Lyžování v Rakousku – máme super tipy!



Lyžování v Rakousku – máme super tipy! 5.00/5 (100.00%) 2 votes
Stubaital

Stubaital

Pod neopakovatelné zážitky se „podepisují“ čtyři lyžařská střediska, s horkými „taháky“ pro lyžaře, freeridery i sáňkaře, sjezdovky upravené na jedničku s hvězdičkou, nabídka pro rodiny pro všechny generace, i nabídky navíc: sáňkařské dráhy, běžkařské tratě, zimní stezky na toulky „pěšky“ nebo na sněžnicích, jistota sněhu od října až do června. Přečtěte si naše tipy na super lyžovačku v Rakousku! Tyto lyžařská letoviska vás nezklamou!

Stubaital

Milovník sjezdovek definuje požitek podle počtu dlouhých vlnovek a krátkých švihů na kvalitně upraveném svahu. A toho jsou si vědomi i provozovatelé čtyř lyžařských středisek pod štubajským ledovcem: Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders a Elferlifte Neustift. Se zasněžováním většiny sjezdovek začíná v oblasti Stubaier Gletscher již v září, v ostatních třech střediscích nakonec v polovině listopadu, s bezpodmínečným dodržováním přísných zákonů země Tyrolsko.

Na 58 svahů, na kterých platí jediný štubajský superkľíč – Stubaier Super Skipass – se vyrojí každý den množství pilných zaměstnanců. Jen v jediném ze středisek – Stubaier Gletscher upravují více než 200 ha plochy. Tak vznikají atrakce, které rekreanti v království sněhu tak oceňují a milují. Kromě jiných novot potěší i tyto novinky: rozšířil se svah BIG Family Funslope pro rodiny, do Snowpark Moreboards Stubai Zoo přibyl další výtah a pohodlná sjezdovka pro rodiny a generaci 50+ v oblasti Daunferners.

Super sáňkařské dráhy

Radost z rychlé jízdy garantuje v oblasti Stubaital navíc jedenáct sáňkařských drah – všechny bez rozdílu splňují kritéria země Tyrolsko a pyšní se tyrolskou pečetí přírodních sáňkařských drah za kvalitu. Tato pečeť je nejen zárukou nejvyšší kvality, ale i bezpečnosti. Pro ty, co se nechtějí na vrchol tratě šplhat po vlastních, nabízejí lanovky Serlesbahnen v Mieders, lanovky na Elfer v Neustiftu a provozovatelé Schlick 2000 Transporte dopravu nahoru i se sáňkami. A ty si tam můžete hned i vypůjčit. Sáňkařské dráhy jsou otevřené i pro noční sáňkování. Třikrát do týdne jsou osvětleny dvě dráhy na Elfer, jedna z nich dokonce petrolejka, a jednou týdně zve na noční sáňkování i Schlick 2000.

VIDEO: Stubaital v zimě

Lachtal

Je lyžařská oblast na slunečné straně pohoří Wölzer Tauern! Díky své nadmořské výšce má absolutní jistotu sněhu, disponuje dvěma moderními 6-místními sedačkami a 7 vleky, vedoucími přímo na vrchol, odkud je každá jízda dolů zážitkem.

VIDEO: Lachtal

Hohentauern – pouze kousíček od nebe!

Dovolená, která nenaboura rodinný rozpočet: kromě lyžování na 12 km pečlivě upravených sjezdovek s visačkou kvality, lyžařské školy, půjčovny a obchodu nabízí Hohentauern 13 km běžkařských tratí (klasických i bruslařské, s visačkou kvality) v malebném prostředí a idylické stezky na zimní procházky. V případě, že se rozhodnete absolvovat zimní túru do okolí – s lyžemi nebo na sněžnicích, nabízejí své služby horští vůdci. Obohacením dovolené je i sáňkování, curling nebo jízda na saních s koňským spřežením a o tělesné blaho a psychické uvolnění se postarali hostitelé nabídkou wellnessu a kulinářských požitků.

Zážitky na Spielbergu

Nejen „action“, ale i příjemné uvolnění nabízí v zimě region v okolí Red Bull Ringu. Právě zde se koná Světový pohár v alpském lyžování Ski Alpin Masters Weltcup, ale i 12-hodinové závody v běhu na lyžích, i finále rakouského poháru na skibobech. Red Bull Ring se prezentuje v zimním hávu pestrou nabídkou zážitků: sněžné skútry Ski Doo, jízdy na Ratrak Pistenbully, běžkařské tratě, kluziště, zážitky na obří skluzavce Bullen-Rutsch i upravené stezky na toulky po zimní krajině.

Präbichl – super sjezdovky

Nádherné sjezdovky pro rodiny s dětmi, absolutně upravené tratě, ale i náročné sjezdy z vrcholové stanice Polster poskytují vše, po čem lyžařská duše piští: od malých a jednoduchých obloučků až po razantní zážitek z jízdy v hlubokém sněhu. FIS-ka ve středisku Präbichlu nabízí optimální podmínky pro uspořádání firemních, skupinových nebo oddílových závodů ve sjezdovém lyžování. Na nové sluneční terase stravovacího zařízení Arena Stubn se dá nádherně uvolnit a zasnít.

VIDEO: Präbichl – lyžování

Schladming-Dachstein

Zimní sportovci mají v oblasti Schladming-Dachstein k dispozici nekonečný prostor pro lyžování a snowboarding, který zahrnuje svahy 9 hor s celkově 85 moderními lanovkami a 230 kilometry sjezdových tratí. Střediska jsou vybaveny vynikající infrastrukturou, hodnou oblasti zimních sportů.

Největším magnetem pro lyžaře a snowboardisty je lyžařská houpačka přes 4 horské vrcholy: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Na západě se k ní připojují svahy oblasti Fageralm a na východě svahy menších oblastí Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm a Planneralm. Oblast Schladming-Dachstein je členem „Ski amade“, největšího lyžařského safari. S jedním skipasem můžete poznat 5 fantastických oblastí zimních sportů s 25 renomovanými zimními středisky, využívat 270 nejmodernějších lanovek a vleků a vykrajovat oblouky na 760 kilometrech sjezdovek.

VIDEO: Schladming-Dachstein

Riesneralm a Planneralm

Riesneralm při Donnersbachwald je zimní ráj pro celu rodinu. Unikátní atrakcí pro lyžařský dorost je 1. dětská lyžařská houpačka v Rakousku s 5 sjezdovkami, mimo jiné s nejdelším přepravním pásem v rakouských Alpách („Krišpín-Express“, délka 176 m). Nechybí ani kouzelné koberce, dětské kotevní vleky, kolotoč, domeček s hernou, lyžařské trasy s mini skokanskými můstky a s pohádkovými postavičkami.

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.