5 zemí, které procestujete za několik korun5 zemí, které procestujete za několik korun 4.67/5 (93.33%) 3 votes
V Nepálu je nejen krásně, ale i levně!

V Nepálu je nejen krásně, ale i levně!

Drahé hotely. Pohodlný transport. Luxusní večeře. Asi takto si většina z nás představuje cestování. Proto se lidé dostávají na dovolené obvykle jednou ročně, a to jen na pár dní.

Cestovat se však dá i jinak. Pohybovat se po světě s omezeným rozpočtem však vyžaduje určitou přípravu. Důležité je vybrat si zemi, která je prostě levná. Krajinu, kde strava a ubytování jsou dostupné za pár eur nebo korun. Po celém světě je množství zemí, které jsou i pro běžného Čecha opravdu levné. Avšak pouze některé z nich jsou dostatečně turisticky zajímavé. Podívejme se na pět zemí, které cestovatelům přinášejí hodně muziky za málo peněz.

5) Bulharsko

Většina levných turistických zemí se nachází v Asii. Za levnou dovolenou či výletem však nemusíte chodit až tak daleko. Bulharsko je snadno dostupné, dokonce do této země ani nemusíte letět. A navíc tu budete mít minimálně jazykové problémy. Ať už se vydáte do hor v okolí hlavního města Sofie, nebo na krásné písčité pláže pobřeží Černého moře, můžete si být jisti, že Bulharsko bude k vaší peněžence přívětivé. Důkazem tohoto jsou tisíce českých rekreantů, kteří do této balkánské země každoročně směřují. Dovolená v Bulharsku je cenově výhodná pro všechny typy turistů a cestovatelů.

Ceny v Bulharsku

Jídlo v levné restauraci – 3 až 5 €
Pivo – 1 €
Levný hotel – 10 až 20 €

4) Thajsko

Thajsko je mimořádně oblíbená asijská turistická perla. Tato země vám nabídne vše, o čem při výletu do zahraničí toužíte. Usměvaví lidé, krásné pláže, památky a vynikající jídlo. Nejlepší na Thajsku je to, že vše dostanete ve výborné kvalitě a za skvělé ceny. Pokud se vám podaří prokousat drahou letenkou, samotný pobyt v Thajsku vás při troše snahy může vyjít levněji než na Slovensku. Bangkok, Pattaya, Phuket či Ko Samui jsou světové destinace, které si můžete užít za lidové ceny. Stačí se vyhnout zbytečně drahým hotelům a restauracím a máte zážitek života v kapse za pár eur na den.

Ceny v Thajsku

Jídlo v levné restauraci – 1 až 2,5 €
Domácí pivo – 1 – 2 €
Levný hotel – 3 až 10 €

3) Egypt

Překvapivé, že? Ale i Egypt patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Ročně na pláže Hurghady i k jedinečným pyramidám směřují tisíce Čechů. Dovolená v Egyptě s cestovními kancelářemi však není zrovna nejlevnější. Pokud se vyhnete drahým hotelům a různým nástrahám na peněženky turistů, Egypt vám nabízí prvotřídní zážitky za velmi přijatelné ceny. Sharm El Sheikh či Taba mají pro vás připraveny nádherné pláže, unikátní podmořský život a samozřejmě příjemné africké slunce. Občerstvit se můžete nápojem z cukrové třtiny, který je prodáván téměř na každé ulici za pár centů.

Ceny v Egyptě

Jídlo v levné restauraci – 2 až 5 €
Domácí pivo – 1 – 2 €
Levný hotel – 5 až 15 €

2) Indie

Ráj pro všechny gurmány, a zejména vegetariány. Indie je obrovská země, kterou můžete poznávat celé měsíce. Začít můžete s Taj Mahalem a skončit v chaotické dopravě ve městě Mumbai. Indie je výbornou destinací pro všechny, co mají hodně času a málo peněz. Pro všechny, co rádi poznávají a objevují krajinu tak kulturně odlišnou od Evropy. Cestování v Indii je dobrodružství, po kterém touží zejména mladí lidé. Země má ovšem co nabídnout pro úplně všechny. Doprava, ubytování a strava je téměř zdarma. Proč to nevyužít?

Ceny v Indii

Jídlo v levné restauraci – 0,8 až 2,5 €
Domácí pivo – 1 – 1,5 €
Levný hotel – 2 až 3 €

1) Nepál

V Nepálu najdete osm z deseti nejvyšších vrcholů světa. Včetně Mount Everest. Nepál je rájem pro všechny milovníky přírody. Nemusíte být zrovna horolezec, abyste si do sytosti užili krás Himalájí. Pod vrcholy střechy světa se nachází množství turistických tras, které jsou přístupné i běžným turistům. Do Nepálu se však vždy můžete vydat i za jednoduchým vychutnáváním atmosféry země, kde se před tisíciletími narodil sám Buddha. Je příjemné vědět, že pobyt v této famózní zemi vám zaručeně nezničí rodinný rozpočet.

Ceny v Nepálu

Jídlo v levné restauraci – 0,8 až 2,2 €
Domácí pivo – 1,5 – 2 €
Levný hotel – 2 až 4 €

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.