Alicante – krásné město historických památekAlicante – krásné město historických památek 4.67/5 (93.33%) 6 votes

alicanteAlicante je nádherné přímořské město na jihovýchodě Španělska u pobřeží Středozemního moře. Oblast v okolí Alicante je osídlena více než 7 tisíciletí. Dlouhá historie města je znát i dnes a turisté se mohou kochat množstvím historických památek, z nichž nejvýznamnější je Hrad Svaté Barbory ​​(Castillo de Santa Bárbara) z 13. století. Pro věřící doporučujeme návštěvu gotické baziliky de Santa María. Turismus v Alicante se začal rychle rozvíjet v 50-tých až 60-tých letech minulého století podél pobřeží Costa Blanca. Ve městě je několik muzeí, nejzajímavější z nich je Archeologické muzeum s artefakty starými statisíce let, a které v roce 2004 vyhrálo cenu za nejlepší muzeum Evropy. V Alicante žije cca 350 000 lidí.

Rozvoj cestovního ruchu zde započal na přelomu 50. a 60. let minulého století, kdy podél pobřeží v okolí města, na dvousetkilometrovém pobřeží Costa Blanca, začaly vyrůstat turistické komplexy jako Albufereta nebo Playa de San Juan. Přísun turistů pomáhá zvládat letiště El Altet, ležící 10 kilometrů od středu města, které je šestým nejrušnějším vzdušným přístavem Španělska. Z Alicante rovněž vyplouvají trajekty na populární Baleárské ostrovy a do Alžírska. Nejvýznamnější památkou Alicante je hrad svaté Barbory, který již od závěru 13. století shlíží na přístav ze skalnatého vrcholku Benacantil. Nejrušnější ulicí je promenáda Explanada de España a důležitými sakrálními stavbami jsou bazilika Panny Marie a katedrála svatého Mikuláše.

O městu Alicante

Letiště El Altet, které se nachází pár kilometrů od centra města, je šesté nejvytíženější španělské letiště. V Alicante je oblíbený přístav pro velké výletní lodě, které sem ročně dopraví okolo 80 tisíc turistů. Alicante si oblíbili turisté zejména pro mírné klima a krásné pláže, kterých je na pobřeží Costa Blanca velmi mnoho. Turismus v Alicante byl silně poznamenán hospodářskou krizí v roce 2008, ale od té doby je Alicante jedno z nejrychleji rostoucích španělských měst. V centru města se kromě bohaté nabídky restaurací, kaváren a obchůdků nachází několik pěkných parků plných zeleně (Canalejas, El Palmeral, Lo Morant a El Benacantil). Srdcem a duší města je promenáda La Explanada de España lemovaná vysokými palmami a vydlážděná 6 a půl miliony mramorových dlaždic tvořících vlny. Je to jedna z nejrušnějších a nejznámějších promenád ve Španělsku.

Život v Alicante

V Alicante je živo během celého roku a bary i diskotéky jsou otevřené do časných ranních hodin. Mezi návštěvníky barů nejsou výhradně turisté, ale také množství studentů z univerzity Universidad de Alicante, kde je ročně studuje kolem 27 tisíc. Během léta se vyplatí přijít na pláž Playa de San Juan, která žije ve dne i v noci a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na celém pobřeží Costa Blanca. Každé léto je doprovázeno bohatým programem plným hudby, tance a divadla. Koná se zde také mnoho festivalů, nejznámější je Fogueres de Sant Joan, který se koná během letního slunovratu (20. nebo 21. června) a celý týden po začátku festivalu se každou noc soutěží o nejlepší ohňostroj na pláži Playa del Postiguet.

Alicante je vhodné na dovolenou během celého roku, i když mimo letní sezóny se sem letecky dostanete jen s přestupem.

Zajímavost!

V Alicante se do roku 2012 nacházelo největší filmové studio Evropy známé jako Ciudad de la Luz, které natočilo například filmy Asterix a Olympijské hry nebo Toreador / Manolete.

Co si nenechat ujít v Alicante a okolí

Castillo de Santa Barbara – Hrad Santa Barbara

Hrad Santa Barbara, který se nachází v centru města Alicante, je jednou z největších středověkých pevností Španělska. Tento důležitý orientační bod města stojí na vrcholu Mount Benacantil odkud se nabízí nádherný výhled na město. Když se na hrad díváte od pláže El Postiguet, můžete vidět zvláštní část ve tvaru lidské tváře známé jako „Moor Head“.
Muzeum hlavního města Alicante (MUSA), které se nachází uvnitř hradu Santa Barbara, seznamuje návštěvníky s historií. K vidění jsou archeologické materiály, sochy a busty slavných španělských rodáků.

Castillo de San Fernando – Hrad St. Ferdinand

Castillo de San Fernando byl postaven na začátku 19. století, jako obrana proti francouzským výpadkům. Hrad se však ukázal být k ničemu. Dnes je to zajímavá turistická atrakce.

La Playa de San Juan – pláž San Juan

Tato písečná pláž města se nachází asi 5km od centra Alicante. Dlouhá a otevřená pláž, které byla udělena Modrá vlajka Evropské unie. Je to ideální místo pro slunění a koupání s dobrým výběrem obchodů, barů, kaváren, restaurací a vodních sportů na pláži.

Pro další tipy na atrakce v Alicante se podívejte na Alicante.com (anglicky).

MAPA: Kde leží Alicante

 

Aktuální počasí v Alicante

Aktuální počasí v Alicante
13°
clear sky
vlhkost: 69%
vítr: 2m/s E
Max 14 • Min 12
14°
15°
So
14°
Ne
14°
Po
10°
Út

 

VIDEO: Město Alicante

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.