Mnichov – krásné město, které se vyplatí navštívitOhodnoťte článek, budeme rádi: 
Olympic Park v Mnichově

Olympic Park v Mnichově

Největší soupeř Berlína o turisticky nejpopulárnější destinaci. Co musíte vidět a zažít, pokud si v bavorské metropoli prodloužíte víkend? Přečtěte si náš článek.

Důvod závidět

Mnichov má celkovou rozlohu 31 041 hektarů, ale z toho na zóny oddychu připadá téměř 15 procent. Městem umění se stal v první polovině 19. století za vlády krále Ludvíka I. Přes válku byl hlavním centrem Hitlerova hnutí NSDAP, za což ho spojenci často bombardovali, po válce se stal high-tech centrem, ve kterém sídlí mnoho významných firem.

Může se pochlubit i množstvím muzeí a několika nádhernými renesančními a barokními kostely. Za zmínku stojí Kostel sv. Jana Nepomuckého, Kostel sv. Anny či Kostel sv. Kajetána. Pokud máte rádi ducha zašlých časů a slávy, která díky památkám stále neztratil lesk, navštivte zámek Nymphenburg ukrytý v překrásném zámeckém parku, kde vám zároveň neunikne ani rokokový zámeček Amelienburg. V rozlehlém parku stojí i kouzelný zámek Schließheim. Neprohloupíte ani návštěvu Rezidence, v níž sídlili bavorští panovníci.

Jste přímo ve starém městě? A právě na Marienplatz? Okouzlí vás tam animovaná zvonkohra na budově Nové radnice. Pokud jste milovnicí výtvarného umění, v Mnichově na vás čeká Stará obrazárna, která má největší sbírku Rubensových obrazů na světě, a Nová obrazárna prezentující nejznámější esa moderního umění.

Mnichovská radnice

Mnichovská radnice

Užijte si nákupy v Mnichově

V metropoli je asi 300 hotelů a penzionů, co každý rok ocení zejména účastníci tradičního Oktoberfestu. Pokud se během prodlouženého víkendu chcete ubytovat co nejlevněji, vyhledejte domácké penziony ve čtvrti Schwabing a jižně od univerzity. Předvánoční nákupy můžete udělat na více místech, podle toho, kolik eur máte v peněžence. Hlavním nákupním centrem je pěší zóna ve starém městě. Najdete zde obchodní domy, prodejny s oblečením i obuví, obchody s elegantními šperky i drahými kameny. Levnější jsou v uličkách kolem Viktualienmarkt přeplněných podivuhodnými starožitnostmi. Cítíte se přímo mecenášsky? Pak vaše potřeby uspokojí luxusní a drahé obchody kolem Maximilianstrasse. Nechejte se rozmazlit!

TIP: Zajeďte si na Octoberfest!

To musíte v Mnichově vidět

  • BMW muzeum – uvidíte zde avantgardní výstavu spojující umění, historii a design.
  • Bavaria Filmstadt – tématický park postavený kolem nejstarších filmových studií.
  • Olympic Park – roku 1972 se zde konaly XX. letní olympijské hry, naleznete zde vyhlídkovou věž vysokou 290 metrů a gigantickou průhlednou střechu olympijského stadionu.
  • Frauenkirche – největší kostel ve městě, jehož cibulovité věže dosahují výšky až 99 metrů.
  • Německé muzeum – je zaměřeno na přírodní vědy a technologie, je zde i uhelný důl v životní velikosti.
  • Königsplatz – náměstí inspirované aténské Akropolí, které několika budovami „dotvořili“ nacisté.
  • Allianz arena – velký stadión, kde své zápasy fotbalové hraje bavorský Bayern Mnichov.

MAPA: Město Mnichov

 

VIDEO: Navštivte Mnichov

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.