Cascais – krásné portugalské letoviskoCascais – krásné portugalské letovisko 4.67/5 (93.33%) 6 votes

cascaisCascais je světoznámé letovisko v Portugalsku, které se nachází asi 20 km od hlavního města Lisabon. Pokud byste si lámali hlavu nad tím jak se jeho název vyslovuje, zní to jako „kaškajš“. Je to ideální výchozí bod pro poznávání lisabonských i dalších okolních krás a nabízí vše pro strávení víkendu či dovolené plné slunce a zábavy. O tradici Cascais svědčí desítky loděk různých barev, které se nerušeně pohupují v otevřené zátoce a rušný rybí trh, který se zde koná každou středu. Najdete zde však i excelentní hotely s kosmopolitní atmosférou. Do Cascais se vyplatí jet stejně v zimě i během hlavní letní sezóny – stále je tam hezky.

Klimatické podmínky v Cascais

Vládne zde ideální dovolenkové podnebí. V létě je téměř neustále krásná a bezmračná obloha a horké paprsky slunce zchlazuje příjemný chladný vánek z oceánu. Zima je tu na rozdíl od severní části Portugalska sušší a netrvá tak dlouho.

Pláže v Cascais

V Cascais a jeho okolí na vás čekají krásné písčité pláže, které jsou ideální k odpočinku koupání. I když vody Atlantiku jsou přece jen trochu studenější a divočejší. Pláže s názvy jako „Pescadores“ (rybáři), „Marchioness“ (markýza) či „Rainha“ (královna) připomínají dávné časy králů a rybářů. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří Carcavelos, která leží na dohled od impozantní pevnosti. Podél pobřeží je promenáda, po které se pěšky či na kolech dostanete na různá místa. Do dalšího podobného letoviska Estoril je to jen několik kilometrů směrem na východ. Opačným směrem leží pláž Guincho s pískovými dunami, bohatou středomořskou vegetací a pobřežními jeskyněmi.

A co aktivní odpočinek?

Přírodní podmínky v Cascais nejvíce ocení surfaři a windsurfeři. Na pronajmutí jsou k dispozici různá plavidla – regaty, plachetnice či vodní skútry. V nabídce vodních sportů je i vodní lyžování. Kromě toho je zde velké množství golfových a tenisových hřišť. Na své si přijdou i milovníci ježdění na koních.

A co výlety?

Jak již bylo zmíněno, toto letovisko se dá využít jako základna na různé zajímavé výlety, které můžete absolvovat například i pronajatým autem. Dopravní spojení s Lisabonem, kde se nachází množství památek zejména s námořní tématikou, je zajištěno příměstským vlakem, který jezdí každou chvíli. Na ostatní pozoruhodná místa jako nejzápadnější výběžek kontinentální Evropy Cabo de Roca nebo starobylé městečko Sintra se dostanete autobusem. Za návštěvu stojí i Boca do Inferno, což je 20 m vysoký skalní útes, do kterého mořská voda vymlela různé tvary. Najdete ho asi 2 km jihozápadně od Cascais. Na takové krátké výlety po blízkém okolí se můžete odvézt na kole, který vám v půjčovně u nádraží pronajmou bezplatně.

Zábava a noční život v Cascais

Cascais je sice malé městečko, ale už značně poznamenané turismem. Na pěší zóně tedy najdete množství moderních obchůdků, hospůdek a barů. Rovněž je zde spousta kaváren (pastelarias) a restaurací s rybími specialitami. Po setmění si zejména při plážích můžete vychutnat tradiční portugalský zpěv fado, nebo se odvázat na bláznivé diskotéce. Výběr je na vás.

MAPA: Kde leží Cascais?

 

VIDEO: Krásy Cascais

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.