Ischia – italský termální ostrov s léčivými pramenyIschia – italský termální ostrov s léčivými prameny 4.67/5 (93.33%) 3 votes
Italský ostrov Ischia je pro relaxaci jako stvořený...

Italský ostrov Ischia je pro relaxaci jako stvořený…

Ischia je nádherný ostrov vulkanického původu nacházející se asi 30 km na západ od Neapole, který je turisticky velmi oblíbeným místem nejen díky kráse své přírody, ale především díky několika desítkám různých teplých i studených léčivých pramenů, které na ostrově vyvěrají. Samotný ostrov má vulkanický (sopečný) původ a podle vědeckého výzkumu leží na velkém množství bublající lávy. Díky tomu je Ischia ostrovem plným termálních parků, jaké jen tak snadno nenajdete. Nacházejí se totiž přímo v přírodě, přímo mezi palmami, kaktusy a jinými exotickými rostlinami, proto je tento ostrov vyhledávaným místem nejen pro běžné rekreantů, ale i pro lidi se zdravotními problémy, kteří zde najdou klid a prostor pro příjemný odpočinek uprostřed dechberoucí nádherné přírody. Léčivou sílu termálních pramenů ostrova Ischia využívali před mnoha staletími i staří Římané a staří Řekové. V současnosti jsou oblíbené především léčebné procedury blahodárně působící na bolesti páteře, revma, astma, chronickou bronchitidu a různá kožní onemocnění.

Ischia – největší ostrov neapolského zálivu

Zpět ale k samotnému ostrovu. Svou rozlohou něco přes 46 kilometrů čtverečních je Ischia největším ostrovem neapolského zálivu. Žije zde asi 60 tisíc lidí, ale během letní sezóny, kdy je zde ubytováno mnoho rekreantů, se počty obyvatel ostrova pohybují v několika násobně větších číslech. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Ischia rozděleno do dvou částí (Ischia Porto a Ischia Ponte), které jsou od sebe odděleny piniovým hájem.

Ischia Porto a Ischia Ponte

Ischia Porto je nejrušnějším místem na ostrově, na kterém v kteroukoliv hodinu potkáte množství lidí. Jedná se totiž o hlavní přístav ostrova plný restaurací a barů, které jsou hlavně ve večerních a nočních hodinách plné lidí. Kdysi byl tento přístav pouze jezerem vulkanického původu, ale Ferdinand II. Bourbonský nechal jednu stěnu jezera prorazit, čímž vznikl současný přístav. Druhá část města, která má podobně znějící název jako Ischia Porto, je Ischia Ponte. Jedná se o historickou část města, která si ještě i v současnosti zachovává svůj historický nádech a je proto skvělým místem pro turisty, kteří se zajímají o historii a architekturu. Nejvýznamnější stavbou v této části města Ischia je Aragonský hrad stojící na poměrně malém ostrůvku, ke kterému vede historický most z 15. století.

Jsou zde i další městečka

Kromě města Ischia se na ostrově nacházejí i různé jiné městečka, určitě je třeba zmínit například město Casamicciola Terme, které díky špičkové kvalitě místních lázní navštívili již několik známé osobnosti historie jako např. spisovatelé Stendhal či Hans Christian Andersen. Městečko těží i ze své dobré polohy umožňující pravidelné dopravní spojení s městem Neapol a jinými ostrovy v neapolském zálivu jako je například ostrov Capri. Za zmínku stojí i město Forio, které je rozlohou největším městem ostrova. Centrum tohoto města je chráněno silnými hradbami s dvanácti obrannými věžemi, které byly v minulosti postaveny na obranu města proti pirátům.

Ischia stojí jednoznačně za návštěvu

Ostrov Ischia rozhodně stojí za návštěvu a to hlavně díky svému vulkanickému původu, díky kterému je ostrov plný vyvěrajících léčivých pramenů a termálních bazénů, které uspokojí požadavky i náročnějších rekreantů toužícího po relaxu. Ostrov je totiž přímo stvořený k odpočinku a na „vypnutí“ od všech možných stresů, které každodenní život přináší každému z nás. Pokud budete poblíž a budete už unavení z chození kudy tudy po neapolském zálivu a budete si chtít odpočinout, rozhodně se sem nezapomeňte přijít podívat. Nebudete litovat.

MAPA: Italský ostrov Ischia

 

VIDEO: Krásy ostrova Ischia

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Ischia – italský termální ostrov s léčivými prameny”

  1. […] půl), možností dopravy je také soukromý katamarán (loď se dvěma trupy) a to i ze sousední Ischie. V případě, že na Capri dorazíte trajektem, bude vaším cílem přístav Marina Grande na […]

  2. […] modrá moře, nádherné zahrady plné rozkvetlých orchidejí a v dálce se rýsuje ostrov Ischia. Když v městečku Anacapri budete za krásným výhledem šlapat po ulici Via Mullo, nezapomeňte […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.