Italský ostrov Elba – co tam musíte vidět?



Italský ostrov Elba – co tam musíte vidět? 4.75/5 (95.00%) 8 votes
Na ostrově Elba jsou překrásné západy slunce..

Na ostrově Elba jsou překrásné západy slunce..

Ostrov Elba (Isola d ‚Elba) proslavil především legendární vojevůdce Napoleon, který zde žil několik měsíců ve vyhnanství … Mírné počasí, zajímavě členitá krajina, starobylé kamenná městečka připomínající zašlou slávu, skalní útesy a různorodé scenérie od malých zátok po dlouhé pískové pláže, to jsou benefity, které vás určitě dostanou.

Ostrov Elba je třetím největším italským ostrovem po Sicílii a Sardinii a největší v Toskánskem souostroví. Elba má 147 kilometrů dlouhé pobřeží, nejvyšším vrchem je 1019 metrů vysoký Monte Capanne přístupný pěšky, nebo lanovkou.

Již v antických dobách byl osud ostrova určován dvěma faktory: strategická poloha a nerostné suroviny. Díky těmto faktorům byl často cílem dobyvačných útoků (piráti, Etruskové, Římané, Španělé). Dodnes na něm najdete stopy obranných zdí, staveb a pevností.

Novodobá historie začala deset měsíčním pobytem Napoleona, který před odchodem do Waterloo po sobě zanechal nejen několik reforem, ale i nádherné budovy (Villa dei Mulini v Portoferraio, letní sídlo San Martino), ve kterých jsou dnes muzea.

Co musíte vidět na ostrově Elba

Portoferraio

Malebné středověké přístavní město je zároveň hlavním městem a také nejlidnatějším střediskem. Je plné obchůdků, barů a kavárniček. Nad ním se tyčí mohutná obranná pevnost, která sama o sobě stojí za prohlídku, i když se k ní budete muset vyšplhat strmými středověkými uličkami.

Bagnaia Lido

Malé letovisko ležící na severní straně ostrova. Dominantou okolí je Volterraio, hrad z 11.století, který je častým cyklistickým a turistickým cílem s překrásným výhledem na moře.

Capoliveri

Hornické a vinařské městečko leží na jihovýchodním pohoří ostrova, na panoramatickém místě s úžasným výhledem na pobřeží. Nejbližší písčito-skalnaté pláže leží do 5 kilometrů a patří mezi nejkrásnější na ostrově. Capoliveri je ideálním výchozím místem pro poznávací výlety jihovýchodního pobřeží.

Marciana Marina

Městečko leží v severní části Elby a se svým půvabným centrem a promenádou vás určitě chytí za srdce. Z městečka můžete podniknout výlet k obci Marciana, poznat další zříceninu hradu nebo vyšlapat na nejvyšší horu ostrova Monte Capanne (1019 m) a kochat se pohledem na vzdálenou Korsiku či ostrovy Pianosa, Montecristo, Capraia.

Lacona

Nejpopulárnější letovisko jižní části s příjemnou, mezinárodní atmosférou. Zdejší pláž je dlouhá a písčitá a tak se zde mohou bezproblémů koupat i ti nejmladší.

Marina di Campo

Další turisticky atraktivní městečko s historickým centrem, úzkými uličkami plnými kaváren a obchodů a rušným nočním společenským životem. To vše obklopují zelené kopce a dlouhá písečná pláž.

Cavo

Malé sympatické městečko ležící na nejvýchodnějším výběžku ostrova se vyznačuje krásnými kamennými plážemi a svojí „odlehlost“ od zbytku ostrova z něj dělá klidné a romantické místo.

Sportovně založeným Elba nabídne různorodé cyklistické tratě a silnice. Kolo si můžete vypůjčit v každém městečku. A odměnou za námahu vám budou nádherné vyhlídky na moře a přírodu …

Dalším sportovním tipem jsou díky průzračné mořské vodě potápěčské a šnorchlovací lokality, téměř na všech plážích ostrova …

Jak se dostanete na ostrov Elba?

Autem – nalodíte se v přístavu Piombino na komfortní trajekt, který vás za hodinu (Elba je vzdálena jen 10 km) dopraví buď do pištivě Portoferraio, Port Azzuro nebo Rio Marina.
Pro nedočkavé existuje i spojení prostřednictvím rychlých člunů převážejících za 20 minut jen samotných cestujících do Metečka Cavo či Rio Marina.
Vlakem – Na Ostrov se dá dostat i vlakem do Piombino Marittima (spoj Pisa-Řím) nebo letadlem (letiště je v bízkosti Marina di Campo) Více na www.kissfly.it.

MAPA: Ostrov Elba

 

VIDEO: Ostrov Elba

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.