Ostrov Meganissi – pravá řecká kultura bez masového turismuOstrov Meganissi – pravá řecká kultura bez masového turismu 4.00/5 (80.00%) 6 votes
Přístav ve městě Vathy na ostrově Meganissi...

Přístav ve městě Vathy na ostrově Meganissi…

Neuvěřitelná členitost místního pobřeží vynesla tomuto ostrovu přezdívku „Ostrov stých zátok“. A zátok je tu jistě mnohem více než sto, obklopené kopci s bujnou vegetací nabízí každá z nich ohromující ticho. To jsou místa jako stvořené pro toho, kdo dovolenou u moře spojuje především s klidem a pohodou. Meganissi je opravdu bezpečným útočištěm před turistickým shonem. Jedinečné panoramata tohoto ostrova obohacují sousední ostrovy a samozřejmě také vzdálená Lefkáda. Přátelští lidé, tradiční poklidný styl života, bohatá zeleň, přírodní krásy, to vše dělá z Meganissi příjemné a sympatické místo.

Ostrov Meganissi – trvale obydlený

Meganissi je menší ostrov patřící do souostroví Jónských ostrovů na západě Řecka. Má rozlohu 22 kilometrů čtverečních a je vzdálen jen několik kilometrů jihovýchodním směrem od břehů mnohem větší Lefkady. Ze všech malých ostrovů, které k Lefkadě náleží je jediný trvale obydlený. V pouhých 3 obcích zde žije asi tisíc obyvatel.

Meganissi oproti Lefkadě dodnes nebyl zasažen masovým turismem, umožňuje tak poznat skutečné Řecko a ostrovní kulturu. Najdete na něm klid, ticho a můžete si dopřávat nerušenou relaxaci na téměř liduprázdných plážích. Dají se zde podnikat dlouhé procházky podél pobřeží, nebo do vnitrozemí, kde najdete nejen krásnou přírodu, ale také celkem asi 40 opuštěných starých větrných mlýnů.

Meganissi – pro romantické duše ideální

Na Meganissi si přijdou na své všechny romantické duše. Pokud byste během pobytu na ostrově přeci jen zatoužili po nějaké bujařejší zábavě, není nic jednoduššího, než se vypravit na nedalekou Lefkadu. Na ní se nachází řada živých letovisek plných obchodů, diskoték a nočních klubů. Na Meganissi s takovou nabídkou večerní zábavy počítat nemůžete. Malý trajekt zajišťuje spojení mezi městečkem Nidri na Lefkadě a ostrovem Meganissi. Plavba trvá asi 20 minut.

Ostrov projedete za pár dní

Meganissi lze díky jeho malé rozloze prozkoumat za pár dní. Během pobytu na ostrově se můžete pokusit zdolat nejvyšší horu Megas Birnos, která se zvedá do výšky necelých 300 metrů nad moře. Výstup tak není nijak náročný. Kdo by chtěl, může si v některém přístavišti zapůjčit loďku nebo motorový člun a vydat se na průzkum pobřeží. Některá místa a pláže na Meganissi jsou přístupná jedině po vodě. Pobřeží Meganissi je bohatě členité a lemované skalisky. V malých zátokách jsou ukryté krásné pláže tvořené pískem nebo oblázky, které jsou omývané průzračně čistou vodou.


Vesničky na Meganissi

Na Meganissi můžete také navštívit některou ze tří vesnic – Katomeri, Spartochori a Vathy. Jejich obyvatelé se živí převážně rybolovem a zemědělstvím, věnují se pěstování oliv a vinné révy. Z těchto produktů následně vyrábějí výtečný olej a lahodné víno. Tyto obce jsou také hlavními turistickými centry, kde najdete možnosti ubytování, stravování i omezené možnosti zábavy. Pěkné pláže se nachází u Spartochori – Spilia a Agios Ioannis, k dalším krásným plážím patří také Fanari, Elia, Glosa, Atherinos a Limonari. Na ostrově Meganissi se nachází jeskyně, která je častým cílem lodních výletů z ostrova Lefkada. V této jeskyni se během 2. světové války ukrývala ponorka, která odtud vyplouvala do akcí a následně se sem vracela. V blízkosti Meganissi je roztroušeno ještě několik menších ostrůvků, jako je Kythros, Petalis, Panagia, Skorpios, Sparti či Nissopoula.

MAPA: Ostrov Meganissi

 

VIDEO: Ostrov Meganissi

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.