Ostrov Phuket – příroda, na kterou nezapomenete!Ohodnoťte článek, budeme rádi: 
Příroda na ostrově Phuket je opravdu jedinečná...

Příroda na ostrově Phuket je opravdu jedinečná…

Ostrov Phuket je celosvětově známý zejména krásnými plážemi, divokým nočním životem a nezapomenutelnými přírodními scenériemi. Je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v jihovýchodní Asii, ročně přivítá až 5 milionů turistů. Ostrov je spojen s pevninou známým mostem milenců „Saphan Sarasim“. Převážná část ostrova je hornatého charakteru a jen 30% ostrova, uprostřed a na jihu, je rovinatá. Dokonalá infrastruktura a množství různých atrakcí uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Phuket je místo, odkud se nejčastěji organizují výlety k ostrovům v zálivu Phang Nga a Phi Phi, kam se může vydat téměř každý. Milovníci rušného života, ale i vyznavači samoty mají k dispozici více než 600 hotelů a resortů od těch nejluxusnějších až po jednoduché bungalovy.

Pobřeží Phang Nga

Charakteristickým znakem Phang Nga Bay jsou strmé vápencové útesy, které vyčnívají kolmo z vody. Nejznámějšími místy tohoto zálivu jsou James Bond Island a Koh Panyee. James Bond Island, tzv. Koh Ta-pu se proslavil zejména svou hlavní rolí ve filmu o Jamesi Bondovi. Koh Panyee je zajímavá rybářská vesnice, která je postavena nad vodou na dřevěných molech. Oblíbené místo turistů, který sem přijíždějí za výbornými mořskými specialitami a nákupy suvenýrů v místních obchodech. Nenechte si ujít výlet lodí přímo z ostrova Phuket.

Historie Starého města Phuket

Pro tuto oblast je typická Sino-portugalské architektury. S rozvojem těžby cínu v 19. století přišla i doba výstavby krásných rezidencí a obchodů, které jsou stále v dobrém stavu. Obchody jsou postaveny v malých uličkách a mnohé z nich mají dveře ozdobené čínskými dřevořezbami.

Chrámy Phuketu

Buddhistické chrámy se nacházejí po celém ostrově. Některé chrámy jsou zcela nové, ale najdou se zde i takové, které mají více než 100 letou historii. Chrám Chalong je nejuctívanější chrám na ostrově. Stojí zde socha Luang Por Cham, který pomohl obyvatelům ostrova porazit čínské povstalce. Chrám Phra Nang Sang je nejstarší chrám, založený v 14. století a byl postaven na místě slavné bitvy mezi obyvateli ostrova a barmskými útočníky. Rovněž je třeba zmínit další známé chrámy jako jsou Khao Rang, Pha Thong a Putty Mongkon. Rozhodně stojí za návštěvu.

Patong beach – noční život

Nejslavnější pláž ostrova se nachází v dolní části západního pobřeží. Tři kilometry dlouhá pláž s bílým pískem je olemována nekonečným pásem hotelů, obchodů a restaurací. V nočních hodinách ožívá srdce pláže – ulice Bangla. Bary s dívkami a noční podniky nenechají v klidné žádné mužské srdce.

Jedná se o 3 km dlouhou písečnou pláž, s mnoha hotely a možnosti různých rodinných aktivit. V této oblasti také působí velké množství mezinárodních firem, jako KFC, McDonald’s, Starbucks a další. Je zde také koncentrován noční život s mnoha bary a restauracemi. Žije zde i velké množství cizinců, kteří si zvolili Phuket jako místo pro strávení důchodu. Vzhledem k velké koncentraci podniků, obchodů a hotelů je tato pláž velmi rušná v porovnání s ostatními.

Muzeum mořských mušlí

Nejvzácnější sbírku mořských mušlí můžete vidět v muzeu blízko pláže Rawai na jihozápadním pobřeží. Najdete zde hlavně mušle z ostrova a thajských vod, které jsou mezi sběrateli nejvyhledávanější. Nachází se zde mnoho rarit a skvostů, jako například největší zlatá perla, či mušle vážící 250 kilogramů.

Phuket Fanta Sea – zábavní park

Tento zábavní park byl vyhodnocen jako nejlepší turistická atrakce v Thajsku. Show se odehrává v obrovském klimatizovaném amfiteátru, který je zabudován do historického khmerského chrámu. Uvidíte představení ve stylu show Las Vegas – směs kulturních a historických představení, třírozměrné efekty, sloni. Před představením se stanete hosty jedné z největších restaurací na světě jménem Golden Kinari.

Více informací najdete na oficiální stránce Phuket.com.

MAPA: Ostrov Phuket

 

VIDEO: Ostrov Phuket

Zdroj obrázku: Phuket.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.