TOP 10 míst v Černé Hoře, které musíte navštívitTOP 10 míst v Černé Hoře, které musíte navštívit 2.00/5 (40.00%) 2 votes
Národní park Durmitor v Černé Hoře...

Národní park Durmitor v Černé Hoře…

Název státu Černá Hora je odvozen od vysokých a těžko dostupných hor. Leží na pobřeží Jaderského moře, v západní části Balkánského poloostrova. Dlouhá léta byl součástí Srbska a Černé hory, ale v roce 2006 zde byla vyhlášena nezávislost. Černá Hora, perla Středozemí, je unikátní a krásná země v mnoha směrech. Nikde jinde nenajdete na tak malém území tolik přírodního bohatství, přírodních krás, nádherných pláží, průzračných jezer, burácejících řek a nádherných hor.

Černá hora není jen perfektní destinace na dovolenou, tato země v sobě skrývá mnoho dalších zajímavostí jako je bohatá historie, kulturní tradice, množství festivalů a podujatí. Průměrná teplota je velmi příjemná a během letních měsíců zaručuje teplé a slunečné počasí. Každý by měl navštívit Černou Horu. Tato relativně malá země v sobě snoubí balkánskou vášeň a středomořskou atmosféru. Dovolená v Černé hoře je určitě skvělou volbou.

Připravili jsme pro vás 10 destinací, které se rozhodně vyplatí vidět, čtěte dál
 

Městečko Kotor a záliv Boka Kotorska

Koror je středověké městečko, které se nachází na břehu zálivu Boka Kotorská. Od roku 1979 je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Staré město dýchá historií starých budov s typickými smaragdově zelenými okenicemi. Boka Kotorska je největší přírodní záliv v jižní části Jaderského moře. Jeho celková délka je 28 km a šířka v jeho nejužším místě je 350 m.

Městečko Tivat a Tivatský záliv

Městečko Tivat má asi 11 000 obyvatel a nachází se v Tivatském zálivu Boky Kotorské. Je to velmi významné turistické letovisko s množstvím hotelů. Dovolená v Tivatu je přesně jako ušitá pro ty co si rádi vychutnávají relax a klidné chvilky u moře.

Budva

Budva patří k nejkrásnějším pobřežním resortům Černé Hory. Město často nazývají „Černohorské Miami“ právě kvůli přeplněnosti a popularitě ze všech turistických středisek v Černé Hoře. Dovolená v Budvě, to znamená bohatý noční život a nádherné pláže.

Ostrov Svatý Štěpán

Legendární ostrov Svatý Štěpán se nachází 10 km jižně od Budvy. Je to ostrov spojen s pevninou mostem. V minulosti byl oblíbenou destinací hvězd jako Merilyn Monroe či Sofia Loren.

Skadarské jezero

Skadarské jezero je největší jezero Balkánu s rozlohou 400 až 550 km. Nachází se na jihu Černé hory. V průměru má Skadarské jezero hloubku 5 až 6 metrů, nejhlubší části však dosahují hloubky až 44 metrů pod hladinou moře.

Durmitor

Jedno z nejkrásnějších pohoří Balkánu. Durmitor byl uznán za národní park již v roce 1952. Do seznamu světového seznamu kulturního dědictví UNESCO byl přidán v roce 1980. Oblast nedotčené a čisté přírody pohodí se skládá z druhohorních vápenců poznamenaných tektonickou a ledovcovou činností.

Kaňon na řece Tara

Přenádherná zelenomodrá barva řek vás nechá bez slov. Matka příroda Černé Hoře na kráse nešetřila a o tom svědčí i kaňon na řece Tara. Část řeky Tara, známá jako „slza Evropy“ protéká přes Národní park Durmitor.

Klášter Ostrog

Klášter Ostrog je důkaz geniality lidské architektury. Je vbudovaný vertikálně do skalního útesu. Mnozí ho považují za perlu Černohorské spirituality. Každoročně klášter navštíví více než sto tisíc věřících různých vyznání z celého světa.

Lovčen

Národní park Lovćen se nachází v skalnaté oblasti Dinárských Alp v jihozápadní části Černé Hory. Pohoří Lovčen se zvedá z pobřeží v okolí Budvy k zálivu Boka Kotorská.

Cetinje

Cetinje je město v jižní části Černé Hory. V minulosti bylo hlavním městem Černohorského království. Ve městě je i oficiální sídlo prezidenta Republiky Černá Hora. Město leží na krasové planině obklopené vápencovými horami, včetně Lovćen, černé hory podle níž byla pojmenována celá země. Cetinje je historické město, které bylo založeno v 15. století. Později se stalo střediskem Černé Hory a pravoslavné církve.

MAPA: Černá Hora

 

VIDEO: Krásný národní park Durmitor

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.