Tenerife – krásný sopečný ostrovTenerife – krásný sopečný ostrov 4.75/5 (95.00%) 4 votes

tenerifeZvažujete letní dovolenou nebo rychlý únik ze spárů zimy, která začala vystrkovat růžky na poslední chvíli? Ať je tak či onak, máme zaručený tip, který splní i ty nejnáročnější očekávání. Tenerife je únikem do světa, kde klima diktují teplé proudy Atlantiku, obyvatelé jsou otevření a přátelští, a tato pohádka je z Česka vzdálená jen necelých pět hodin letu.

Tenerife – útulný ostrov

Ostrov je sice největší z kanárského souostroví, ale o rozloze 2034 kilometrů čtverečních je stále příjemně útulný, abyste téměř okamžitě cítili jako doma. Vždyť právě sem zavítá celá třetina turistů, kteří Kanárské ostrovy navštíví. Zkrátka, prací domácích je poskytnout vám co nejlepší pocit z dovolené, protože drtivou část příjmů ostrova tvoří výnosy z turistického ruchu. A starají se opravdu dobře, jen co je pravda.

No a že vám k tomu cestovatelské boomu chybí i kousek historie, či dokonce příběhu, který byste si mohli představovat při pohledu na oceán? Jeden pro vás máme. Sám Kryštof Kolumbus zavítal na tyto překrásné místa, doplnit zásoby před velkolepým objevením Ameriky. Když přidáte španělský temperament domorodců, dostanete dovolenou plnou slunce, vášně a kousek mystiky na pozůstatcích vyhaslých sopek.

Na Tenerife se mluví španělsky, ale domácí a zejména obchodníci na vás vyzkouší množství jazykových mutací, dokud netrefí tu, jejíž porozumíte. Během dlouhých jízd taxikáři moc nerozumí, ale naštěstí máte ruce a nohy a této mezinárodní komunikační výbavě turistu porozumí i na „Kanárech“. Jelikož jde o vychytanou destinaci, doprava i služby jsou na výborné úrovni, plně k vašim službám.

Tmavý písek na Tenerife

Na Tenerife může některých zmást tmavý písek na pobřeží. Ten je pozůstatkem z dob, kdy ostrovy vyrostly z oceánu díky sopečné činnosti, která se podepsala nejen na reliéfu, ale i na tmavém písku na pláži Playa Sardin.
Nenechte si ujít ani tradiční slavnosti fiesty, kde se tančí a baví až do pozdní noci. Z kulinářské stránky dominují luštěniny, zelenina, dokřupava ugrilované masíčko či mořské plody, vše vydatně podlité kvalitním olivovým olejem.

Skvosty ostrova

Najdete zde i klasický zlatý písek

Nuže, na písek jsou turisté citlivý a tak ten, který je na všech propagačních fotografiích je z jihu ostrova a má zlato-bílou barvu, protože byl dovezen ze Sahary. Ten nejkrásnější je na Playa de las Teresitas.

Národní park Las Canadas del Teide

Tenerife vás rádo přivítá i v národním parku Las Canadas del Teide, kde okamžitě zjistíte, že matkou ostrova je sopka. Určitě se vyvezte lanovkou na Pico del Teide. S výškou 3718 metrů nad mořem patří k největším pohořím Kanárských ostrovů a přestože vás lanovka vysadí ještě 200 metrů pod vrcholem, drobná túra na špic stojí za překrásný výhled.

Pirátská vesnice Masca

Masca, někdejší pirátská vesnice ve výšce 600 metrů hostí namísto příbytků ostrých chlapů s páskou přes oko a papouškem na rameni obchodníky se suvenýry, jejichž ceny vám však pirátské časy dozajista připomenou.

Loro Parque

Papoušky pak můžete obdivovat v Loro Parque. V parku, který je především rájem pro pestrobarevných opeřenců, vás potěší i vystoupení delfínů, lachtanů a tunel pod akváriem plným žraloků.

Fauna a flora na ostrově

Pokud jde o unikátní přírodu, kromě pestrobarevné fauny zde najdete i bohatou flóru. Na ostrově roste více než 1300 druhů rostlin, a pokud jste někdy slyšeli o stromě bez letokruhů, jehož míza na vzduchu připomíná krev, vězte, že nese jméno Drago Milenario a najdete ho právě na Tenerife.

Přestože na sever ostrova sem tam mraky přinesou srážky, jižní pobřeží nabízí téměř stoprocentní záruku jasného počasí. V této oblasti někdy neprší i několik let, protože mračna zachycuje sopka.

Dovolená po celý rok

Zkušenosti cestovatelů hovoří o nočních teplotách na úrovni 15 – 16 stupňů Celsia a denních na hranici „pětadvacítky“. No a na slunci samozřejmě o něco víc. Oceán si udrží teplotu kolem 21 stupňů. Není to sice ideální teplota, ale pár temp na osvěžení určitě ovlaží tělo i ducha. No řekněte, není Tenerife perfektní destinací na super dovolenou?

MAPA: Kde leží Tenerife

 

Aktuální počasí v Tenerife

Aktuální počasí na Tenerife
32°
broken clouds
vlhkost: 62%
vítr: 3m/s S
Max 32 • Min 32
29°
St
31°
Čt
29°
29°
So
32°
Ne

 

VIDEO: Krásy Tenerife

Zdroj obrázku: Freeimages.com / Indre Velaviciute

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.