Ostrov Naxos – největší ostrov v souostroví KykladyOhodnoťte článek, budeme rádi: 
Naxos je plný rybářských vesniček...

Naxos je plný rybářských vesniček…

Ostrov Naxos leží v srdci Egejského moře a je největším ostrovem Kyklad. Vzdálený je vzdušně od hlavního města asi 180 km, ostrov Kréta se nachází asi 200 km jižně od ostrova, asi 270 km východně je ostrov Rhodos. Na ostrově žije okolo 19 000 obyvatel, které živí zejména cestovní ruch, vinařství a pěstování zeleniny. Ostrov s rozlohou 428 km2 a hlavním městem Naxos je poměrně hornatý a nejzelenější z Kykladských ostrovů. Hlavní město leží v severozápadní části a nachází se v něm i přístav. Dominantou města je hrad v centru a brána Apolónova chrámu na výběžku pevniny do moře, nazývaná také Porta.

Jaké je na ostrově Naxos počasí?

Ostrov Naxos má typicky středomořské počasí čili subtropické s vysokými teplotami během letních měsíců s nízkou vlhkostí vzduchu a v zimních měsících nízká teplota vzduchu s častějšími srážkami. Průměrná letní teplota se pohybuje od 21 – 32 °C a téměř bez srážek. Turistická sezóna trvá přibližně od konce května do září. Na aktuální počasí na ostrově Naxos se můžete podívat dole na konci článku.

Naxos a doprava

Letiště se na ostrově nenachází. Létá se buď na ostrov Santorini nebo na ostrov Mykonos. Během letních měsíců sem létají přímé charterové lety např. Austrian Airlines, Fly Niki nebo Air Berlin a linkové lety nejčastěji s přestupem v Aténách např. Olympic Air, Aegean Airlines a Athens Airways.
Z letiště absolvujete transfer lodí na ostrov Naxos a následně se do hotelu dostanete klimatizovaným autobusem. Čas transferu se liší podle toho, na který ostrov přiletíte a také od vzdálenosti objednaného hotelu. Transfer lodí z letiště Mykonos trvá ca 2 hodiny a ze letiště Santorini trvá ca 4 hod. Při objednávce celého balíčku letenky a ubytování máte transfer z / do hotelu zahrnut již v ceně zájezdu. Při zakoupení samostatné letenky transfer do / z hotelu není v ceně. Na transfer můžete využít místní autobusovou přepravu, taxi služby nebo si pronajmout auto. Přibližné letové časy: Let z Vídně trvá cca. 2-3 hod.

Taxíky: taxi služby můžete využít pro přepravu do okolních vesniček. Aktuální ceny taxislužeb jsou od 1 Euro nástupní taxa, cena za 1 km je cca. 1 Euro, zavazadla nad 10 kg je zpoplatněno cca. 0,50 Eur. Minimální sazba za jízdu jsou 3 Eura. Za noční služby taxíků musíte počítat s příplatkem.

Privátní transfery se pohybují od 20 Eur Kč do 100 Eur na osobu a jednu cestu.

Existuje autobusová doprava, která zabezpečuje přepravu klientů mezi jednotlivými vesnicemi na ostrově. Cena jednosměrného lístku se pohybuje od 1,30 Eur do 2,20 Eur. Jízdné se platí v autobuse.

Lodní doprava – slouží zejména pro přepravu osob mezi okolními ostrovy. V přístavu však můžete spatřit kotvit i jednu z velkých výletních lodí plavící se po středozemním moři, jednou z nich je např. MS Deutschland.

Další možností cestování po ostrově je půjčení auta. Na půjčení auta musíte mít minimální věk 21 let a ujeto nejméně jeden rok od vydání řidičského oprávnění. Většinou se vyžaduje kreditní karta a mezinárodní řidičský průkaz. Nezapomeňte na pojištění vozidla. Existuje i pojištění standardní a plné. Standardní pojištění nezahrnuje pojištění skel, kol a podvozku. Proto se doporučuje zaplatit plné pojištění. Ceny za půjčení auta závisí na typu auta. Za malé čtyřmístné auto zaplatíte za den kolem 38 – 68EUR (220 – 245EUR za týden), za střední auto kolem 54EUR za den (370 – 435EUR za týden) a za velké auto se ceny pohybují kolem 95 – 120EUR za den (605 – 710EURza týden). Půjčit auto si můžete prostřednictvím půjčoven Hertz, Avis nebo Alamo.


Turistické atrakce na ostrově Naxos

Hlavní město Naxos

Hlavní město leží v severozápadní části ostrova a nachází se v něm i přístav. Dominantou města je hrad v centru a brána Apolónova chrámu na výběžku pevniny do moře, nazývaná také Porta. Na jižním konci města začínají pěkné, jemně se svažující pláže pískové pláže.

Městečko Agia Anna

Je malé rybářské městečko s množstvím útulných a původních hospod. Toto městečko je vhodným výchozím bodem na procházky po pláži a vhodné i pro rodiny.

Vesnička Agios Prokopios

Malá vesnička vzdálená 4 km od hlavního města se stejnojmennou pláží. Pláž patří mezi nejkrásnější na ostrově. V malém klidném městečku je pár obchůdků a taveren. Několikrát denně jezdí z městečka autobusy do hlavního města.

Krásné pláže Okros / Mikri Vigla

Jsou to nejkrásnější pláže ostrova. Drobné vesnice sestávají pouze ze pár domů a penzionů, nachází se zde i nějaké ty taverny, mini obchůdky a najdete zde i centrum kitesurfingu.

MAPA: Řecký ostrov Naxos

 

VIDEO: Krásy na řeckém ostrově Naxos

Zdroj obrázků: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Ostrov Naxos – největší ostrov v souostroví Kyklady”

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.