Key West – nejjižnější ostrov a město celých Spojených státůKey West – nejjižnější ostrov a město celých Spojených států 4.50/5 (90.00%) 2 votes

keywestFlorida láká turisty celoročně příznivým počasím a tisíci kilometrů překrásných písečných pláží s výjimečnou faunou a flórou. Ročně přiláká více než 60 milionů návštěvníků a tudíž není překvapující, že na Floridě kraluje hospodářským odvětvím právě turismus. Milovníci slunce a zábavy z celého světa se snaží alespoň na chvíli dostat na 15 km dlouhý ostrov Miami Beach. Vychutnávají si tak pohodu a luxus na širokých plážích, bílý písek, nádherné moře, množství restaurací a bujarou zábavu v nočních klubech.

Florida Keys

Známé a velmi oblíbené souostroví Florida Keys tvoří řetěz ostrovů dlouhých asi 290 km vytvářející jihovýchod Floridy. Oficiální počet ostrovů je neznámý, jejich počet se však odhaduje na 800. Jsou roztroušené na 6995 čtverečních kilometrů korálových útesů. Ostrovy jsou chráněny prostřednictvím rezervace Florida Keys National Marine Sanctuary. Atmosféra na ostrovech spíše než Spojené státy připomíná Karibik. Ostrůvky mají problémy s drogami, protože množství drog a omamných látek ze zemí Střední a Jižní Ameriky se pašuje do USA po těchto malých ostrůvcích.

Ostrov Key West

Key West je nejjižnější ostrov a město celých Spojených států, který je vzdálen 270 km od města South Miami Beach a pouhých 145 km od Kuby. Znázorňuje to i barevný památník, povinná zastávka každého návštěvníka, s nápisem „90 Miles to CUBA“. Dostanete se sem po známé Overseas Highway značené jako US-1. Floridská dálnice vede přes 42 ostrovů pospojovaných mosty, přičemž nejdelší (Moser Channel) má délku až 11,3 km. Dálnice se jmenuje Route 1, spojuje pevninské USA s ostrůvky u jižního pobřeží Floridy a dvě stovky kilometrů je vedena nad hladinou moře.

Specifičnost tohoto místa vytváří starobylý nádech města s četnými muzei a galeriemi doplněn uvolněným stylem života obyvatel. Jedním ze specifik tohoto místa je fakt, že téměř polovinu obyvatel tvoří homosexuální komunita. Další specialitou typickou pro toto místo jsou již zmíněné problémy s drogami. Kromě toho je Key West jedno z mála amerických měst kde se nemusíte strachovat a můžete na ulici popíjet alkohol. Určitě i tyto skutečnosti podnítily oblíbenost Key West množstvím umělců, spisovatelů, námořníků, boháčů či turistů. Významnou část svého života zde strávili i spisovatelé Tennessee Williams a Ernest Hamingway. Oba spisovatelé mají v Key West památný dům.

Dům Ernesta Hemingwaye

Dům slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye, nositele Nobelovy ceny za literaturu, je jeden z prvních domů na ostrově vůbec. Byl to první dům na ostrově, který měl krb, tekoucí vodu a bazén. Pochází z roku 1851 a Hemingway v něm žil až do své smrti (1961). Kolem domu se nachází překrásná zahrada a dnes jeho prostory dnes slouží jako muzeum. V domě žije 42 koček, které symbolicky připomínají 42 mostů spojujících floridskou dálnicí. Otevírací hodiny jsou denně od 9:00 do 17:00. Vstupné pro dospělého je 12 USD a pro děti 6 USD.

Ernest Hemingway během svého života na Whitehead Street napsal díla Komu zvoní hrana, Sbohem armádo a nejznámější Stařec a moře. Velká ryba z novely Stařec a moře pochází právě z této oblasti. Mezitím jak psal své světoznámé díla organizoval zápasy v boxu v restauraci Blue Heaven v části Bahama Village a popíjel v baru Sloppy Joe’s na Duval Street.

Duval street

Mnozí turisté přicházejí na tuto ulici do známého baru Sloppy Joe’s. Vyhledávání tohoto místa souvisí zejména s tím, že na toto místo pravidelně chodíval Ernest Hamingway. Duval Street je plná obchodů se suvenýry, nočních pubů, barů s živou hudbou, restaurací a striptýzových barů. Na slavnosti Mallory Square lákají turisty žongléři, polykači ohňů, hudebníci a další pouliční umělci. Atmosféru tohoto pulsujícího přístavního města umocňuje kombinace pestrobarevných nízkých domů, čilého života rozmanitých lidí a ulic v rytmu reggae.

Kromě umění, hudby a nekonečné zábavy si v Key Westu na své přijdou i romantické duše. Místní západ slunce totiž bývá označován jako jeden z nejkrásnějších západů jaké můžete vidět. Nejlepší pohled na tento pověstný západ slunce se nabízí z přístavu. Pravidelně se z něj těší skupiny turistů z celého světa spolu s domácími obyvateli a s množstvím pouličních umělců zpříjemňujících korzo přístavu.

MAPA: Kde najdete ostrov Key West

 

VIDEO: Město Key West a záběry z něj

Zdroj obrázku: Freeimages.com

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.