5 světových vodopádů, které vám vezmou dechOhodnoťte článek, budeme rádi: 

vodopádyVodopády fascinují množství lidí. Několik krásných se dá najít i u nás v české republice, ale za těmi opravdu dech beroucími je třeba vyrazit o něco dále.

Uzúdské vodopády

Nacházejí se asi 150 km severovýchodně od města Marrákeš v Maroku. Hlavní kaskáda má výšku až 110m a proudy vody, které padají, se do velké míry liší v závislosti na ročním období či množství srážek. Kromě vodopádu samotného je atrakcí i skupina divokých makaků berberských, která se zdržuje v jejich okolí.

Vodopády Gocta

Ještě před desetiletím se o tomto klenotu v Peru, 700 kilometrů od Limy, ve světě v podstatě nevědělo. Krásu vodopádů Gocta v roce 2005 objevil se svou expedicí Stefan Ziemendorff. S celkovou hloubkou přes 700 metrů patří mezi nejvyšší vodopády na světě. V okolí vodopádů lze nalézt nejen nespoutanou přírodu. V jeho vodách má totiž podle legendy přebývat vodní panna s dlouhými světlými vlasy. Kdoví, jak se vyrovnává s přibývajícími turisty.

Kaieteurské vodopády

Tyto jedinečné vodopády lze nalézt v Guyaně na řece Potaro. Přestože svou výškou přes 200 metrů nepatří mezi top vodopády, velký objem proteklé vody jim přidává na masivnosti a dělá z nich něco extra. Jejich poloha v Kaieteurském národním parku vodopádům zabezpečuje status jedné z největších turistických atrakcí v Guayaně.

Vodopády Iguazu

Na hranicích Argentiny a Brazílie lze nalézt opravdový přírodní zázrak. Vodopáům Iguazu (v překladu Velká voda) kraluje ten největší s názvem Ďáblovy ústa s hloubkou přes 80 metrů. O jejich kráse svědčí i reakce bývalé první dámy Spojených států amerických Eleanor Rooseveltově, která prý při pohledu na ně vzdychla: „Ubohá Niagara!“

Andělské vodopády

Své romantické jméno venezuelské vodopády nedostali pro nádheru, kterou oplývají, ale díky svému objeviteli, americkému letci Jimmi Angelovi. Hugo Chavez se sice údajně hrozil, že jméno změní, nakonec se však zřejmě spokojil jen s používáním dalšího, původního pojmenování Kerepakupai Vena. S výškou 979 metrů jde mimochodem o nejdelší nepřerušený vodopád.

VIDEO: 10 největších vodopádů na světě

VIDEO: Andělské vodopády

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.