Řecké letovisko Preveza – křižovatka země a mořeOhodnoťte článek, budeme rádi: 
Preveza ze vzduchu...

Preveza ze vzduchu…

Preveza – leží v jihovýchodní části Epirus, u břehů zálivu Amvrakikos v blízkosti starověkého Nikopolisu. Byla založena Pyrrhem přibližně kolem roku 290 před nl. Tento region byl odjakživa křižovatkou země a moře, východu a západu, spojivky pro civilizace a lidi. Je regionem bohatým na přírodní krásy, které jsou nedotčené rukama času, s bohatým historickým dědictvím a perspektivní současností. Preveza samotná je vzdálená přibližně 410 km od Atén. Město a jeho přístav jsou situovány u břehů zálivu Amvrakikos.

Území o rozloze 1036 km2 má 58 628 obyvatel, z něhož asi 23% žije v městech. Centrem prefektury je Preveza, která má nespočet výhod (klima, pobřežní zóny, chov skotu atd.) A její rozvoj je spojen zejména s primárním sektorem (zemědělství, chov dobytka a nejvíce rybářství) a také terciárním sektorem (turismus). Preveza je poměrně dost bohatá na historické památky.

Kam se z města Preveza vydat? Výlety a zajímavosti v okolí

Nikopolis

Skutečnou chloubou převeze jsou ruiny starodávného divadla v Nikopolis, ve městě, které založil římský císař Octavian Augustus, ležícího 7 km severozápadně od města Preveza, dále hrad Pantokrator postavený v roce 1807 Ali Pashou, známé věžní hodiny v metropoli Saint Charalampos a mnohé jiné. Z přírodních krás milovníky letních pláží jistě upoutá pláž Monolith, která je jednou z nejkrásnějších pláží situovanou 12 km severozápadně od města Preveza, i laguna v Pogonitsa s ichtyologickou stanicí.

Letovisko Kanali Kastrosikiá – idylický klid

Od kosmopolitního města Preveza je vzdáleno asi 17 km, od střediska Parga asi 30 km, od ostrova Lefkada, který je propojen s pevninou mostem, je vzdálen asi 20 km. Je to místo stvořené pro všechny, kteří touží svou dovolenou strávit v idylickém klidu. Pokud hledáte na dovolené především odpočinek a relax na nepřeplněných plážích, tak Kastrosikiá je to, co potřebujete. Malé městečko na západním pobřeží Řecka je obdařeno pásem širokých pláží s pozvolným vstupem do moře a působivým výhledem do jeho nekonečných dálek. V blízkém okolí najdete množství historických památek, malebné město Preveza, ostrov Lefkada, městečko Parga. Rozptýlení najdete v blízkém městečku Nikopolis, plném barů, cukráren, restaurací.

Výlety po okolních ostrovech

Celodenní výlet lodí se zastávkami na koupání na pláži Lefkady – Porto Katsiki, návštěva ostrova Kefalonie a přístavu Fiscardo, další zastávkou je ostrov Ithaka, ostrov Meganisi s jeho modrou jeskyní Papanikolas a nakonec zastávka na koupání na ostrově Scorpios, který je dědictvím po velkém bonvianovi Aristotelovi Onassise.

Jónské ostrovy

Celodenní výlet, při kterém budete mít možnost poznat úžasné Jónské ostrovy jako Lefkada, Kefalonia, Ithaka, Scorpios a naskytne se vám výhled na jeskyni „Papanikolis“ na ostrově Meganisi.

Paxos, Antipaxos a Modré jeskyně

Celý den strávíte na palubě lodi kapitána Billyho, první zastávkou je ostrov Antipaxos, kde si můžete zaplavat či šnorchlovat v křišťálově-modrých vodách následuje návštěva Modrých jeskyní a nakonec ostrov Paxos s jeho hlavním městem Gaios.

Korfu

Výlet na jeden z nejkosmopolitnějších ostrovů s prohlídkou historického centra, staré pevnosti a archeologického muzea. Určitě nevynechejte procházku úzkými uličkami a chutnou kávu na promenádě Liston v Kerkyře.

Meteora

Dvoudenní výlet, během kterého dostanete šanci vidět nejfantastičtější přírodní a člověkem vytvořený fenomén – kláštery Meteora, postavené na strmých skalách.

Albánie

Návštěva národního parku, archeologického naleziště – Butrint zapsaného do seznamu světového dědictví UNESCO a města Saranda.

MAPA: Řecké letovisko Preveza

 

VIDEO: Záběry z města Preveza

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.