Costa Brava – krásné pláže a to pravé krásné KatalánskoCosta Brava – krásné pláže a to pravé krásné Katalánsko 4.67/5 (93.33%) 3 votes

costa-bravaCosta Brava, pobřeží táhnoucí se od letoviska Blanes – 60 km severovýchodně od Barcelony až k hranicím s Francií, patří se svou délkou 300 km k třem největším prázdninovým „costas“ Španělska. Je to rozmanitý kraj, plný nevšedních přírodních krás, kulturních a historických památek a mnoha dalších turistických atrakcí. Často se spojuje i se jménem slavného surrealisty Salvadora Dalího. Téměř v každém zákoutí zde najdeme malebnou rybářskou vesničku či zajímavé venkovské městečko. Costa Brava je místo vhodné pro ty, kteří touží po skvělém koupání a odpočinku, ale rovněž pro ty, kterým není cizí dobrodružství nebo výlety po okolí. Lákavá kombinace pohostinnosti zdejších obyvatel s jejich gastronomickými tradicemi uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

Klimatické podmínky na Costa Brava

Podnebí na Costa Brava je příjemné téměř pocelý rok. Léta jsou horké, ale ne příliš dusné a tíživé. V červenci a srpnu se průměrné teploty pohybují okolo 29 °C až 30 °C. V porovnání s jihem Španělska je zde více srážek, ale i tak se může pochlubit 320ti slunečnými dny ročně.

Costa Brava a pláže

K nejvyhledávanějším místům Španělska patří Costa Brava i díky svým romantickým zátokám s hrubozrnnými písčitými plážemi a skalnatými útesy. V její jižní části však najdete i dlouhé kilometry pláží s jemným pískem. K nejznámějším letoviskům patří Lloret de Mar, s kilometr dlouhou pláží lemovanou vysokými palmami a obklopenou divokými útesy. Dalším významným turistickým centrem je Tossa de Mar, které se rozkládá v pěkném skalnatém zálivu. Průzračně čistá voda je jako stvořená pro koupání a potápění. Nejjižnějším letoviskem je Blanes, které se rozprostírá podél písečného zálivu ohraničeného skalami Sa-Palomero a Santa Anna. Podél moře vede široká promenáda posetá hotely a apartmány. V blízkosti je i zábavní park Marineland.

Aktivní odpočinek – různé druhy sportů

Členitost krajiny a příznivé klima umožňuje na Costa Brava věnovat se mnoha druhům sportů, pro které je zde vybudovaná kvalitní infrastruktura. Ve větších střediscích jsou dostupné prakticky všechny vodní sporty. Vodní lyže, motorové skútry, jízda na banánu, kitesurfing, windsurfing a parasailing jsou pouze zlomkem z celkové nabídky.

Potápění je na Costa Brava skvělé

Velmi populární je zde šnorchlování a potápění. Místní bohatý podmořský svět má opravdu co nabídnout. Najdete zde množství potápěčských klubů a škol, ve kterých můžete absolvovat kurz a pronajmout si vybavení. Nejvyhledávanější potápěčskou destinací jsou ostrovy Medes v blízkosti městečka L`Estartit. Na své si tu ale přijdou i milovníci suchozemských sportů, zvláště tenisté a golfisté.

Kam se podívat?

Ve vnitrozemí leží větší města jako je Girona s velkým středověkým centrem nebo Figueres proslulé svým muzeem Teatro-Museu Dalí, které patří k největším skvostům Katalánska.
Jedinečné je i město Ripoll, které se svými památkami z románského období patří mezi přední místa zájmu turistů. Hodné návštěvy je i městečko Olot, které zaujme svou vynikající architekturou a bohatým kulturním, obchodním a zábavným životem. Nachází se uvnitř přírodní chráněné sopečné oblasti Garrotxa. Přírodních rezervací je zde několik, jmenovitě Parc Naturel del Montseny nebo Parc Naturel de Montnegre-Corredor. Třešničkou na dortu a samozřejmostí pro návštěvníky Katalánska je výlet do Barcelony.

Zábava a noční život na Costa Brava

Španělsko obecně patří k zemím s bohatým nočním životem a jeho letoviska tento fakt ještě zvýrazňují. Na místech, kde se soustřeďuje nejvíce turistů najdete dostatek nočních barů a diskoték, v nichž ta pravá zábava začíná většinou až po půlnoci a trvá do časných ranních hodin. Nejrušnější a nejbouřlivější život, který může být pro někoho až otravný, můžete očekávat ve středisku Lloret de Mar. Vesnice Tossa de Mar zase patří k těm klidnějším místům. Z letních akcí stojí za zmínku zejména Kytarový festival v Gironě, který trvá více než dva měsíce. Navíc v každém městečku konají svůj vlastní lokální festival spojený s trhy a lidovými tradicemi. Takže tam se určitě také podívejte.

Tossa de Mar – klidná rybářská vesnice

Klenotem pobřeží Costa Brava je malá rybářská vesnice, Tossa de Mar. V Severním Španělsku je jednou z nejméně rozvinutých, a právě proto si uchovává svého tradičního ducha. Tossa je stále městem rybářů s malebnými, úzkými uličkami, bílými domky a krásným pobřežím. Rovněž zde najdete několik velmi zachovalých středověkých zřícenin, včetně hradeb a věží, které chránily město mezi 13. a 16. stoletím.

Lloret de Mar – pro luxusnější typy

Pokud jste typ, který raději upřednostní luxusní ubytování, kasina a modernější život, přejděte do Lloret de Mar, které je zároveň hlavním komerčním resortem Costa Brava.

Girona – hlavní město provincie

Pokud je středobodem vašeho zájmu historie, zamiřte do Girony, hlavního města provincie se stejným názvem. Kromě bohaté historie, krásného starého města nebo židovské části, v její blízkosti najdete jednu z nejlepších pláží Španělska. Navštívit se vyplatí i Národní park Cap de Creus, který oplývá nejen přírodní krásou, ale i důležitým ekologickým významem.

MAPA: Kde leží Costa Brava

 

VIDEO: Nejkrásnější pláže na Costa Brava

VIDEO: Costa Brava ze vzduchu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.