Innsbruck – zažijte olympijské lyžováníInnsbruck – zažijte olympijské lyžování 5.00/5 (100.00%) 1 vote
Hory v okolí Innsbrucku..

Hory v okolí Innsbrucku..

Páté největší město Rakouska, a zároveň hlavní město spolkové země Tyrolsko, je ideálním střediskem na návštěvu v létě i zimě. Stačí pouze pětihodinová cesta autem od našich hranic, případně necelá hodinka v letadle z Vídně, a můžete obdivovat krásy tohoto města.

Innsbruck

Název Innsbruck v němčině znamená – most přes řeku Inn. Zajímavostí je, že nejstarší most nad touto řekou zde stál již od roku 1080. Historické centrum města není velké. Dějiny tohoto města se točí kolem dvou zlatých období a dvou panovníků. První je Marie Terezie, po níž je pojmenována hlavní ulice a nachází se zde vítězný oblouk postavený právě za dob této panovnice. Navržen byl na počest svatby Leopolda Habsburského. Jelikož jeho otec císař František I. zemřel ještě během oslav, brána má dvě tematické části. Strana obrácená na jih symbolizuje radostný začátek, a naopak druhá strana znázorňuje smutek.

Na historických budovách Innsbrucku dominuje architektura baroka, renesance a gotiky. Nejfotografovanější dominantou je balkon a zlatá stříška – Goldenes Dachl – na domě z 15. století na Franz-Herzog strasse. Vyzdobený balkon k budově nepatřil odjakživa, byl přistaven až později v dobách, kdy byl Innsbruck centrem habsburské říše. Určen byl pro druhou významnou panovnickou postavu – Maxmiliána I. Ten odsud sledoval slavnostní dění na náměstí. Tato budova dnes v útrobách skrývá kromě expozice venovenej panovníkovi, i olympijské muzeum.

Za návštěvu stojí i vyhlídka na městské věži a pouze kousek odtud zámeček Hofburg z 18. století se 400 bohatě vyzdobenými místnostmi. Za zlatý hřeb prohlídky centra je považován kostel Hofkirche ze 16. století, který skrývá hrob Maxmiliána I. a 26 velkých černých bronzových soch. Z neobvyklých atrakcí ve městě můžeme doporučit návštěvu zvonárny Grassmayr. Už od roku 1599 zde vyrábí rodina Grassmayerovců zvony. Dnes si můžete prohlédnout muzeum, vyzkoušet odlévání a výrobu, ale i akustickou zkoušku zvonů.

Místo olympijských her

Pokud dostanete chuť vypadnout z ruchu města, přímo v centru můžete nastoupit na tramvaj, která pokračuje desítky kilometrů na alpský venkov. Zde najdete i levnější ubytování, ale do města se kdykoliv můžete jednoduše vrátit. Dolina, v níž se Innsbruck nachází, je neobyčejně větrná, a proto přeje paragliderům, kteří se zde nad hlavami domácích obyvatel i hosty vznášejí celý den. Je to ideální možnost, jak zažít něco adrenalinového.

Pokud by vám nestačila historie a adrenalin, nezapomeňte, že se nacházíte v království (nejen) zimních sportů. Vydejte se na sportoviště, kde se uskutečnily zimní olympijské hry v roce 1964 a 1976. Už z dálky je vidět zrekonstruovaný skokanský můstek, tyčící se vysoko nad městem, a pokud pokračujete na východ do lokality Igls, přijdete k olympijské bobové dráze, která je v některé dny zpřístupněna pro běžné návštěvníky. Zde se můžete spustit na saních pod vedením zkušeného pilota po kilometr dlouhé dráze – v létě betonové a v zimě ledové. Pokud vás neodradí ani 22 eurové „vstupné“, ani křik předchozí posádky, nasaďte si přilby a za pár vteřin se budete řítit více než 100 kilometrovou rychlostí dolů. Za minutu je po všem, ale to vzrušení stojí za to.

Tradiční venkov

Pokud by vám pohledy na město nestačily, dopravte se lanovkou na jedno z nejskvělejších míst – Nord Park. Přímo nad městem se vám naskytne jedinečná panorama, uvidíte alpské vrcholy a zároveň ruch města. Kromě vyhlídky přes den zde můžete zůstat až do pozdní noci a ve dvou restauracích si dopřát romantickou večeři.

V okolí Innsbrucku je množství tradičních vesnických atrakcí a jednu netradiční najdete v městečku Wattens. Zde se nachází sídlo světoznámé firmy Swarowski a expozice křišťálový svět. Navzdory všem atrakcím nezapomeňte na největší lákadlo a tím jsou bílé kopce. Pokud jste si přišli zajezdit na sněhu, jste na správném místě. Okolí Innsbrucku je rájem na sjezd, snowboarding, ale i běžky.

MAPA: Kde leží Innsbruck

 

VIDEO: Krásné záběry z Innsbrucku

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.