Proč navštívit Athény?Proč navštívit Athény? 4.50/5 (90.00%) 2 votes

akropolysCestování se pro mnohé z nás stalo koníčkem a nedílnou součástí života. Za návštěvu z několika důvodů rozhodně stojí několik evropských zemí, mezi které patří i Řecko a hlavní město Athény. Řecko každoročně láká statisíce turistů nejen svou klimatem, ale i bohatou historií a chutnou kuchyní. Řecko se nachází na jihu Evropy a jeho hlavním městem jsou Athény. Své pojmenování získaly od řecké bohyně, která je zároveň jeho patronkou.

Jak se zorientovat?

Hned po příletu do Atén je vhodné si buď půjčit auto nebo si zakoupit lístky na MHD tak, abyste po městě mohli volně pohybovat a vidět toho co nejvíce. Nejčastěji navštěvovanou a mimořádně oblíbenou je Akropole a její muzeum, na které byste si měli vyhradit dvě až tři hodiny vašeho času. Nachází se zde mnoho významných historických památek a rozhodně stojí za návštěvu.

Pokud vás procházka vyčerpá, navštivte nedaleké restaurace, které vám nabídnou to nejlepší z řecké kuchyně. Patří sem například Mani Mani nacházející se na ulici Falirou 10, která se pyšní peloponéskými specialitami a místní ji označují za jednu ze svých nejoblíbenějších restaurací. V této oblasti se také nachází restaurace Greek House Attikos, která rovněž ohromí tradičními řeckými specialitami a dechberoucím výhledem z terasy.

Načež se vyplatí podívat

V blízkosti Akropole se nachází i Monastiraki, populární bleší trh, kde najdete spoustu suvenýrů, ale také mnoho typických restaurací servírujících jídla, které naplní všechny vaše představy o typické řecké kuchyni. Najdete zde však i malý vláček, který vás proveze kolem Akropole, co se může líbit zejména dětem. Pokud trh navštívíte večer, zažijete neopakovatelnou atmosféru, potkáte mnoho mladých lidí a turistů, pocítíte radost z vystoupení různých pouličních umělců a vychutnáte si Atény v jejich skutečné podobě. Jak to však na takových místech bývá, je třeba si dávat pozor na kapesní zloděje a všechny kabelky či cennosti raději nechat v hotelu.

Po prvním dni v Aténách, během kterého byste měli zvládnout návštěvu Akropole a Monastiraki, si během dalšího dne nenechte ujít muzeum Benaki, které se některým návštěvníkům líbilo mnohem víc než populární Akropole. Nacházejí se zde významné historické památky, zejména různé malby, oblečení či šperky. Je otevřeno do páté odpoledne, takže jeho návštěvu doporučujeme přesunout na pozdější odpoledne, protože většina ostatních míst je otevřena pouze do třetí. Pozor si však třeba dát i na to, že v pondělky a úterky je muzeum zavřené.

Dopřejte si relax

Pokud máte chuť na relax, navštivte lázně Hammam, kde stojí za to dát si masáž nebo speciální proceduru pro zjemnění pokožky rukou. Den můžete zakončit procházkou po čtvrti s názvem Plaka, kde si vychutnáte typickou řeckou atmosféru, architekturu a kuchyni. Pokud se v Aténách zdržíte déle, navštivte také čtvrť Gazi a horu Likavitos, odkud se vám naskytne nádherný výhled na celé město.

Největším lákadlem na této destinaci je originální a nepopsatelná kultura, nádech historie spojený s kvalitními službami. Lákadlem pro turisty je zejména cenová přístupnost, protože v době krize se domácí snaží udržet si zákazníky a samozřejmě využití dovolených na poslední chvíli – last minute Řecko. Pokud byste se však vydali i na vlastní pěst, určitě vás potěší letenky nízkonákladových společností. Tak neváhejte a ponořte se do dobrodružství na řecký způsob! Athény za návštěvu rozhodně stojí.

Poznejte řeckou kuchyni

K přípravě pokrmů používají Řekové v co možná největší míře čerstvé suroviny, vždyť má taky jejich domovina naprosto ideální klimatické podmínky k pěstování ovoce a zeleniny ve velkém. Přestože v místních tavernách narazíte převážně na masitou stravu, množství ryb, olivového oleje a čerstvých ingrediencí řadí řeckou kuchyni mezi ty zdravější.
„Vychutnat si jídlo“, v Řecku znamená vyrazit do taverny po setmění s přáteli a známými. Na stůl se začnou snášet různé druhy předkrmů, několik hlavních jídel s různými přílohami a všichni ochutnávají odevšud. Jídlo se sluší pořádně zapít domácím vínem, které se na stůl servíruje rovnou v litrových karafách. Taková společná večeře mnohdy trvá i více než 2 hodiny a sami Řekové tvrdí, že než aby se měli v jídle omezovat, radši do taverny ani nepůjdou.
Takže až budete v Athénách, jděte večer do nějaké taverny, litovat nebudete!

MAPA: Atény

 

VIDEO: Athény – hlavní město Řecka

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Proč navštívit Athény?”

  1. […] riviéra, rozprostírající se pod dohledem mohutného Olympu v kraji Pieria, mezi městy Atény a Soluň, patří mezi nejvýznamnější rekreační oblasti kontinentálního Řecka. Stále […]

  2. […] Výhodou je také to, že z Evie je možné vydat se na výlet do pouhých 80 km vzdálených Athén, moderního evropského […]

  3. […] oblastí Řecka je Attika. Leží zde hlavní město Řecka Athinai (Athény), které mají přes 3 miliony obyvatel. Najdete zde mnoho významných historických […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.