Kuba – nejen pro milovníky kubánského rumu a doutníkůOhodnoťte článek, budeme rádi: 
Kuba nabízí unikátní přírodní scenérie..

Kuba nabízí unikátní přírodní scenérie..

Když Kryštof Kolumbus v roce 1492 přistál u břehu ostrova, údajně řekl: „je to ta nejkrásnější zem, kterou kdy oko vidělo!“ I po staletích je zřejmé, co ho k tomu výroku vedlo. Výborná poloha, příjemné podnebí a velký rozvojový potenciál vedly k rychlé a násilné kolonizaci ostrova.

Kuba je nejsevernějším z ostrovů Velkých Antil (kam patří spolu s Haiti, Jamajkou a Portorikem). Od Americké Floridy ji odděluje necelých 200 km. Při cestování napříč ostrovem je vidět, že jde o dlouhodobě kultivovanou zemědělskou krajinu, která byla jednou z bran španělské kolonizace Latinské Ameriky.

Ostrov Kuba – perla Karibiku

Ostrov Kuba je právem nazýván Perla Karibiku. Disponuje vším, co lze od prázdninového ráje očekávat: nádhernými plážemi, teplým mořem, příznivým podnebím a výbornými službami. Dovolená na Kubě se promění na zážitek, který si chce každý zopakovat. Například Varadero je stvořené pro krásnou dovolenou u moře a má na to všechny přírodní předpoklady.

Nejen jedinečná, dvacet kilometrů dlouhá pláž, ale i ostrůvky podél pobřeží, jeskyně, hory a zálivy, to vše se dá využít pro vaši zábavu, odpočinek a trochu adrenalinu v krvi. Každý návštěvník má možnost poznat více ze životního stylu, navenek charakterizovaného proslulými doutníky a výborným rumem, který je vhodný do všech druhů karibských koktejlů. Můžeme pouze doporučit, abyste se nechali ukolébat šuměním moře a palem u skleničky Hemigwayova oblíbeného mojita nebo daiquiri a příjemně si odpočinuli.

Na Kubě je nádherná příroda, historická města, jako stará Havana nebo Trinidad jsou jedinečné v celosvětovém měřítku. Noční život zažijete v kabaretu Tropicana a v hudebních klubech, z nichž nejznámější je Buena Vista Social Club.

Zdraví na Kubě

Na Kubě nehrozí žádné exotické nemoci, není potřeba žádné očkování. Voda je pitná v hlavním městě Havaně, jakož i v dalších větších městech, jinak je třeba dávat si pozor i na led v nápojích. Je třeba dbát na to, aby mořští živočichové byli před konzumací dostatečně tepelně upraveni, nejíst např. syrové mušle. V lepších hotelech je hygiena dostatečná.

Vybavte se určitě lékárničkou s dostatečným množstvím černého uhlí, Endiaronu, přípravku Ibalgin. Průjem je ten nejhorší problém, který vás na Kubě může potkat.

Podnebí na Kubě

Kuba má velmi příjemné klima. Jelikož leží v tropech, teploty a srážková činnost dosahují vyšší hodnoty. Největší množství srážek je na severu a severovýchodě ostrova. Díky tropickému podnebí teploty velmi nekolísá a na své si přijdete i během zimních měsíců.

Hlavní město – La Habana (Havana)

Největší metropole Karibiku, která byla a je centrem ostrova, město plné kontrastů, které nenechá nikoho lhostejným. Havana je úzce spjata s americkým spisovatelem Ernestem Hemmingwayem. Jeho nejoblíbenějším místem byl bar La Bodeguita Del Medio, který se nachází jen pár kroků od nádherné městské katedrály z 18. století. Na sousedícím náměstí Plaza de Armas doporučujeme prohlídku Museo de la Ciudad a nedávno otevřený Palacio del Segundo Cabo, bývalou rezidenci Captains General, která se pyšní nádherným střešním výhledem na okolí.

Město Varadero

Ideální místo pro milovníky slunce a vodních sportů na nádherných plážích. Úzký mys, jehož břehy omývá Atlantský oceán. Pláže mírně se svažující do moře, chráněné korálovými útesy, dělají z Varadera nejžádanější letovisko na Kubě, které se nachází na poloostrově Hicacos, dvě hodiny jízdy z Havany.

Prachově jemný bělostný korálový písek, průzračné vody Karibiku a teplé paprsky tropického slunce vytvářejí příjemný základ pro nezapomenutelnou dovolenou. Od západního konce poloostrova až po samotnou špičku s délkou 16 km najdete nejen pláže, hotely, ale i restaurace a zábavní možnosti. Varadero je ideální pro milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, plachtění, paragliding, kajak. Ve Varaderu si každý najde to své.

Playa Ancon, Playa Giron – Trinidad

Pohádkové pláže, korálový svět, podmořské jeskyně a krátery, mraky pestrobarevných ryb nejrůznějších druhů a velikostí, mušle, houby, mořské řasy, prostě „eldorádo potápěčů“, tak by se jednoduše mohl vystihnout jih Kuby. Navštivte letovisko „Playa Giron“, které vám nabízí kromě nádherné stejnojmenné pláže možnost potápění v jeskyních „Paleta Buena“ a v „Cueva de los Peces“ nebo letovisko „Trinidad“ s přepychovou pláží „Playa Ancón“ s možností potápění na korálovém ostrůvku „Cayo Blanco „.

Holguín – město parků

„Je to nejkrásnější pobřeží, jaké kdy lidské oči uviděly“, přesně tato slova si zapsal Kryštof Kolumbus do svého deníku, když se v roce 1492 vylodil v této oblasti severně od Holguínu, označovaného také jako město parků. Nádherné pláže, nekonečné plantáže, divoká příroda, památky kulturního a historického charakteru, přátelští obyvatelé, zkrátka vše, co si můžete přát.

Guardalavaca

Nádherné je středisko „Guardalavaca“, které se nachází 54 km severovýchodně od Holguínu. Název Guardalavaca znamená „dohlížitel krav“ a odráží v sobě dějiny této spíše zemědělské oblasti. Dnes tato obec žije ze zlatavých pláží a předsunutých korálových útesů. Za shlédnutí rozhodně stojí nejlepší show delfínů na Kubě.

Co na Kubě prostě musíte vidět

  • Typicky Kubánské je Tropicana Show – kubánský večer ve stylu tance a hudby
  • Ostrov Cayo Largo
  • Hlavní město Havana
  • Floridita bar v Havaně, kde chodíval Ernest Hemingway, kde psal i knihy a nachází se tam i jeho socha v životní velikosti
  • Určitě je třeba ochutnat Kubánský rum Havana, který najdete všude, a také doutníky.
  • Show cvičených delfínů, což je zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé
  • Pokud by chtěl někdo na Kubě jít např. na nákupy, tak na to zapomeňte. V turistickém centru Varadero najdete hlavně věci z ruční výroby na trzích, kterých je zde opravdu mnoho.

Na Kubě zažijete určitě věci, které nikde jinde nemáte možnost vidět, jako například: mořský svět a nádherné mušle. Kuba je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování.

MAPA: Ostrov Kuba

 

VIDEO: Kuba je nádherný ostrov

Zdroj obrázku: „Cayol3“ od Vgenecr from nl. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cayol3.jpg#/media/File:Cayol3.jpg

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.