Murcia – „zahrada“ oblasti MurciaMurcia – „zahrada“ oblasti Murcia 4.00/5 (80.00%) 9 votes
Maják nedaleko Murcie

Maják nedaleko Murcie

Murcia je městečko ležící u řeky Segura na jihovýchodě Španělska a je centrem regionu se stejným názvem. Toto město má kolem 300 000 obyvatel a nachází se asi 75 km jižně od Alicante a 30 km na západ od Torrevieja. V této lokalitě jsou ideální podmínky pro pěstování zeleniny, neboť leží mezi úpatími hor Sierra de Orihuela a Cresta de Gallo, a proto je město známé také jako „zahrada“ Murcie. Jelikož Murcia leží v mírném pásmu, během roku zde spadne jen minimální množství srážek. Pobřeží města pokrývá více než 200 pláží a obklopují jej dvě moře: Středozemní a Menor, přes které se táhne úzký poloostrov La Manga.

Murcia a zajímavá místa

Z turistického hlediska nabízí Murcia množství zajímavých míst k návštěvě, protože historie města sahá 800 let dozadu, kdy byla původně objevena jako součást Cordoby.

Katedrála Diocese of Cartagena

Jednou z nejznámějších památek města Murcia je katedrála Diocese of Cartagena. Většina byla postavena mezi lety 1394 a 1465, ale stavba byla dokončena až v roce 1792.

Palacio Episcopal (biskupský palác)

Další památka, Palacio Episcopal (biskupský palác), byla postavena v 18. století a nachází se nedaleko katedrály.

Museum of Science and Water

Jedním z nejzajímavějších muzeí v Murcii je zaručeně Museum of Science and Water, kde mohou návštěvníci sledovat různé demonstrace a experimenty, které nějakým způsobem souvisí s vodou. Vystoupení se neustále mění, takže vždy je možnost spatřit něco nového. Děti mají rády hlavně planetárium, které je také součástí tohoto muzea.

Katedrála de Santa Maria a další

Turisty nejvíce navštěvovaná je Katedrála de Santa Maria, která byla postavena v 15. století. Kromě katedrály patří mezi známé památky i barokní katedrála, palác Almudi, hrad Monteagudo, hradby z 11. století, Market de Veronicas, Malecon Garden, University of Murcia a muzeum Ramona Gaya.

Mořské pobřeží Costa Blanca

Ale navzdory všem památkám, nejoblíbenějším místem většiny lidí i tak zůstává mořské pobřeží Costa Blanca, které je pokryto bílými písečnými plážemi.

Různé akce v Murcii

Během roku se v Murcii uskutečňuje několik různých festivalů, většinou s náboženskou tématikou, takže se konají zejména během hlavních náboženských svátků, jako jsou Vánoce, Velikonoce, či svátek Tří králů. Jednou z nejpopulárnějších a nejdramatičtějších událostí ve městě je Holy Week of Processions. Během tohoto týdne jsou sochy z muzeí přemístěny a vystaveny po městě, aby znázorňovaly pochod, který absolvoval Ježíš během své cesty ke kříži. Tyto průvody se konají v noci i přes den.

TIP: Navštivte také Zaragozu

Jak do Murcie?

Dostat se do Murcie není náročné, jelikož nejbližší letiště je vzdáleno pouhých 45 kilometrů. Letadlem se odsud dostanete do téměř každého většího města. Do Murcie vedou i mezinárodní cesty, konkrétně z Alicante je to cesta E15 a z Madridu cesta C415.

Kam dál?

MAPA: Město Murcia

 

VIDEO: Oblast Murcia

Zdroj obrázků: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Bez komentáře u článku “Murcia – „zahrada“ oblasti Murcia”

  1. […] pobřeží Costa Blanca to není daleko ani do Murcie. Toto typicky španělské město leží ve vnitrozemí a obklopují citrusové plantáže. Mnohé […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.