Lanzarote – pláže, sopky a netradiční vinohradyOhodnoťte článek, budeme rádi: 

Lanzarote je nejsevernější a nejvýchodnější z Kanárských ostrovů, a proto byl pravděpodobně osídlen mezi prvními. I když je dnes domovem pro téměř 150 tisíc obyvatel, většina ostrova je neobydlená. Silné vulkanické erupce zdeformovaly téměř polovinu ostrova na nehostinné sopečné pole zejména v 18. století. Vzhledem k nepřetržité chrlení lávy se oblast na jihozápadě ostrova přezdívá Montana del Fuego (ohnivé hory) a je součástí národního parku Timanfaya. Právě národní park je určitě povinnou jízdou při dovolené na ostrově Lanzarote. Exkurze po kráterech autobusem a restaurace, která griluje jídlo na geotermální energii sopečného kráteru prostě stojí za návštěvu.

Jeďte do vnitrozemí

Odložte na jeden den knihu, křížovky, nafukovačku, all – inclusive drinky a vydejte se cestu do vnitrozemí. Pokud nemáte pronajaté auto, určitě si pořiďte v hotelu jednodenní poznávací výlet po ostrově. Většina fakultativních výletů zahrnuje národní park Timanfaya, zajímavé zelené jezero El Golfo a muzeum aloe vera, neboť tyto kaktusy s blahodárnými účinky pro lidské tělo pocházejí původně z Kanárských ostrovů.

V

Na Lanzarote i vinice

Pokud máte rádi víno, vyberte si výlet, který zahrnuje i návštěvu unikátních vinic v oblasti La Geria. Réva pěstovaná na Lanzarote se pyšní hned dvěma rekordy. Na Lanzarote je sklizena již na konci července, čímž určitě předbíhá ostatní evropské země. A vzhledem k tomu, že v této oblasti nemá zrovna ideální podmínky, patří vinice v La Geria k najneefektívnějším na světě (úroda na metr čtvereční). Před silným větrem chrání rostliny kamenné zdi a tím, že révu sázejí do 2m hluboké jámy s průměrem 5-8 metrů. Sopečný prach, který přes den rozpálí slunce pomáhá v noci díky obrovským teplotním rozdílům kondenzovat vlhkost ze vzduchu a tak vyživovat révu i na sopečné poušti. Víno z Lanzarote určitě nepatří mezi nejlevnější, ale je krásným suvenýrem a dárkem. Zajímavé jsou určitě i jeskyně Jameos del Agua, ve kterých žije jedinečný druh slepého kraba. My jsme na ostrově byli jen 3 dny, proto jsme se na sever nedostali.

Lanzarote - Zelená laguna

Lanzarote – Zelená laguna

Na jihu ostrova jsou vynikající pláže, komerčnější u přístavu Playa Blanco, Playa Flamingo nabízejí řadu bufetů a restaurací na promenádě. My jsme bydleli kousek od Flamingo pláže a dá se zde sehnat ubytování již od 15€ za osobu na noc. Pokud máte rádi spíše odlehlejší pláže, prašnou cestou plnou výmolů se dá přejít na fotogenickou Playa Papagayo. Je to asi 15-20 minut autem přesto, že se to na mapě zdá opravdu blízko. Obrovské parkoviště a řadu nádherných pláží patří do chráněné oblasti Costa Papagayo.

most-lanzarote

Kamenný most na Lanzarote

VIDEO: To nejlepší z Lanzarote

VIDEO: Lanzarote v červnu a červenci

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.