Livorno – nejdůležitější přístav ToskánskaLivorno – nejdůležitější přístav Toskánska 4.75/5 (95.00%) 4 votes

livornoNa skalnatém pobřeží Tyrhénského moře se rozprostírá jedno z největších měst regionu Toskánsko – Livorno. Od 16. století začalo nabývat na významu díky přístavu, který je největší v oblasti. V italském Livornu, ležícím zhruba 20 km od známého města se šikmou věží Pisa, se však ve srovnání s ostatními toskánskými městy nezachovalo množství památek. Během druhé světové války zde stála fašistická námořní základna, která se nevyhnula bombardování.

 

Co se vyplatí vidět v Livornu?

Některé významné pamětihodnosti ve zkáze ve válečném období vyhnuli, případně byly částečně poškozené a později obnoveny. Takový osud postihl městskou katedrálu na náměstí Piazza Grande, která v roce 1959 proběhla nákladnou rekonstrukcí.

Dvě zajímavé pevnosti v Livornu

Ve městě najdete dvě pevnosti. První je Fotezza Vecchia z roku 1518, ležící v historickém centru města. Druhou je Fortezza Nuova z roku 1952, tyčící se nad Královským kanálem. Většina turistů vyhledává starou rybářskou a námořnickou čtvrt Venezia Nuova na okraji města. V překladu znamená „Nové Benátky“, protože je celá pospojovaná sítí kanálů. Díky kanálu Navicelli je Livorno spojeno například se zmiňovanou Pisou.

Tipy na výborné hotely v Livornu

Předchozí návštěvníci si velmi pochvalují čtyřhvězdičkový Max Hotel Livorno. Moderní a čistý hotel spojený s nákupním centrem Le Torri je vzdálen 10 minut jízdy od centra města a několik stovek metrů od železniční stanice. Jeho součástí je hotelová restaurace Nova Hosteria, kde si můžete pochutnat na tradičních italských specialitách. Každé ráno se podávají snídaně, k dispozici je i bezplatné Wi-Fi připojení a parkování na soukromém hotelovém parkovišti. Klimatizované ubytovací jednotky jsou vybaveny mramorovou koupelnou s vanou, nechybí ani TV s plochou obrazovkou.

Pozitivní ohlasy má i tříhvězdičkový Hotel Navy. Výhodná poloha u pobřeží, milý personál, velmi dobré vybavení ubytovacích jednotek. Malý útulný hotel. V ceně pobytu jsou chutné snídaně, které Vám v zimních měsících donesou až přímo na pokoj. Na požádání je dostupná polopenze. Samozřejmostí je bezplatné Wi-Fi připojení na internet a parkování. Prostorné pokoje jsou klimatizované a odhlučněné, mají vysoké stropy. Součástí mramorových koupelen je vana nebo sprchový kout, nechybí ani lednice a TV s plochou obrazovkou.

Kam se v Livornu podívat?

Za pozornost stojí dvě pevnosti, Fortezza Nuova a Fortezza Vecchia, o kterých jsme psali na začátku článku a Museo Civico Giovanni Fattori, muzeum se sídlem v bývalé soukromé rezidence.

Museo Civico Giovanni Fattori

Sídlí ve vile Mimbelli, bývalé soukromé rezidenci, Museo Civico Giovanni Fattori nabízí významnou sbírku stejnojmenného umělce, který se narodil ve městě Livorno. Kromě Fattoriho práce, je zde prezentováno mnoho z jeho současníků a následovníků. Museo Civico Giovanni Fattori příležitostně pořádá další výstavy a je otevřeno od úterý do neděle.

Mercato Centrale

Mercato Centrale Venezia Nuova, stojí za návštěvu, jedná se o místní trh. Konstrukce pochází z 19. století a je jedním z mála, která přežila bombardování druhé světové války neporušená. Uvnitř najdete rušnou atmosféru a 180 stánky potravin. Sekce mořské plody je obzvláště působivá. Je vhodné navštívit Mercato Centrale brzy, když jsou místní potraviny čerstvé a nerozebrané.

MAPA: Město Livorno

 

VIDEO: Pár záběrů z Livorna

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.