Top 10 tipů jak se co nejlépe připravit na dovolenouOhodnoťte článek, budeme rádi: 

SAčkoliv dovolené a výlety patří mezi velmi příjemné části našeho života, někdy se pár dní nebo pár hodin před odjezdem na ně pořádně stresujeme. Vždyť to znáte – co sbalit, kolik toho sbalit, co si obléci na cestu, mám dost peněz? Nebude tam přece jen chladnější než psali? Takže to klidně můžeme nazvat před dovolenou stres. Proto jsme pro Vás připravili tento článek, kde se snažíme shrnout tipy jak co nejlépe předejít tomuto „stresu“ a co nejvíce si dovolenou užít.

Tipy, jak se připravit na dovolenou

1. Plánujte – hlavně místa, která chcete navštívit, atrakce, muzea, vše si zaznamenejte do mapy a mapu si vytiskněte. Opravdu to usnadní orientaci v dané lokalitě.

2. Připravte si seznam – pokud patříte k těm, kteří se bojí, že si nevezmou na dovolenou dostatek potřebných věcí, týden před odjezdem si sepište seznam co potřebujete, to co chybí si nakupte, ale do kufrů to pobalte až den před dovolenou.

3. Neberte si zbytečnosti – pokud jedete v létě stačí plavky, pár krátkých věcí, brýle a žabky :) V zimě je to komplikovanější ale nejlepší je teplá čepice, šála, rukavice a dvoje nepromokavé boty :)

4. Stačí jedna karta – stačí Vám jedna kreditka nebo jiná platební karta, vůbec si nemusíte brát přehnaně hodně hotovosti, vždyť bankomaty jsou všude na světě.

5. Nezapomeňte foťák – to je jedna z nejdůležitějších věcí, protože Vám pomůže zvěčnit všechny krásné zážitky a při fotkách budete dlouho vzpomínat na nezapomenutelnou dovolenou.

6. Pojistěte se den před odjezdem – pokud Vám pojištění nezaobstarala cestovní kancelář, nezapomeňte si cestovní pojištění uzavřít nejpozději do půlnoci dne před odjezdem.

7. Udělejte si atmosféru – na uvolnění pomůže už den před odjezdem udělat si například míchané drinky, které se podávají v té dané zemi kde cestujete nebo si navařit něco ze ​​specialit jejich kuchyně.

8. Informujte známé a rodinu – dejte svým známým vědět ve kterém městě, hotelu, na které ulici budete trávit dovolenou, pro případ nouze nebo jen pokud si doma zapomenete něco důležitého, mohou Vám to tam poslat.

9. Těšte se – zkuste jednoduše zapomenout na stres, myslete na to, že už za pár hodin budete v jiném světě, odpočívat a nasávat atmosféru toho nového úžasného místa. No komu je lépe než Vám když jste jen kousek od vysněné dovolené?

10. Nic neřešte – poslední tip se trochu nehodí k předešlým devíti a to proto, že možná nejlepší dovolená bude taková, na kterou se vůbec nebude připravovat a plánovat, prostě ráno sbalíte pár věcí, zajdete na letiště, zabookovujete letenku přímo tam a odletíte někam daleko.

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.