Londýn – památky, které můžete navštívit zdarmaLondýn – památky, které můžete navštívit zdarma 5.00/5 (100.00%) 1 vote

londyn-zdarmaLondýn je považován za jednu z nejdražších evropských metropolí. Ubytování a jídlo je zde v porovnání s jinými městy dražší, ale na druhé straně zde najdete nejvíce památek a atrakcí, které jsou zdarma. Kromě muzeí, galerií a kostelů doporučujeme navštívit i tržiště a parky, do kterých je vstup zdarma samozřejmostí.

Přinášíme vám seznam londýnských památek, do kterých se dostanete zdarma:

 

British Museum

British Museum (Britské muzeum) se považuje za jedno z největších a nejdůležitějších muzeí kultury a historie. Nachází se ve čtvrti Camden a poprvé bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1759. Najdete zde více než 7 milionů předmětů ze všech kontinentů, například sbírky ze starověkého Egypta, Řecka, Říma, Persie, ale i z Velikonočních ostrovů. Vstup do muzea je zdarma, zpoplatněny jsou pouze některé expozice.

Otvírací hodiny:
10:00-17:30
Pátky: 10:00-20:30

Vstupné: zdarma

Webová stránka: http://www.britishmuseum.org/

Museum of London

Museum of London (Muzeum Londýna) je zaměřeno na historii a kulturu města, od jeho vzniku až po současnost. Nachází se 10 minut od Katedrály svatého Pavla. V blízkosti muzea můžete vidět zbytek původních londýnských hradeb.

Otvírací hodiny:
10:00-18:00

Vstupné: zdarma

Webová stránka: http://www.museumoflondon.org.uk/london-wall/

Muzeum Viktorie a Alberta

Muzeum Viktorie a Alberta se specializuje na dekorativní umění. Založeno bylo v roce 1852 a najdete zde 145 sálů a chodby dlouhé dohromady 13 kilometrů. Za shlédnutí stojí sochy renesančních umělců, asijské umění a sál Cast Court, která dosahuje výšky dvoupatrové budovy.

Otvírací hodiny:
10:00-17:45
Pátky: 10:00 – 22:00

Vstupné: zdarma

Webová stránka: http://www.vam.ac.uk/

Science museum

Science museum (Muzeum vědy) patří mezi nejoblíbenější muzea v Londýně. Kromě první parní lokomotivy, modelu DNA, či výstavy vesmíru, zde můžete najít množství interaktivních exponátů: simulátory létání, IMAX kino, panely s hádankami a hrami. Doporučujeme vyhradit si více času na tuto návštěvu.

Otvírací hodiny:
10:00-18:00

Vstupné: zdarma

IMAX kino, letecké simulátory, příležitostné atrakce: za poplatek

Webová stránka: http://www.sciencemuseum.org.uk/home.aspx

National Gallery

Národní galerie se nachází na Trafalgarském náměstí. Najdete zde více než 2000 obrazů od nejznámějších autorů z celého světa. Otevřená je každý den v týdnu a vstup je pro všechny zdarma.

Otvírací hodiny:
10:00-18:00
Pátky: 10:00-21:00

Vstupné: zdarma

Webová stránka: http://www.nationalgallery.org.uk/

Tate Modern

Spolu s Tate Britain je součástí Tate Gallery. Je to muzeum moderního umění, ve kterém najdete více než 60 000 děl. Zajímavostí je prostor, ve kterém se nachází galerie – bývalá elektrárna na břehu Temže.

Otvírací hodiny:
10:00-18:00
Pátky, soboty: 10:00-22:00

Vstupné: zdarma (některé výstavy placené)

Webová stránka: http://www.tate.org.uk/modern/

Natural History Museum

Natural History Museum obsahuje 70 milionů objektů rozdělených do 5 sekcí: zoologie, botanika, paleontologie, entomologie a mineralogie. Jedna z posledních expozic je věnována ekologii. Muzeum je slavné díky sbírce dinosauřích koster, hned při vstupu vás přivítá 5 metrová kostra diplodokem.

Otvírací hodiny:
10:00-17:50

Vstupné: zdarma

Webová stránka: http://www.nhm.ac.uk/

National Portrait Gallery

Národní galerie portrétů nabízí sbírku obrazů, karikatur, fotografií a kreseb slavných osobností. Kromě středověkých králů zde naleznete portrét královské rodiny, Micka Jaggera a mnoha dalších.

Otvírací hodiny:
10:00-18:00
Čtvrtky, Pátky: 10:00 – 21:00

Vstupné: zdarma

Webová stránka: http://www.npg.org.uk/index.php

Nezapomeňte navštívit v Londýně Kensingtonské zahrady.

Zkuste tyto průvodce Londýnem

Mapa: Londýn

Zdroj obrázku: SXC.hu

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva


Souhlasím
Tato stránka používá „cookies“ k dodávání služeb v souladu s dohodou. Podmínky pro ukládání „cookies“ nebo pro přístup k nim můžete nastavit ve svém prohlížeči. Více informací.