Skiathos – ostrov s nezapomenutelnými plážemiOhodnoťte článek, budeme rádi: 
Pohled z ostrova Skiathos na moře

Pohled z ostrova Skiathos na moře

Řecký ostrov Skiathos přestal být pro mě jen dalším z řeckých ostrovů. Moje zářijová návštěva, když už pominul nejvyšší nápor turistů a teploty byly snesitelné, se stala láskou na první pohled.
Skiathos je nejzápadnější ostrov ze skupiny ostrovů tvořících souostroví Sporady (Skiathos, Skopelos a Alonissoses) a je jen kousek od v Holywoodu proslulého ostrova Skopelos, který byl nádhernou kulisou pro muzikál Mama Mia. Stejně jako tento ostrov, i Skiathos sloužil filmařům pro tento letní film.

Popis ostrova Skiathos

Ostrov je asi jen 12 kilometrů dlouhý a šest kilometrý široký v jeho průměru. Nádherně členité pobřeží má však více než 65 překrásných písečných pláží či romantických zátok. A je neuvěřitelně zelený a plný borovic. Spokojeně si leží u pobřeží nádherně zbarveného Egejského moře. Patří mezi velmi oblíbené ostrovy pro strávení letní dovolené a jeho návštěvníci si chtějí během léta užít co nejvíce z jeho opojné krásy. Skiathos je neskutečně dobře přizpůsoben cestovnímu ruchu. Byl jsem mile překvapen čistotou a vybavením pláží.

Ze svými 50 kilometry čtverečními má více než dostatek možností pro pěší túry, cyklistiku či další aktivity. Hlavní letoviska s nejkrásnějšími plážemi jsou více méně soustředěny podél jižního, jihozápadního a jihovýchodního pobřeží. Sever je více hornatý plný borových lesů a starých klášterů či kostelů.

Na Skiathos přichází rok co rok množství turistů a nutno říci, že je sem lákají především jsou jeho nádherné pláže, kterých je přes 60. Rozkládají se zejména na jižní straně ostrova – od hlavního města až po Kukunaries najdete krásné místa: Megali Amos, Vassilias, Achladies, Tzaneria, Kanapitsa, Kalamaki, Agia Paraskevi, Platanias, Troulos. Na západě ostrova leží další lákavé pláže – Banana Beach či Aghia Eleni pro nudisty. Dostanete se tam pěšky, autem nebo na člunech, které jsou i nejlepším dopravním prostředkem za atraktivními plážemi na severu ostrova: Xámeno, Megalos Yialos zda Lalaria – místo, kde se působivé strmé skály boří hluboko do moře a vytvářejí nezapomenutelnou scenérii.


Skiathos – budete okouzleni od prvního kroku

Už přistání letadla je zážitkem. Nejdříve vás přes okénko zaujme nádherná poloha hlavního města. V rozkošném malém zálivu se nachází hlavní město Skiathos, které je i přístavem. Jen na skok od města je mezinárodní letiště Papadiamantis. Letadla přistávají na dráhu, ze které máte pocit, že začíná i končí v moři. Letištní hala je plná úžasných fotografií přistávajících letadel, z který máte pocit, že už podvozkem musí brázdit písek na pláži.

 

Bílé domky a barvy květů

Město je postaveno kaskádovitě do svahu, podobně jako většina ostatních přístavních řeckých měst. Domky mají většinou bílou fasádu a když se touláte nádhernými úzkými uličkami mezi nimi, máte pocit, že jsou poskládány jeden na druhém. Všechnu tu krásu dotváří zeleň a barevné květy. V labyrintu úzkých uliček naleznete obchůdky, bary, taverny, restaurace, kde můžete ochutnat všechny dobroty z úžasné řecké kuchyně. Nebo ochutnat chutné místní víno.

Do města směřuje super zorganizovaná autobusová doprava. Ve velmi krátkých časových intervalech po trase 26 autobusových zastávek neustále pendlují autobusy mezi hlavním městem a nejkrásnější pláží v Koukounaries. Cestou můžete navštívit celou řadu ostatních nádherných pláži, stačí jen říct příslušné číslo zastávky. Poslední zastávkou je právě pláž Koukounaries.

Tyrkysové moře, zlatý písek, zelené kopce

Pokud hledáte klid, najdete zde i takové pláže, ale pokud chcete spojit zábavu s plážování, Skiathos je to pravé. Všechny pláže jsou většinou pokryté nádherným jemným pískem, v němž se v slunci odrážejí drobné jako by zlato stříbřité kousky. Na plážích jsou bary skvěle vybavené, toalety, sprchy, lehátka s jednotnou cenou na celém ostrově. Každou pláž obklopuje mozaika tyrkysového moře. Zlatý písek a sytě zelené kopce v pozadí porostlé borovicemi, to vše vytváří obraz, který je nezapomenutelný. Rájem pro dovolenou mladých lidí je rozhodně pláž Banana. Dalšími zajímavými plážemi jsou Agia Eleni, Ftelia, Kalamaki, Kanapitsa, Maratha, Megali Amos, Platanias, Troulos, Vassilias a mnohé další. Ke všem vede zmiňované autobusové spojení.

Nejkrásnější pláž Skiathosu – Koukounaries

Naší základnou bylo středisko a prý nejkrásnější pláž Koukounaries. Pláž se pyšní modrou vlajkou, jemným pískem a lemovanou zelení stromů. Možná v sezónně je pláž hlučná a přeplněná, ale přesto letovisko zůstává poměrně klidným místem ke strávení dovolené. Poloha našeho hotelu nám umožňovala pohodlně pěšky za pár utratit navštívit pláže nejen Koukonaries, ale i Magique, Banana beach či Agia Eleni. Všechny nyly super.

Na Banana beach a na Eleni zažijete překrásné západy slunce. Za pláží Koukounaries se rozprostírá biotop jezera Strofilia. Po hladině plavaly labutě, dvě bílé a dvě černé. Celá příroda na Skiathos je unikátní a všude se setkáte se snahou udržet a chránit ji. Mohu říci, že Skiathos je jeden z nejlépe zorganizovaných ostrovů a má vše potřebné turistické vybavení pro trávení dovolené.

TIP: Nádherný je i řecký ostrov Zakynthos.

Klášter Evangelistria na ostrově Skiathos

Klášter Evangelistria na ostrově Skiathos

Možnosti výletů na ostrově Skiathos

Výlet Skiathos – Objevování podmořského světa

Ve vodách Egejského moře pod vedením profesionálních instruktorů se můžete potápět ale i šnorchlovat.

Výlet Skiathos – Okruh lodí kolem ostrova

Poznávání krás, pláží a přírody ostrova během plavby ve vodách Egejského moře.

Výlet Skiathos – Skryté Sporady

Výlet tradiční rybářskou lodí na blízké ostrovy Arkos a Skopelo. Koupání a slunění na známých plážích.

Výlet Skiathos – Ostrovy Skopelos a Alonissos

Výlet lodí na dva ostrovy ze souostroví Sporady, spojený s návštěvou hitorických a kulturních památek. Plavba po vodách národního parku
Alonissos.

Výlet – Skiathos – Atény

Výlet lodí s pokračováním v autobuse. Okružní jízda Aténami kolem hlavních památek – Parlament, náměstí Syntagma, Univerzita až dorazíte ke Akropoli – prohlídka Parthenonu.

Výlet Skiathos – Meteora

Celodenní kombinovaný výlet autobusem a lodí směrem na pevninu. Jakmile dorazíte na Meteory, ocitnete se v jiném světě. Skalnaté útvary táhnoucí se až k nebi s hitorickými byzantskými kláštery.

Co navštívit na ostrově Skiathos

Na ostrově Skiatos nečekejte množství historických památek, ostrov v minulosti neměl nijak velký význam, najdete zde však ruiny středověkého města Kástro s krásnou vyhlídkou, ležící na nejsevernějším výběžku Skiatosu, i několik klášterů. Zajímavý je klášter Evangelistria /18. stol./ s byzantskou kaplí, který v řecké osvobozenecké válce sloužil jako úkryt povstalcům.

MAPA: Řecký ostrov Skiathos

 

VIDEO: Ostrov Skiathos

Zdroj obrázků: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Skiathos – ostrov s nezapomenutelnými plážemi”

  1. […] Pokud vás ani jedna z těchto možností neláká, můžete se vybrat lodí na malebný ostrůvek Skiathos – známý svými krásnými plážemi, a projít se jeho hlavním […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.