Švýcarsko – co tam musíte navštívit?Švýcarsko – co tam musíte navštívit? 5.00/5 (100.00%) 1 vote
Co musíte vidět ve Švýcarsku?

Co musíte vidět ve Švýcarsku?

Země v srdci našeho kontinentu je snem nejednoho Evropana. Cizinci domácím tiše závidí nejen klidnou atmosféru, vzácnou neutrálnost, chutnou gastronomii a ty vybájené důchody. I příroda a historické památky vás přinutí vrátit se tam zpět a poznat je do posledního detailu. Několik inspiraci jsme pro vás vyhledali i my a nabídneme vám koutky Švýcarska, do kterých stojí za to zabloudit. Tyto destinace prostě musíte vidět, pokud se vydáte do Švýcarska.

Ženeva

Díky sídlu několika univerzit je Ženeva městem mladých lidí a vyhledávají ji turisté, kteří mají raději aktivněji dovolené. I v jejích ulicích najdete množství památek a muzeí. Kroky většiny turistů vedou k domácí katedrále a radnici. Vy byste však neměli určitě obejít unikátní květinové hodiny v Jardin Anglais. Nejznámější atrakcí je však Ženevské jezero, které má ledovcový původ. Zdejší obyvatelé si k němu rádi chodí odpočinout a tráví tam společné chvíle s rodinami. Zajímavým místem je vodní gejzír, který jako kdyby vytvářel přírodní obdobu fontány. Druhou vyhledávanou památkou je zámek Chillon, který byl postaven také na břehu tohoto jezera. Do Ženevy si určitě zajeďte, pokud plánujete navštívit Švýcarsko.

Basilej – město muzeí

Podle mnohých jeho návštěvníky jedno z nejkrásnějších míst nejen v této zemi, ale i v Evropě. Kuriozita začíná přímo na letišti. Prakticky sice vystoupíte ve Švýcarsku, ale zároveň se nacházíte i na půdě Francie a Německa. Je jen na vás, přes kterou zemi tedy vstoupíte do Basileje. S touto záležitostí ještě souvisí i jeden bod u řeky Rýn, která předěluje město, při kterém se setkávají opět hranice všech tří států. Nejkrásnější částí města je nepochybně historické centrum, které má nádherné uličky s impozantními budovami. Historická radnice je jeden večer v týdnu přístupná pro turisty. Hned před ní se pravidelně koná i trh s různými domácími produkty. Basilej přezdívají také městem muzeí, jejichž tam najdete nepočítaně. Odkazem na moderní umění je netradiční fontána, která se nachází v širším centru. Dětské návštěvníky potěší obrovská ZOO se spoustou zvířat.

Muzeum čokolády, Lugano

Přijít do Švýcarska a neochutnat alespoň kousek jejich proslulé čokolády, to by se prostě nedalo odpustit. I když přijdete se silným odhodláním, výklady plné ručně vyráběných delikátních kousků vás hned přesvědčí o chybě v těchto předsevzetích. Centrem čokoládové rozkoše se stalo Lugano. Místní muzeum této lahůdky otevřela jedna z velkých firem zabývajících se její výrobou. Jde o nejpodrobněji shrnutí faktů z jejích počátků, ale i podrobný náhled do současnosti. Všude nechybí lákavá aroma a exponáty z této sladkosti. Závěrečnou část přehlídky tvoří minibar, ze kterého si můžete vzít několik ochutnávek.

Romantické iglů Dorf

Jak už říká samotný název, tentokrát budeme hovořit o zimní atrakci. Vesničky stvořené z iglú domků najdete například v Davosu, St. Moriz, ale také v pěti dalších střediscích. Otužilci tam mohou samozřejmě strávit i noc a speciální pobyty nabízejí i pro zamilované. Ani v jednom případě však nejde o tuctové sněhové stavby. Stěny jsou totiž zdobeny různými ornamenty, které dělají každé iglú unikátní. Ojedinělým zážitkem je koupání ve vířivce instalované uprostřed sněhové krásy. V některých městech je pro návštěvníky k dispozici i galerie s ledovými sochami. Samozřejmostí je bar, ve kterém si můžete pochutnat na horkých jednohubky, které vás v tomto prostředí jistě potěší.

Švýcarské miniatury, Melide

Zatímco v jiných státech se snaží prostřednictvím miniaturních staveb přenést svět do jejich končin, Švýcaři se rozhodli pro jinou myšlenku. Turistům chtějí na jednom místě ukázat krásy jejich domoviny a motivovat je, aby zůstali mezi nimi ještě déle. V Melide tak najdete park s drobnými ukázkami těch nejdůležitějších staveb v zemi. Ty jsou navíc propojeny imitacemi krajinky a některých přírodních atrakcí.

Rýnské vodopády

Jde o nejvýznamnější a jedny z největších vodopádů ve světě. Hned u nich najdete i zámek Laufen a několik dalších budov, z nichž je nádherný výhled na jejich majestátnost. Rýnské vodopády jsou nejfotografovanějším přírodním úkazem Švýcarska a jejich návštěva vám vyrazí dech.
Pokud si chcete vyzkoušet kousek adrenalinu, můžete se zúčastnit plavby lodí, která vás přivede až k jejich spádu.

Švýcarský venkov

Při návštěvě Švýcarska se nesnažte procházet a zkoumat pouze velká města. Osobité kouzlo má i venkov, který je jako vystřižený ze všech těch romantických filmů s ukázkově upravenými chaloupkami. Mnoho penzionů se specializuje i na agroturistiku nebo na přibližování domácích zvyků prostřednictvím hudby, řemesel a gastronomie. Teprve v obklopení jedinečné přírody a srdečných lidí pochopíte, proč tuto zemi všichni tak milují.

Hrad Chillon, Montreux

Město Montreux se nachází v srdci švýcarské riviéry na břehu Ženevského jezera. Procházka u jezera a zkoumání hradu Chillon, to je prostě super. Je to nejnavštěvovanější historická budova ve Švýcarsku. Najdete v něm četné pokoje, fresky i dokonalý historický nábytek. Na hrad se dostanete pěšky podél jezera, nebo vlakem, nebo trolejbusem. Opravdová pastva pro oči.

Švýcarský národní park, Zernez

Švýcarský přírodní park, to je 169 km2 hor a lesů. Panenská příroda a spousta divoké zvěře. Budete u vytržení, jak krásná může příroda být.

Matterhorn, Zermatt

Nejslavnější vrchol v Alpách, Matterhorn, 4478 m vysoký. Horolezci se hrnou do tohoto města dobýt tento technicky obtížné vrchol, a Zermatt rovněž nabízí lyžování a krásný výhled. K dispozici jsou také jiné aktivity než jen lyžování, jsou nachystány dobré restaurace a spousta nočního života pro návštěvníky a turisty.

MAPA: Kde leží Švýcarsko

 

VIDEO: Povídání o Švýcarsku

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.