5 atrakcí , které se vyplatí vidět v TureckuOhodnoťte článek, budeme rádi: 

istanbulTurecko je každý rokem populárnější. V roce 2012 tuto muslimskou zemi navštívilo více než 33 milionů turistů. V žebříčku nejnavštěvovanějších zemí na světě Turecko obsadilo šestou příčku. Co tyto miliony turistů tak láká na této zemi? Proč je pro množství rekreantů dovolená v Turecku výjimečnější než tradiční destinace jako Španělsko či Itálie?

Pro většinu rekreantů je Turecko zejména země nádherných pláží a cenově dostupných služeb. Hlavně first minute Turecko a last minute Turecko jsou velmi výhodné. Za branami plážových resortů se však skrývá hned několik klenotů. Pojďme se blíže podívat alespoň na pět z nich.

1) Istanbul

Začněme v Evropě. Istanbul je jediné město na světě, které se rozkládá na dvou kontinentech. Vychutnejte si tuto kuriozitu. Projeďte se mostem z Evropy do Asie a zpět.

Istanbul má dvě hlavní mezinárodní letiště. Větší Atatürk International Airport se nachází na evropské straně. Pokud směřujete do Istanbulu nízkonákladovou leteckou společností, tak přistanete na asijské straně na Sabiha Gökçen International Airport. Právě z tohoto asijského letiště vás čeká přesun mostem přes Bosporskou úžinu ke všem významným atrakcím, které jsou roztroušeny po evropské části města.

2) Klášter Sumela

Pokud se místo tradičního turistického jihu Turecka vydáte na sever, k pobřeží Černého moře, nezapomeňte si prohlédnout malý zázrak. Klášter Sumela tak skutečně na první pohled působí. Neuvěřitelná stavba, která visí na skalním útesu. Pod klášterem se nenachází nic jiného než třistametrová propast.

Sumela je řecký ortodoxní klášter který byl postaven ve čtvrtém století našeho letopočtu. Klášter je věnován Panně Marii.

Pokud si chcete tento architektonický skvost podívat zevnitř, a chcete nakouknout do života zdejších mnichů, čeká na vás přibližně 40 – minutová túra přes hustý les. Toto téměř hodinové úsilí však rozhodně stojí za pohled z oken kláštera.

3) Cappadocia

Přibližně před 4 tisíci lety začali lidé hloubit příbytky do zvláštně tvarovaných kamenných útvarů sopečného původu. To, co vytvořili, je skutečně impozantní. Všimlo si toho i UNESCO, když skalní útvary zařadilo na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví.

Představte si jedinečnou síť tunelů, jeskyní a místností, které mají celkem 11 pater a výšku 85 metrů. Tento neuvěřitelný lidský výtvor starý tisíce let můžete prozkoumat na vlastní oči a odnést si tak domů nevšední kousek z historie.

Kamenné útvary oblasti Cappadocia se nacházejí nedaleko milionového města Kayseri, do kterého pravidelně létá několik společností z Istanbulu a Ankary Do Kayseri se však pohodlně dostanete i autobusem či vlakem.


4) Hierapolis

Pokud se chystáte strávit dovolenou ve známém letovisku Antalya, pak byste si v žádném případě neměli nechat ujít historické město Hierapolis. Najdete ho pouze 4 hodiny jízdy od plážových resortů Antalye. Hierapolis je starověké řecko-římské město založené již ve druhém století před naším letopočtem. Hierapolis v překladu znamená Svaté město.

Při návštěvě Hierapolisu se vám naskytne neuvěřitelný pohled na historické pozůstatky města, kterým dominuje obrovský amfiteátr.

Oblast v okolí Hierapolis je známá i svými jedinečnými termálními prameny. Po obdivování historických památek tak máte možnost alespoň na chvíli zregenerovat své síly v termálních bazénech.

5) Efez

Pokud si chcete prohlédnout pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa, Artemidina chrámu, vyražte do Efezu. Toto starověké řecké a později římské město se nachází v provincii Izmir na západě Turecka.

Na začátku prvního století před naším letopočtem, když regionu vládli Římané, mělo město přibližně 250 tisíc obyvatel. V té době to bylo druhé největší město Římské říše.

Efez je známý také tím, že zde bylo napsáno Evangelium podle Jana. Mezi nejfotografovanější atrakce patří Celsusova knihovna či Hadriánův chrám.

VIDEO: Istanbul – turistický průvodce

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.