž můžete obdivovat všechno krásné z pohodlí ticha řeky. Pro ty, kteří se chtějí vyhnout zástupům turistů a být se svou polovičkou samotě, doporučujeme procházku po levém břehu Sein . Na oběd se můžete vybrat do bistra pro gurmány – L’Avant Gout, kde ochutnáte typické francouzské speciality za přijatelné ceny. Odpoledne se vyberte ochutnat i jídlo pro duši – do Louvre.

Svátek zamilovaných můžete začít výstupem na Eiffelovku. Větší romantika, jak být na Valentýna na Eiffelovce se svou láskou, snad ani neexistuje. Na oběd ochutnejte francouzské palačinky – crepes a vydejte se na prohlídku města lásky. Katedrála Notre Dame, Vítězný oblouk, káva a koláček v kavárně, nákupy na Champs – Élysées. Náročný den můžete zakončit romantickou večeří, šampaňským a pohledem na vysvietené Eiffelovku. Další den se vydejte do Versailles, Baziliky Sacré – Cœur a na věž Montparnasse. Tečkou za tímto výletem mohou být toulky pařížskými uličkami, ve kterých zažijete pravou romantickou atmosféru.

Milán

Nemáte překvapení pro svoji polovičku na Valentýna? Pokud máte už dost růží, plyšových medvídků a čokolád ve tvaru srdce a sníte o tom, že letos budete na Valentýna někde jinde než v obýváku? Řekneme Vám o městě, kde s radostí půjde nákupní maniačka i fotbalový fanoušek a to dokonce i spolu.

Většina mužů miluje sport tak, jako každá většina žen miluje nákupy. V Miláně si přijdete na své oba. Jeden den můžete strávit na fotbalovém stadionu San Siru, další den mohou zas muži dopřát svým milovaným polovičkám a vzít je na nákupy. V srdci módy, na Via Montenapoleone najdete nejznámější italské značky a v tomto období za nejlepší ceny – slavný výprodej Le Saldo totiž trvá i v únoru a slevy 80 % vůbec nejsou výjimkou.

Pokud vás omrzí fotbal či nakupování, Milán toho nabízí opravdu hodně. Bohatá historie, památky, muzea, staré uličky. Romantický večer si můžete udělat v některé z místních restaurací. Za Lasagne al forno zaplatíte sice o něco více než u nás, ale vaše chuťové buňky budou opravdu rozmazlovány. Ochutnat můžete pravé italské rizoto a připít si sklenkou kvalitního vína z blízkého regionu Franciacorta.

Řím

Říká se, že „všechny cesty vedou do Říma“. Kdybyste chtěli jednoduchou odpověď na otázku, proč strávit Valentýna právě zde, vypadala by asi následovně:

  • Uvidíte historické památky a připomínky doby, kdy Řím vládl světu – Koloseum, Trajanov sloup, Panteon či Vatikán. Samozřejmě, speciální kouzlo bude mít procházka u nejznámější romantické fontáně di Trevi večer, ideálně ten valentýnský.
  • Via Condotti a Via Serpenti – tak tyto dvě názvy ulic se vám v paměti budou spojovat s nákupy – zde naleznete vše, co si budete vy a váš šatník přát – jejich návštěva určitě patří k toulání se římskými uličkami.
  • Ochutnáte italské dobroty. Nic není romantičtější než dobrá večeře při svíčkách v centru Říma. Pizza, těstoviny, krevety, dobré víno, ale i zmrzlina a káva. To vše stojí za ochutnání.

Benátky

Benátky, které tvoří téměř 120 ostrovů, Vám toho nabídnou nabízejí mnohem více, než jen romantickou jízdu na gondole. Náměstí sv. Marka, je příkladem místa, kde můžete spolu zažít něco bláznivé – zkuste si například představit, co se dá udělat se sáčkem kukuřice a tisíci holubů na náměstí.

Pokud chcete vidět i jinou část Benátek, odvezte se na ostrov sklářů (Murano) a ostrov rybářů (Burano), kde zažijete pravou benátskou atmosféru a navíc máte velkou šanci sehnat originální suvenýr. Ti nejvíce zamilovaní by neměly přijít o šanci zkusit to – s gondoliérem se dá jednat a možná vyjednáte, že vám při cestě bude zpívat.

Nejlepší na Benátkách je, že romantiku příliš hledat nemusíte, při nekonečných procházkách úzkými uličkami, posezení na lavičce či v kavárně a pozorování ruchu města, přijde sama. V únoru navíc začíná i slavný benátský karneval plný masek, zábavy a tance, díky čemuž prožijete opravdu nezapomenutelný Valentýn.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.