Geocaching, turistika budoucnosti. Vydejte se hledat „kešky“Ohodnoťte článek, budeme rádi: 

kompas-geocachingMáme pro vás zajímavý tip, který spojuje moderní technologie, interaktivitu, turistiku, návštěvu zajímavých míst, ale i starodávnou touhu po hledání pokladů – jmenuje se Geocaching. Pokud vás již omrzela klasická turistika po značených stezkách, které vedou stále na ty samá místa, máme pro vás zajímavý tip, který spojuje moderní technologie, interaktivitu, turistiku, návštěvu zajímavých míst, ale i starodávnou touhu po hledání pokladů.

Moderní turistika: geocaching

Jak na to? Vemte si GPS přijímač, zaregistrujte se na stránce geocaching.com a vyhledejte si jednu, nebo i více z milionu kešek, které jsou ve vašem okolí a vydejte se je hledat. Na náměstí, do lesa či dokonce na dno jezera. Kešky mohou být doslova všude, při jejich vytváření je důležité nálezcům jen něco zajímavého ukázat. Základem této zábavy je pomocí GPS souřadnic najít místo, kde se keška nachází a na závěr rozlousknout místo jejího uložení. To vám může zabrat poměrně dost času, proto je třeba být při hledání trpěliví. A snažit se rébus rozlousknout. Skrýší může být jak malá dírka ve skále, jakož i houština spadlých stromů.

Krabice, láhev či mikrofilm

Samotné kešky umísťují na různá zajímavá místa zkušenější keškaři a jejich trvanlivost si brání. Myslete proto na další a nalezené kešky určitě nijak nepoškozujte, nepřemisťujte a už vůbec neodstraňujte.

V každé kešce se nachází logbook, kde se zapíšete jako další nálezce a zpravidla i psací potřeby. V závislosti na velikosti v ní dále můžete najít různé předměty na výměnu. To znamená, že si z těchto předmětů můžete leccos sebrat, ale zároveň i něco na oplátku musíte do skrýše vložit pro dalších hledačů novodobých pokladů.

Kromě toho se v některých keškách nacházejí i putovní předměty. Jde o dřevěné i kovové mince a travel bugy, což jsou předměty zavěšené na vojenské známce. Pokud tyto předměty najdeme, musíme je zaregistrovat na internetu, aby se mohl sledovat jejich pohyb. Podoby kešek mohou být fakt různorodé. Někdy najdete na stromě velkou plastovou nádobu, jindy je to konzerva, skleněná láhev či dokonce maličký obal od filmu. Nález kešky bychom měli zaznamenat na internetu a sdílet s ostatními své zkušenosti a zážitky.

Nejen pro IT maniaky

Hledání kešek bylo zpočátku považováno jako zábava pro IT maniaky, kteří se vydali do lesa na turistiku se zapnutým GPS přijímačem a objevy ihned hlásili na internetu. Dnes se na světě nachází více než milion kešek a jejich hledání je rozšířenou zábavou pro mnoho nadšenců, nejen pro mladé lidi.

Díky využití moderních technologií fascinuje jak děti, které můžete odtrhnout od počítače, jakož i hledače pěkných míst, které se díky síti kešek dostávají do širokého povědomí.

Najděte si trasu

Hledání kešek dnes už není jen o hledání hmotných věcí. Tajemstvím Kesk může být například neprozkoumaná turistická trasa, cyklostezka nebo v ní může být ukryta část zajímavé historie.

Hledání kešek se od svého vzniku někdy kolem roku 2000 stalo pro mnohé i společenskou událostí. Lidé z komunity záměrně umístí na určité trasy větší množství kešek, svolají lidi na akci a ti je společně hledají, setkávají se a vyměňují si informace. I toto je příklad, jak se věci z virtuálního prostoru pomalu dostávají do reality. Navíc, když s prudkým technologickým rozvojem můžeme do budoucna očekávat ještě větší rozmach podobných her​​, je čas vyrazit hledat svou první kešku.

VIDEO: Geocaching – najděte svůj poklad

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Geocaching, turistika budoucnosti. Vydejte se hledat „kešky“”

  1. […] nepostačí, pro jejich dosažení byste museli být astronautem, horolezcem nebo prostě bláznem. Se základy geocachingu jsme vás seznámili již v létě, mnohým však tuto populární zálibu s příslibem dobrodružství představovat vůbec není […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.