Písečné pláže v Chorvatsku – kde je najdete?Písečné pláže v Chorvatsku – kde je najdete? 4.50/5 (90.00%) 4 votes

chorvatsko-plazeNejoblíbenější destinací Čechů je Chorvatsko. Češi mají rádi také písečné pláže. Připravili jsme pro vás seznam písčitých pláži v Chorvatsku. Možná vás bude inspirovat, pokud jste se ještě nerozhodli, kde strávíte dovolenou.

Kvarnerská riviéra

Ostrov Krk – město Šilo

Šilo je umístěno na sevrovýchodním dílu ostrova Krk, naproti Crikveničské riviéry. S téměř nedotčenou přírodou, uspokojí každého návštěvníka, který hledá svoji vlastní zátoku a klid. Je zde 100 m dlouhá písčitá zátoka. V centru města je písečná pláž vhodná pro děti a má i betonové a oblázkové pláže. Každý 19. Červenec je organizována tradiční rybářská zábava-hody. Šilo je jen pár kilometrů od Crikvenice a v hlavní sezóně můžete do ní přijet lodí za několik minut.

Crikvenická riviéra – štěrkové i pískové pláže

Jižně od Opatije pod přístavem Rijeka leží tzv. Crikvenická riviéra. Ta Vám nabízí přírodní přednosti se specifikem písečné pláže ve Crikvenici. Vyznačuje se jednou zvláštností – má pobřežní zelené pásmo plážových parků a hluboké zelené zázemí Vinodolského údolí. Zde si mohou přijít na své i znalci dějin, neboť v blízkém starochorvatském městě Stranče byl vykopán „Křestní list Chorvatů“.

Ostrov Rab – „Rajská pláž“

Pláž u kempu San Marino, ideální pro děti pro pozvolný vstup do moře. Hlavní pláž je prostorná, písečná, s pozvolným vstupem do vody, ideální pro malé děti a starší osoby. Pro Loparský poloostrov je typická jedinečná různorodost jeho nádherných písečných pláží. Naleznete je v blízkém okolí (cca 15–45 minut chůze). Nedaleké skalnaté pobřeží je vhodné i pro zájemce o potápění.

Lopar na Rabu, pláž Cigánka

Pláž Rajska plaža je 2 km dlouhá a nachází se v severní části ostrova Rab, v malém turistickém letovisku Lopar. Byla oceněna „Modrou vlajkou“- symbol kvality moře a životního prostředí.

Pláž je písčitá a svým povrchem vhodná pro děti. K dispozici je zde velké sportovní centrum s hřišti na tenis, fotbal, basketbal, volejbal, minigolf a stolní tenis. Můžete si také vyzkoušet tobogán, stejně jako mnoho dalších aktivit a vodních sportů. Pláž je pod dohledem zkušených plavčíků od 09:00 do 18:00 hodin, takže můžete v klidu odpočívat a užívat si dovolenou.

Ostrov Pag, „Čista plaža“

Mezi nejkrásnější písečné pláže Chorvatska patří bezesporu Čista plaža s pozvolným vstupem do moře. Čista plaža umí své návštěvníky také překvapit. V některých letech se totiž tato písečná pláž mění na pláž oblázkovou.

Čista plaža je vzdálená jen 7 km od oblíbeného letoviska Mandre. Na tuto písečnou pláž je značená odbočka ze silnice mezi Kolanem a Novaljou. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro nejmenší děti. Ty větší zase potěší množství mušlí na dně v nevelké hloubce. Příjemné je zde také občerstvení přímo u pláže, půjčovna šlapadel a parkoviště. Nenechte si ujít překvapení a navštivte tuto záhadnou pláž během Vaší dovolené na ostrově Pag.

Ostrov Pga – kemp Šimuni

Na konci vesničky Šimuni se rozprostírá druhý největší kemp na ostrově, kemp Šimuni. Je k němu vybudována moderní odbočka z hlavní silnice, takže byste toto místo něměli minout bez povšimnutí. V kempu Šimuni se můžete ubytovat ve vlastním, nebo pronajatém obytném přívěsu nebo stanu, případně v bungalovech či mobilních domech. Kemp Šimuni je otevřen celoročně, ale pro letní dovolenou jsou nejvhodnější termíny od začátku května do konce září. Najdete v něm kromě restaurace a obchodu také příjemnou pláž s písčitým dnem a postupným vstupem do vody, který je vhodný zejména pro děti. Na okraji pláže pak atrakci – malou dopravní loď, která je vytažená na břeh a svému účelu již neslouží.

Severní Dalmácie

Ostrov Susak

Ostrůvek Susak s rozlohou asi 6 km2 se nachází jihozápadně od ostrova Lošinj a je součástí cresko-lošinjského souostroví. Jeho největší geologickou pozoruhodností je písečný povrch, kterým je Susak mezi ostatními převážně skalnatými ostrovy skutečně výjimečný. Proto se mu také říká Písečný ostrov. Sem se vyplatí zajet.

Ostrov Ugljan – pláž Jaz

Pláž Jaz je hlavní pláží v místním letovisku. Je písečná, pyšní se modrou vlajkou a má přístupovou cestu upravenou pro vozíčkáře a invalidy. Je možné zahrát si zde plážový volejbal nebo se můžete osvěžit v některém baru či kavárně. Pro rodiny s dětmi je zde i dětské hřiště.

Ostrov Vir

Jediná písčitá pláž je v zátoce Sapavac, na jižní straně ostrova. Nejznámější pláž ve Viru je písčitá pláž Sapavac s léčivým bahnem. Pláž má i přírodní stín a vhodná je pro rodinnou dovolenou s dětmi. V blízkosti naleznete restaurace rychlého občerstvení.

Pláž Jadro je městskou pláží a nachází se blízko příjezdové komunikace. V moři na dně je písek, pobřežní pás je oblázkový. Je zde možnost pronajmout si lehátka na opalování a slunečníky, dále vodní šlapadla. V blízkosti se nacházejí restaurace, kavárny, cukrárny.

Nin

Nin je známý písčitými plážemi, které lemují celé město kolem dokola. Nejznámější je Ninská laguna, tj. Kraljičina pláž dloužá 3 km. Charakteristickým rysem pláže je pozvolný vstup do moře, tudíž je vhodná pro rodiny s dětmi. V blízkosti pláže je i část, ve které se vyskytuje černé bahno, které má léčivé účinky.

Biograd

Písečná pláž Soline je částí známé a modrou vlajkou (znak čistoty) oceněné pláže Dražice a nachází se v místě pod kempem Soline.

Ostrov Dugi otok

Pláž Saharun, zátoka Telaščica v jižní části. Pláž Saharun se nachází v severní části ostrova Dugi otok, dlouhá je 800m, s bohatou vegetací a křišťálově čistým mořem. Saharun je písčitá pláž s mělkým mořem ideálním pro rodiny s malými dětmi. Borový les podél pláže poskytuje dostatek chládku během horkých dnů. Pokud rádi sportujete, nezapomeňte si vzít sportovní potřeby s sebou, na pláži není žádná možnost koupit nebo pronajmout si sportovní potřeby.

Zaton

Rozkládá se na ploše 100 ha v borovém háji, při široké chráněné zátoce. Její břehy pokrývá písečná, částečně oblázková pláž, dlouhá 1,5 km. Moře je tu mělké, ideální pro děti. Kromě sprch, převlékáren, lehátek a slunečníků je pláž vybavena celou řadou atrakcí: od toboganu, jumping centra, velké vodní skluzavky, vodních hradů, hřišť na plážový volejbal až po půjčovny plážových a sportovních rekvizit, dětská hřiště, plážové bary a snack bary. Z pláže je upraven přístup do moře pro tělesně postižené.

Ostrov Murter

Nejvíce se rozvíjí turismus v zátoce Slanica, která je s městečkem spojena silnicí. Tato zátoka nabízí kromě písčitých i oblázkových pláží úchvatný výhled na jižní část ostrovů národního parku Kornati. Právě tady je soustředěno velké množství apartmánů a hotelů.

Jižní Dalmácie

Opuzen

Blízko kempu Rio.

Poloostrov Pelješac

Osada Drače, písková minizátoka na konci obce nebo pískové plochy mezi balvany směrem na Sreser.

Ostrov Lopud

Pláž Šunj, blízko Dubrovníku.

Ostrov Korčula, město Lumbarda

V posledních 40 letech se Lumbarda stala klidným, příjemným letoviskem. V jejím okolí jsou mimořádně pěkné písečné pláže s povlovným vstupem do moře, vhodné především pro rodiny s dětmi, například jihovýchodně mělká písečná zátoka Pržine (též Pržina).

Ostrov Saplunara

Saplunara je známá svými krásnými plážemi (pokládají se za nejkrásnější na ostrově – oblázky a většinou písek) a mimořádně čistým mořem, především písečnou pláží v sousední zátoce Blaca (též FKK pláž). Celé okolí zalesněno (borovice).

Střední Dalmácie

Ostrov Mali Drvenik blízko ostrova Čiovo

Ze všech míst přístupné členité pobřeží pokrývají překrásné písečné pláže (zejména v zátoce Vela Rina). Osada Drvenik Mali se skládá z 5 malých vesniček. Zátoka Vela Rina je vystavena jihozápadním větrům. Ukotvit můžeme v hloubce 6m. Menší, kompletně ohraničené přístaviště má pobřežní hráz ve tvaru písmene a zahnuté přístavní molo pro přistání trajektu.

Omiš

Městská pláž, nazývají ji „Veliká plaža“.

Mimice

V blízkosti Duče, 10 km od Omiše. Mimice se chlubí dvěma městskými plážemi známými bílým pískem – oblíbeném koupališti nejmladších i těch trochu starších. Mělké moře, přívětiví měšťané, nábřeží bez dopravy a večerní klid této zátoky jsou ideální, pokud chcete své rodině dopřát příjemnou, tichou dovolenou. V okolí se nacházejí četné pláže a zátoky, kde může každý najít svůj skrytý koutek.

Ostrov Brač

Lovrečina, 7 km od Postira. V malebné zátoce 4 km východně od letoviska Postira na ostrově Brač najdete písečnou pláž Lovrečinu. Díky jemnému písku a pozvolnému vstupu do moře vyhledávají tuto pláž především rodiny s malými dětmi. Na pláži jsou díky vysokým borovicím také místa ve stínu.

Výhodou této pláže je také velké parkoviště, restaurace a kavárna. Dětem se zde budou líbit oslíci. Dospělí si tu mohou dopřát masáž.

VIDEO: Nejlepší pláže v Chorvatsku

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.