Cannes – město luxusuCannes – město luxusu 4.75/5 (95.00%) 4 votes
V Cannes "parkuje" mnoho luxusních yachet...

V Cannes „parkuje“ mnoho luxusních yachet…

Francouzské město Cannes už na první pohled působí honosně a v ulicích je cítit eleganci. Jednou z nejznámějších míst je promenáda La Croisette, v jejíž blízkosti se v těchto dnech koná již pravidelně Mezinárodní filmový festival. Na promenádě La Croisette tak mohou turisté klidně potkat hollywoodské herce nebo zpěváky. Co se v Cannes vyplatí vidět a jak plnou peněženku si třeba přichystat?

Cannes – moderní i historické

V minulosti bylo město Cannes jen chudou bezvýznamnou rybářskou vesnicí. Postupem času se z něj však stalo moderní a prestižní lázeňské město, kde postavili množství luxusních hotelů, a turisty se to v tomto přepychovém městě jen hemží. Ročně ho navštíví zhruba sto tisíc návštěvníků. Navzdory svému atraktivnímu a modernímu dojmu si však město Cannes zachovalo i svůj historický šmrnc. Podmanivý výhled na celé město mohou turisté vidět z vrchu Le Suquet, kde najdou malé historické jádro.

Celebrity a solventní turisté

Ne náhodou v tomto známém městě tráví dovolenou zejména solventnější turisté. Netřeba tajit fakt, že na výlet do Cannes si musí rekreanti připravit pořádně plnou peněženku. Je to i tím, že se zde každý rok setkávají známé osobnosti světového showbyznysu u příležitosti Mezinárodního filmového festivalu. Koná se vždy v Palais des Festivals již od roku 1946. „Prachaté“ hollywoodské hvězdy však toto letovisko využívají často i na soukromé dovolené a někteří si tam dokonce koupí i hříšně drahé vily, ve kterých tráví celé léto. Holt pobyt v Cannes něco stojí. Pokud se tam pojedete však jen kouknout, tak milióny nepotřebujete.

Město Cannes ožívá zejména v noci

V této přímořské oblasti se návštěvníci vydávají do ulic zejména ve večerních až v nočních hodinách, kdy celé město ožívá. Zejména na promenádách najdou turisté mnoho barů, diskoték či restaurací, kde si mohou užít nezapomenutelnou zábavu. Ne nadarmo se Cannes považuje za společenské město a nazývají ho „hvězdou Francouzské riviéry“. Je rájem pro každého, kdo miluje půvab a eleganci. Zejména dámy se mohou do sytosti pokochat krásnými luxusními butiky, kde najdou oblečení od těch nejprestižnějších značek. Prostor mají i obchodníci, kteří do Cannes chodívají na mezinárodní veletrhy a různé konference. Po hlavních ulicích jezdí auta těch nejdražších značek.
A co bydlení v Cannes? Za jednu noc v pětihvězdičkovém hotelu rekreanti zaplatí od pěti set až do tisíce eur. Ubytovány v nich bývají často i hollywoodské hvězdy.

Oblíbené turistické lokality v Cannes

Palais des Festivals

Budova, kde se každoročně odehrává filmový festival.

The Cimetiere du Grand Jas

Hřbitov s krásnými náhrobky a sochami.

Chrám Notre Dame de Bon Voyage

Notre-Dame de Bon Voyage je největší a nejcennější kostel v Cannes. Unikátní je hlavně dí­ky jeho exteriéru, hlavním vstupním dveří­m a portálu nad nimi. Kostel byl postaven v roce 1865.

Iles de Lérin

Čtyři ostrovy, na jednom z nich je cela, ve které byl uvězněn Muž se železnou maskou.

La Croisette

Nádherná promenáda na pobřeží.

Veřejná doprava v Cannes

Autobusy jsou jediný způsob veřejné dopravy a zajišťuje jejich více společností. Společnosti, které je provozují, jsou Beltrame, Bus Azur a CTM Cannes La Bocca. Pro handicapované jsou dobré autobusy společnosti Handibus.

Je možnost využívat taxíky, ale trošku si připlatíte.

Osobní auta jsou populární díky hladkému provozu bez dopravních zácp (mohou se vyskytnout během festivalu v květnu a letních měsících), množství parkovacích míst a snadné orientaci.

Luxusní města v okolí

Z Cannes je to jen na skok od ne méně známého města Nice (je to přibližně 30 kilometrů) a necelých osmdesát kilometrů ještě od slavnějšího města St. Tropez. Pokud však chcete zažít dokonalý luxus, z Cannes si můžete udělat výlet i do Monaka, které je od města vzdáleno jen šedesát kilometrů. Rekreanti si mohou vychutnat i plavbu lodí na Lerinské ostrovy či navštívit továrnu na výrobu parfémů.

MAPA: Kde leží Cannes

 

Aktuální počasí v Cannes

Aktuální počasí v Cannes
11°
overcast clouds
vlhkost: 66%
vítr: 2m/s NW
Max 13 • Min 10
12°
St
13°
Čt
13°
14°
So
14°
Ne

 

VIDEO: Krásy města Cannes

Zdroj obrázku: Freeimages.com / Danang BS

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.