Do kterých zemí se nevyplatí jet na dovolenou?Ohodnoťte článek, budeme rádi: 

pakistanDoporučení pro jednotlivé země zveřejňuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR na své internetové stránce. Pravidelně je aktualizuje. Podle ředitele se údaje o podmínkách cestování do zahraničí, aktuální vývoj situace v rizikových oblastech, různé upozornění, jakož i další užitečné informace dozvědí lidé i ve Středisku pro pomoc a služby občanům. Podívat se můžete zejména na web Ministerstva zahraničních věcí na www.mzv.cz/.

V některých zemích jsou časté násilnosti

Ministerstvo nedoporučuje návštěvu Bahrajnu, jakož i Jemenu z důvodu častých násilností, kmenových nepokojů, konfliktů a pro hrozby teroristických útoků. Vysoké riziko únosů a teroristických útoků hrozí i v Mauretánii, zejména na severu a východě země.

Vyhýbat byste se měli třeba Sýrii a některým částem Pákistánu, především jeho severozápadním oblastem a provincii Balúčistán. Z velkých měst jsou nejrizikovější Péšávaru, Quetta a Karáčí, kde je vysoká kriminalita, dochází k teroristickým útokům a únosům.

Cestu si třeba rozmyslet i v případě Iráku, Afghánistánu, některých oblastí Íránu. V íránské provincii Sistan – Balúčistán se nedoporučuje pohyb na východ od města Bam, směrem k pákistánským a afghánským hranicím. Rizikové jsou pohraniční části s Irákem.

V Indonésii trvá zvýšené nebezpečí teroristických útoků a náboženských incidentů v provinciích Aceh (severní Sumatra), Papua a Západní Papua. Na Filipínách jsou vážným vnitropolitickým problémem projevy islámského separatismu v jižních provinciích na ostrovech Mindanao a Palawan.

Na Haiti je nadále špatná bezpečnostní situace, zvláště v hlavním městě Port-au-Prince. Vzhledem k vysokému stupni kriminality v zemi MZVaEZ ČR doporučuje cestovat na Haiti jen v nezbytných případech. Turisté by se měly pohybovat minimálně ve dvojici.

V Peru obnovila aktivitu protivládní povstalecká skupina hnutí Světlá stezka. Její aktivity jsou omezeny na horské oblasti a pralesní část země, které vyhledávají „batohem“ turisté. Známé jsou případy, kdy za unesených požadovali vysoké výkupné.

Nejnavštěvovanější destinace

K nejnavštěvovanějším destinacím Čechů patří kromě sousedních zemí Turecko, Chorvatsko, Řecko, Egypt, Itálie, Bulharsko, Tunisko, Španělsko a Francie.

Bezpečnostní situace v tuniských letoviscích je v současnosti dobrá. Resort diplomacie ale nedoporučuje cestovat do odlehlých oblastí, především do příhraničních regionů s Libyí a Alžírskem. V Egyptě byste se měli držet jen v blízkosti hotelu a necestovat mimo turistické resorty, města a daleko do vnitrozemí. V případě Egypta ministerstvo upozorňuje na mimořádnou opatrnost a respektování pokynů bezpečnostních orgánů při pohybu v turistickém centru Taba. Nedoporučuje se cestovat do oblasti severního Sinaje, ale i všech příhraničních oblastí.

Při cestě do Řecka se nedoporučuje s sebou určitě vozit mák. Ten je tam totiž považován za lehkou drogu. Nůž a slzný plyn v příručním zavazadle zase policie kvalifikuje jako nedovolené ozbrojování.

Doporučuje se vyhnout třeba pohraničním oblastem Turecka v blízkosti Sýrie a regionu jihovýchodního Turecka. Ministerstvo radí zvážit nutnost cestování do Čadu, Pákistánu, Libye, Saúdské Arábie a Súdánu.

VIDEO: Únos českých dívek v Pákistánu

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.